Z życia przedszkola 2014/2015

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE PROGRAMU „ZIELONE PRZEDSZKOLE”

15.06.2015r. grupa „Motylki” wybrała się do Niepublicznego Przedszkola Lingwistycznego EJBISI z Oddziałami Integracyjnymi w Rudzie Śląskiej na uroczyste zakończenie programu „Zielone Przedszkole”. Podczas uroczystości nasze dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny o tematyce proekologicznej. Następnie przedszkolaki odebrały Certyfikat „Zielone Przedszkole”. Na koniec zorganizowano słodki poczęstunek dla wszystkich gości i zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie.
Zdjęcia ….

GOŚC W TYGRYSKACH

Dnia 19.06.2015r. grupę „Tygryski” odwiedził specjalny gość – tata Mai, który pracuje na co dzień jako nauczyciel historii. Pan Michał przeniósł przedszkolaków do czasów starożytnego Egiptu. Dzieci poznały historię oraz tradycje tego dalekiego kraju. Obejrzały na zdjęciach jak wyglądała Kleopatra i jak dawniej chowano zmarłych. Największą atrakcją była zabawa w „Mumie”, w której dzieci bandażowały się nawzajem. Radości i dobrego humoru nie brakowało. Na koniec zaproszony gość w podziękowaniu za wspaniałe zajęcia otrzymał od „Tygrysków” piękną laurkę.
Zdjęcia ….

ZAOŃCZENIE PROGRAMU „ODZYSKOMANIA”

17.06.2015r zakończyła się akcja zbierania elektrośmieci. Każdej grupie serdecznie dziękujemy za czynne zaangażowanie się w zbiórkę. Najbardziej zaangażowanymi grupami były: Zajączki, Misiaki, Biedronki. Każda grupa otrzymała dyplom oraz drobny upominek. Za zdobyte punkty w programie Dyrekcja wraz z Radą Rodziców zadecydują o wyborze nagrody. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim rodzicom i wychowawcom za zaangażowanie i życzymy udanych wakacji.
Zdjęcia ….

REALIZACJA PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

Program „Czyste Powietrze Wokół Nas” to przedszkolny program profilaktyki antynikotynowej. Realizowany był przez cztery grupy
z naszego przedszkola: „Biedronki”, „Misiaki”, „Tygryski” i „Zajączki”.
Program składa się z zajęć przeprowadzanych w formie warsztatowej o tematyce :
– Wycieczka
– Co i dlaczego dymi?
– Jak się czuję, kiedy dymi papieros?
– Co się dzieje gdy ludzie palą papierosy?
– Jak unikać dymu tytoniowego?
W ramach realizacji programu odbyło się również spotkanie
z pielęgniarką – mamą Zuzi z „Misiaków”, którego celem było uświadomienie dzieciom negatywnego wpływu palenia papierosów na organizm człowieka, dla zdrowia i życia ludzi. Ponadto dzieci wykonały plakaty informujące o zakazie palenia. Wzięliśmy udział w konkursie plastycznym „Czyste powietrz wokół nas”, w którym pierwszą nagrodę otrzymał Bartek z „Tygrysków”. Rodzice i dzieci przygotowali plakaty pt. „Mamo, tato działaj ze mną”, których wystawę można podziwiać na przedszkolnym korytarzu. Program „Czyste powietrze wokół nas” cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach warsztatowych, łatwo przyswajały wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu papierosowego. Rodzice również chętnie włączyli się do realizacji programu.
Zdjęcia ….

ZIELONA NOC W PRZEDSZKOLU

Dnia 12.06.2015r. starszaki pożegnały przedszkole. Rano odbyły się uroczyste obchody zakończenia roku szkolnego. Pani Dyrektor złożyła życzenia i wręczyła każdemu przedszkolakowi dyplom oraz drobny upominek. To nie były wszystkie atrakcje zaplanowane w ten szczególny dzień. Wieczorem o godzinie 19.00 starszaki wróciły do przedszkola na Zieloną Noc. Wzięły ze sobą śpiwory, poduszki, latarki i dobry humor. Na początku imprezy odbyło się powitanie wszystkich uczestników na sali gimnastycznej. Dzieci złożyły przysięgę dobrej zabawy. Pierwszą odważną konkurencja było wypicie soku z cytryny. Następnie każda grupa udała się do swoich sal
i wykonała wspólną fotografię własnych podobizn na karteczkach w kształcie kokosa. Każdy uczestnik otrzymał maskę i udał się raz z wychowawcą na ogród przedszkolny, gdzie zostały przygotowane konkurencje sportowe. Po sportowej części imprezy przedszkolaki udały się do swoich sal na wspólną kolację, gdzie na stole królowała pyszna pizza, frytki oraz coca-cola. Po posiłku nasi absolwenci udali się na „piżamowe disco” gdzie bawili się w rytmach afrykańskich do późnych godzin wieczornych z latarkami. Zmęczeni i pełni radości wrócili do swoich sal, gdzie szybko zasnęli. Rano odbyło się uroczyste wręczenie medali i odbiór dzieci przez stęsknionych rodziców. Zabawa była bardzo udana, a wspomnienia z tej wyjątkowej nocy na pewno zostaną wszystkim w pamięci na bardzo długo.
Zdjęcia ….

DZIEŃ SPORTU

Dnia 11.06.2015r. w naszym przedszkolu odbył się „Dzień Sportu”. Zawody zostały zorganizowane w ogrodzie przedszkolnym. Udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne. Na początku imprezy odbyła się rozgrzewka, a następnie każda z grup udała się do poszczególnych stanowisk sportowych. Walka o miejsca była zacięta. 16.06.2015r. na sali gimnastycznej zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Na koniec dzieci z kółka sportowego otrzymały pamiątkowy dyplom.
Zdjęcia ….

I MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNYM „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

Dnia 10.06. 2015r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Rudzie Śląskiej przy ul. Janasa odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu plastycznego „Czyste powietrze wokół nas”. Nasz wychowanek Bartłomiej Węgrzyn z grupy Tygryski zdobył I miejsce. Jego praca najbardziej spodobała się jury i jako nagrodę otrzymał dyplom oraz „torbę pełną skarbów”.
Zdjęcia ….

SPOTKANIE GRUPY TEATRALNEJ Z DZIENNYM DOMEM POMOCY SPOŁECZNEJ

Dnia 03.06.2015r. dzieci z kółka teatralnego wystąpiły w przedstawieniu „Familio Fojermona” dla podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Przedszkolacy odegrały swoje role w gwarze śląskiej, co sprawiło wielką radość publiczności. Wśród oglądających znalazła się pani Helenka, która 2.06. skończyła sto lat. Dzieci zaśpiewały jej piosenkę o strażakach oraz złożyły urodzinowe życzenia. Na koniec mali aktorzy zostali nagrodzeni brawami i słodkościami. Występowanie na scenie dla tak wdzięcznej publiczności to wielka frajda dla naszych przedszkolaków i ich opiekunów.
Zdjęcia ….

PRZEDSTAWIENIE „FAMILIO FOJERMONA” W ŻŁOBKU „MISIAKOWO”

Dzieci należące do kółka teatralnego 2.06.2015r. wystąpiły w przedstawieniu „Familio Fojermona” dla dzieci i ich opiekunów w Żłobku Miejskim Misiakowo. Mali widzowie byli zachwyceni występem przedszkolaków. Na koniec zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz słodyczami. Mali aktorzy mogli pobawić się z młodszymi kolegami ze żłobka oraz zjeść z nimi wspólny posiłek.
Zdjęcia ….