Z życia przedszkola 2013/2014

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO SPĘDZONEGO WSPÓLNIE
Z GIMNAZJALISTAMI

09.06 i 10.06.2014 grupa Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum nr 6 na pożegnanie przedszkolaków wykonała inscenizację pięknej bajki pt. „Anielski Stróż”. Dzieci nagrodziły gimnazjalistów gromkimi brawami. Nie zabrakło również wspólnych zabaw. Na zakończenie spotkania każda grupa otrzymała pamiątkowe serca i słodki upominek. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uczniowie Gimnazjum nr 6 nadal będą odwiedzać dzieci w przedszkolu, mimo że nie będziemy już pod jednym dachem.
Zdjęcia ….

WIZYTA W SZKOLE SPECJALNEJ NR 2 W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

29.05.2014 nasi przedszkolacy z „Żabek”, „Skrzatów” i „Motylków” uczestniczyli w dniu otwartym w Szkole Specjalnej nr 2 w Rudzie Śląskiej. Mieliśmy okazję zobaczyć pięknie przygotowane przedstawienie teatralne. Ponadto uczestniczyliśmy w zajęciach z fizykiem: podczas których zobaczyliśmy wiele ciekawych doświadczeń a także w interesujących zajęciach plastycznych. Po wspólnym poczęstunku pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola!
Zdjęcia ….

OLIMIADA SPORTOWA

18.06.2014 nasi przedszkolacy z „Żabek”, „Skrzatów” i „Motylków” uczestniczyli w Olimpiadzie Sportowej na terenie MOSiR w Rudzie Śląskiej. Jak zwykle bywa na olimpiadzie rozpoczęła się od zapalenia znicza. W tym roku znicz zapalił pan August Jakubik i nasz przedszkolak Jacek! Dzieci uczestniczyły w szeregu konkurencji: rzut piłką do kosza, bieg, okrążanie przeszkody i rzut do bramki, „łowienie rybek z cukierkiem” czy wykonywanie zadań z wylosowanego balonika. Było mnóstwo dobrej zabawy a przedszkolacy świetnie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami 🙂
Zdjęcia ….

PIRACKA ZIELONA NOC STARSZAKÓW

13.06/14.06.2014 nasi Starszacy, którzy od września pójdą do szkoły miały możliwość uczestniczyć w Zielonej Nocy. Tym razem była to Piracka Zielona Noc! Na dzieci czekało wiele atrakcji. Po rozlokowaniu się w sypialniach przedszkolacy złożyli przysięgę i stali się piratami. Każdy wylosował pirackie imię i od tej pory mógł brać udział w pirackich przygodach. Były połowy pirackie, rysowanie tabla swojej grupy, przemarsz w pirackich kaloszach itp. Każde wykonane zadanie zbliżało dzieci do zdobycia skarbu. Po spożyciu „pirackiego jadła” dzieci z latarkami udały się na wspaniałą zabawę – piracką dyskotekę pełną niespodzianek i atrakcji przy ulubionych piosenkach! Gdy zakończyliśmy radosną zabawę udaliśmy się do sal, w których wcześniej przygotowane zostały sypialnie. Wsłuchując się w czytaną bajkę nasi przedszkolacy udali się do snu, by nazajutrz wspominać niezapomnianą zabawę
Zdjęcia ….

„PRZEDSZKOLA CZAS JUŻ MINĄŁ…”

11.06.2014 i 13.06.2014 nasi Starszacy pięknie przygotowanymi programami artystycznymi pożegnali się ze swoimi Paniami i przedszkolem oraz podziękowali Rodzicom za trud włożony w ich wychowanie. Nie zabrakło łez wzruszenia oraz wspomnień z tych wspaniałych przedszkolnych lat! Naszym wychowankom życzymy wszystkiego najlepszego i samych sukcesów w dalszej edukacji!
Zdjęcia ….

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW

12.06.2014 i 13.06.2014 odbyła się wycieczka do Krakowa i Mysłowic chętnych przedszkolaków. W Krakowie udaliśmy się do Muzeum Japońskiego. Przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z kulturą japońską poprzez udział w programie „Japonia wczoraj i dziś”, który w atrakcyjnej formie przedstawia sztukę i technikę Kraju Kwitnącej Wiśni. Zobaczyliśmy krótki film, który ukazywał Japonię na tle zmieniających się pór roku. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach origami i wykonaliśmy papierowe czapeczki! Wykonaliśmy również „karpie”, które dzieci w Japonii wykonują z okazji Dnia Dziecka. Udaliśmy się spacerkiem pod pomnik smoka pod Wawelem. Kolejną czekającą nas atrakcją było Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Zobaczyliśmy wystawę wozów strażackich z różnych okresów. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowieści przewodnika. Został przypomniany numer alarmowy oraz zobaczyliśmy krótkie bajki tematyczne. Wróciliśmy do przedszkola pełni niezapomnianych emocji i wrażeń!!!
Zdjęcia ….

