Z życia przedszkola 2017/2018

XVII Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej

6.09.2016 r. Olimpiada rozpoczęła się złożeniem olimpijskiego ślubowania oraz zapaleniem znicza. Uczestnicy brali udział w różnych konkurencjach rozgrywanych indywidualnie jak i zespołowo: bieg na 30m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut do kosza- rywalizacja była podszyta wspaniałą zabawą. Maskotka miasta Ruda Śląska czyli Wiewiórka dopingowała uczestnikom biorących udział w różnorodnych konkurencjach sportowych, a klaun Robert umilał zabawę słodkościami. Dzieci do przedszkola wróciły z medalami i wspaniałym humorem.
Zdjęcia ….

Filharmonia przedszkolaka

Dnia 27 września rozpoczął się kolejny cykl spotkań ,,Filharmonii Przedszkolaka”. Spotkania na wesoło prowadzą absolwenci Akademii Muzycznej, muzycy największych śląskich orkiestr, pedagodzy szkół muzycznych. Dzięki tym cyklicznym spotkaniom dzieci poznają takie instrumenty jak: skrzypce, wiolonczele, kontrabas, flet, klarnet, saksofon, trąbkę, puzon oraz akordeon. Podczas pierwszego spotkania dzieciom z grup Pszczółki, Żabki, Skrzaty, Misiaki i Sówki zostały zaprezentowane skrzypce.
Zdjęcia ….

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W tym roku obchodziliśmy już po raz piąty 20.09 ,,Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Tego dnia wszystkie dzieci świętowały w swoich salach ubrane na czerwono. Po wspólnym odśpiewaniu piosenek ,,Jestem sobie przedszkolaczek” i ,,Przedszkole drugi dom” przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych zajęciach i wesołych zabawach. Pani Dyrektor odwiedziła każdą salę i życzyła przedszkolakom wiele uśmiechu i radości. Po zabawach w salach kolorowy korowód przedszkolaków przemaszerował po całym przedszkolu. Rozdaniem nagród zakończyliśmy tegoroczne obchody. Było super!
Zdjęcia ….

Spotkanie ze Sznupkiem

Dnia 19.09 2017 r. odwiedzili nas zaprzyjaźnieni z naszym przedszkolem policjanci. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wielu ciekawych i ważnych rzeczy. Jak zwykle bardzo istotna była informacja dotycząca bezpiecznego korzystania z ruchu drogowego – okazało się, że przedszkolaki bardzo dużo wiedzą na ten temat. Policjanci z ich wiedzy byli bardzo zadowoleni. Największą niespodzianką była wizyta Sznupka – niebieskiej maskotki policyjnej, który przywitał się z dziećmi symboliczną „piątką”. Przedszkolaki z wszystkich grup wręczyły zaproszonym gościom własnoręcznie wykonane laurki.
Zdjęcia ….