Festiwale

III FESTIWAL DZIECI I MŁODZIEZY NIEPEŁNOSPRAWNEJ „KRYSZTAŁOWY SOPELEK”

28.01.2015r. dzieci niepełnosprawne z naszego przedszkola zaprezentowały się na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej na III Festiwalu „Kryształowy Sopelek”. Przedstawiły taniec do piosenki „Zima zła”. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami i otrzymały nagrody.
Zdjęcia ….

FESTIWAL „DO – RE – MI”

21.05.2014 w Miejskim Centrum Kultury odbyła się VII edycja festiwalu artystyczno – wokalnego DO – RE – MI. Rozpoczyna on Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z „Motylków”, „Skrzatów” i „Żabek”. Przygotowały „Świat to wielka tajemnica”, „Chocolata” i „Taniec drewnianych lalek”. Piękne występy naszych podopiecznych zostały nagrodzone gromkimi brawami! „Taniec drewnianych lalek” wykonany przez „Żabki” otrzymał pierwsze miejsce w konkursie, a dwa kolejne miejsca na podium zajęły „Skrzaty” i „Motylki”! Serdecznie gratulujemy!
Zdjęcia ….

II ZIMOWY FESTIWAL DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ „KRYSZTAŁOWY SOPELEK”

Już po raz drugi dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w II Zimowym Festiwalu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Kryształowy Sopelek” w Młodzieżowym Domu Kultury w Rudzie Śląskiej, który odbył się 05.02.2014. Przedszkolacy przedstawili własną interpretację piosenek „Siedem reniferów”, „Gdy dzieci tańczą” oraz piosenek w języku angielskim „Snow” i „Head schoulder knees an toes”. Wspomagani byli przez koleżanki z grupy „Motylki”. Nasi przedszkolacy mieli okazję zintegrować się z dziećmi z innych placówek podczas oglądania występów a także wspólnego poczęstunku.
Zdjęcia ….

Wielki sukces na „Do- Re- Mi”!

22.05.2013r. dzieci niepełnosprawne z grupy specjalnej oraz grup integracyjnych wyruszyły na podbój festiwalu artystyczno-wokalnego „Do- Re- Mi”. Jego organizatorem było Miejskie Przedszkole nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi. Jak co roku były tańce, śpiewy, ale przede wszystkim dobra zabawa! Dzięki wspaniałemu przygotowaniu przez Panią Kasię oraz Panią Asię dzieci z oddziałów integracyjnych zdobyły Grand Prix!!!
Ale to jeszcze nie koniec…kolejna grupa składająca się z naszych wspaniałych ŻABEK i delfinkowej Kaji wywalczyła swoim występem I miejsce!
Wszyscy cieszymy się z tych niezwykłych sukcesów i bijemy gromkie brawa
Zdjęcia ….

I Zimowy Festiwal Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Kryształowy Sopelek”

Dzieci w naszym przedszkolu uczą się bogatego repertuaru piosenek o różnej tematyce. Zimowy czas jest pełen utworów dotyczących tej pięknej pory roku. Tym razem dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności na większej scenie. 5-ro przedstawicieli z grup MOTYLKI, SKRZATY oraz ŻABKI wystąpiło na I Zimowym Festiwalu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Kryształowy Sopelek” w Miejskim Domu Kultury w Rudzie Śląskiej. Ich wokalno- taneczna interpretacja piosenki „Bałwankowi Rodzinka” nagrodzony został gromkimi brawami. Nasi podopieczni mieli okazję zintegrować się z dziećmi z innych placówek podczas oglądania występów a także wspólnego poczęstunku.
Zdjęcia ….