„O FRANKU W KRAINIE BAŚNI”
WYSTEPY DZIECI Z KÓŁKA TEATRALNEGO

Nasi przedszkolacy należący do kółka teatralnego prowadzonego przez panie Kasię Skutnik, Anię Janas i Kasię Muzykant przygotowały piękne przestawienie „O Franku w krainie baśni” według scenariusza napisanego przez znaną poetkę Monikę Czoik. Oprócz występu dla naszych przedszkolaków mali aktorzy odwiedzili podopiecznych Żłobka Miejskiego Misiakowo i Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej. Przedstawienie i wspaniała gra aktorska naszych przedszkolaków bardzo się wszystkim podobały i zostały nagrodzone gromkimi brawami!
Zdjęcia ….

„MISIAKI” SZUKAJĄC OCHŁODY WYBRAŁY SIĘ NA LODY

09.06.2014 pogoda dopisała i „Misiaki” razem z panią Iwonką i panią Małgosią wybrały się do pobliskiej lodziarni. Na ten dzień czekały z niecierpliwością! Była to wcześniej ustalona z panią sprzedawczynią wizyta i na dzieci czekał cały asortyment świeżutkich lodów. Nie były to pierwsze zakupy Misiaków, więc zachowywały się jak przystało na małych klientów. Serdecznie powitały panią a następnie ustawiły się w kolejce po zakup ulubionej porcji lodów. Następnie zjadły je ze smakiem! Dzieciom bardzo podobała się ta wycieczka! Po udanych zakupach zadowolone przedszkolaki wróciły do przedszkola pytając swoje panie: „Kiedy znów pójdziemy na lody?” 🙂
Zdjęcia ….

SPOTKANIE Z RECYKLATOREM

04.06.2014 Mama Mai z Misiaków – pani Monika Pawlak odwiedziła nasze przedszkole z niezwykłym gościem Panem Recyklatorem! Podczas tego interesującego spotkania dzieci ze wszystkich grup utrwaliły swoje wiadomości dotyczące dbania o środowisko naturalne. Segregowały również odpady uczestnicząc w konkursie „wrzuć do odpowiedniego worka lub pojemnika”. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą dotyczącą tematu. Otrzymały od Pana Recyklatora emblemat „Jestem w drużynie Recyklatora”. Każdy uczestnik otrzymał też breloczek przypominający o tym miłym spotkaniu i konieczności dbania o środowisko! Serdecznie dziękujemy pani Monice Pawlak za zainicjowanie tego pouczającego spotkania!
Zdjęcia ….

BIEGAMY Z PANEM AUGUSTEM JAKUBIK

04.06.2014 kolejny raz odwiedził nasze przedszkole znany rudzki ultramaratończyk pan August Jakubik. Tym razem zaproponował starszakom konkurs na „Najszybszego Przedszkolaka”. Po profesjonalnej rozgrzewce nastąpiło mierzenie czasu na dystansie 100 metrów. Dzieci świetnie sobie radziły – najlepiej poszło Marcinowi i Oliwii z grupy „Delfinki”, którzy otrzymali pamiątkowe puchary! Serdecznie gratulujemy!
Zdjęcia ….

MOTYLKI WYKONUJĄ INSTRUMENTY MUZYCZNE

03.06.2014 Motylki odwiedziła mama Julii – pani Katarzyna Forenc. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można wykorzystać surowce wtórne wykonując instrumenty muzyczne. Grzechotki powstały z kubeczków, natomiast marakasy z jajek niespodzianek. Dzieci bardzo chętnie wykonywały swoje własne instrumenty muzyczne, które były bardzo udane! Na zakończenie zagrała orkiestra Motylki Przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia! Pani Forenc dziękujemy za przemiłą wizytę i interesujące zajęcia!
Zdjęcia ….

WIZYTA ASYSTENTEK STOMATOLOGICZNYCH

03.06.2014 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej. Warsztaty prowadziły wykwalifikowane asystentki stomatologiczne z Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji z Katowic. Celem spotkania było propagowanie profilaktyki i higieny jamy ustnej oraz adaptacja dzieci do wizyt w gabinecie stomatologicznym. Przedszkolaki zapoznały się z zasadami zdrowego odżywiania oraz prawidłowego szczotkowania zębów. Wykonane zostały wstępne badania stanu zębów dzieci wraz z wynikiem tego badania w formie diagramu z oznaczonymi zębami wymagającymi kontroli lekarskiej. Serdecznie dziękujemy Paniom za wspaniałe zajęcia i odwiedziny naszego przedszkola 🙂
Zdjęcia ….

FESTYN W OŚRODKU ADAPATACYJNYM W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

30.05.2014 dzieci z „Żabek”, „Skrzatów” i „Motylków” uczestniczyły w Festynie w zaprzyjaźnionym z naszym przedszkolem Ośrodku Adaptacyjnym w Rudzie Śląskiej. Dzieci czekała moc atrakcji i wspaniałej zabawy! Festyn rozpoczął się częścią artystyczną – pięknymi występami dzieci! Następnie rozpoczęła się świetna zabawa w ogrodzie ośrodka. Można było skosztować smakołyków z grilla oraz ciast i słodkości, bawić się radośnie na dmuchanym zamku, pograć w kręgle czy „łowić” kolorowe sztuczne rybki w basenie! Ile radości towarzyszyło dzieciom trudno opisać! Dziękujemy za wspaniałą zabawę!
Zdjęcia ….

DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU!

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu obchodziliśmy troszeczkę wcześniej – 30.05. Przedszkolaki ze wszystkich grup uczestniczyły w pięknym przedstawieniu przygotowanym przez dzieci i panie z Kółka Teatralnego według scenariusza Moniki Czoik „O Franku w krainie baśni”. Wszystkim bardzo podobał się występ i został nagrodzony gromkimi brawami! Następnie dzieci uczestniczyły w specjalnie przygotowanych grach, zabawach i tańca w swoich grupach! Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku! Radość i uśmiech malował się na twarzach naszych przedszkolaków! Dzieciom życzymy wszystkiego co najlepsze!
Zdjęcia ….

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

28.05.2014 grupę Motylki i Skrzaty odwiedził przemiły gość, tata Julii – pan Tomasz Forenc. Zapoznał dzieci z różnymi instrumentami muzycznymi. Dzieci miały możliwość zobaczyć, dotknąć a nawet na nich zagrać. Ponadto tata Julii zaproponował wiele zabaw przy muzyce! Wszyscy świetnie się bawili! Serdecznie dziękujemy panu Forenc za wizytę i ciekawe zajęcia!
Zdjęcia ….

„KOT W BUTACH” W TEATRZE ROZRYWKI W CHORZOWIE

27.05.2014 Biedronki” i „Delfinki” wybrały się do Teatru Rozrywki w Chorzowie. Miały możliwość zobaczyć przedstawienie „Kot w butach”. Była to roztańczona, rozśpiewania i współczesna wersja bajki. Motywem przewodnim była przyjaźń i marzenia. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie, wspaniała gra aktorska i świetne kostium 🙂
Zdjęcia ….

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA MAMY I TATY

W ostatnich dniach w naszym przedszkolu we wszystkich grupach odbyły się Uroczystości z okazji Święta Mamy i Taty. Dzieci przygotowały wspaniałe występy artystyczne: recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz prezentowały układy taneczne. Dzieci za pomocą swoich występów chciały pokazać Rodzicom jak bardzo Ich kochają i dziękowały za trud włożony w wychowanie. Uroczystościom towarzyszyły te same uczucia: miłość, radość i wzruszenie! Dla Rodziców dzieci przygotowały również własnoręcznie wykonane prezenty!
Zdjęcia ….

WARSZTATY W MIEJSKIM OGRODZIE BOTANICZNYM W ZABRZU

26.05.2014 „Skrzaty”, „Motylki” i „Żabki” wybrały się do Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu. Uczestniczyli w warsztatach o roślinach i ptakach. Zapoznały się z ogólnymi wiadomościami o roślinach. Dowiedziały się w jakim celu tworzone są ogrody botaniczne oraz zobaczyły jakie rośliny rosną w Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu. Uczyły się odróżniać drzewa, krzewy i rośliny zielone oraz rozpoznawać pospolite drzewa rosnące w Polsce. Miały możliwość obserwować ptaki w odwiedzonym Ogrodzie Botanicznym oraz w pomocach dydaktycznych, przyswoić sobie ich nazwy. Dzieciom bardzo podobały się warsztaty, były bardzo zaciekawione podejmowaną tematyką, z dużą uwagą i zainteresowaniem wysłuchały wypowiedzi prowadzącego.
Zdjęcia ….

FESTIWAL „DO – RE – MI”

21.05.2014 w Miejskim Centrum Kultury odbyła się VII edycja festiwalu artystyczno – wokalnego DO – RE – MI. Rozpoczyna on Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z „Motylków”, „Skrzatów” i „Żabek”. Przygotowały „Świat to wielka tajemnica”, „Chocolata” i „Taniec drewnianych lalek”. Piękne występy naszych podopiecznych zostały nagrodzone gromkimi brawami! „Taniec drewnianych lalek” wykonany przez „Żabki” otrzymał pierwsze miejsce w konkursie, a dwa kolejne miejsca na podium zajęły „Skrzaty” i „Motylki”! Serdecznie gratulujemy!
Zdjęcia ….

„JAŚ I MAŁGOSIA” – W ROLI GŁÓWNEJ – RODZICE PRZEDSZKOLAKÓW

14.05.2014 w naszym przedszkolu zagościli rodzice naszych przedszkolaków w roli aktorów. Przygotowali wraz z paniami Moniką i Małgosią przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”. Dzieci były pod wielkim wrażeniem występu. Wspaniała gra aktorska, stroje i dekoracje bardzo podobały się wszystkim przedszkolakom! Aktorzy za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami! Na zakończenie wszystkich przedszkolaków czekał słodki poczęstunek! Rodzice wystawili przygotowane przedstawienie również w Ośrodku Adaptacyjnym oraz Miejskim Przedszkolu nr 43 w Rudzie Śląskiej. Bardzo dziękujemy za wspaniały występ i zaangażowanie
Zdjęcia ….

„SNUJ SIĘ BAJECZKO”

14.05.2014 dzieci należące do Kółka Teatralnego wzięły udział w IV Konkursie Bajkowym „Snuj się bajeczko”. Odbył się on w Miejskim Przedszkolu nr 20 w Rudzie Śląskiej. Mali aktorzy wystawili bajkę „ O Franku w krainie baśni”, której scenariusz napisała zaprzyjaźniona z naszym przedszkolem Monika Czoik. Dzieci wystąpiły wspaniale! Przewodnią myślą przedstawienia było zrozumienie sensu czytania dzieciom książek, zwłaszcza bajek dla dzieci. Występ bardzo się podobał i został nagrodzony gromkimi brawami oraz wyróżnieniem w konkursie! Serdecznie gratulujemy!
Zdjęcia ….

„W KRAINIE FANTAZJI” – MONIKA CZOIK

08.05.2014 grupę „Tygryski” odwiedziła Monika Czoik, która zaprezentowała dzieciom wiersze z jej nowego tomiku „W krainie fantazji”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały poetki i odpowiadały na pytania. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę dla zaproszonego gościa i narysowały postacie z wierszy, które najbardziej się im spodobały. Bardzo dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie!
Zdjęcia ….

NIEZWYKŁY POKAZ JAZDY NA ROLKACH

07.05.2014 nasze przedszkole odwiedzili niezwykli sportowi goście. Podczas specjalnego pokazu zaprezentowali swoje umiejętności w jeździe na rolkach. Pan Tomasz i pan Patryk przeprowadzili również lekcję jazdy na rolkach dla naszych przedszkolaków, którzy swoją przygodę z rolkami dopiero rozpoczynają. Serdecznie dziękujemy za pełną atrakcji i niezapomnianych wrażeń wizytę.
Zdjęcia ….

„KONKURS TANECZNY”

05.05.2014 w naszym przedszkolu odbył się „Konkurs Tańca – Wyspa Ibiza” dla dzieci ze wszystkich grup. Zorganizowany został przez panią Irkę i dzieci z kółka tanecznego przy pomocy dzieci z kółka kulinarnego i pań Karoliny i Agaty. Podczas konkursu dzieci pięknie zaprezentowały układy taneczne do dowolnie wybranych piosenek. Zobaczyliśmy tańce przygotowane przez dzieci z kółka tanecznego, które swoje wspaniałe umiejętności taneczne prezentowały podczas całego konkursu. Jury jednogłośnie przyznało dzieciom ze wszystkich grup zasłużoną największą możliwą ilość punktów. Po zakończeniu występu dzieci były zapraszane do bufeciku – gdzie częstowały się przekąskami z owoców przygotowanymi przez dzieci z kółka kulinarnego. W przerwach pomiędzy występami mieliśmy okazję zobaczyć ilustracje z Ibizy oraz występy profesjonalistów na konkursach tańca. Na zakończenie dzieci zostały zaproszone do wspólnego tańca oraz zostały wręczone nagrody przez Panią Dyrektor.
Zdjęcia ….