Z życie przedszkola 2018/2019

Filharmonia przedszkolaka

Dnia 27 września rozpoczął się kolejny cykl spotkań z „Filharmonią przedszkolaka”. Podczas spotkania prowadzonego przez Pana Mirosława Krause, dyrektora Szkoły Muzycznej w Rudzie Śląskiej, dzieci poznały rodzinę instrumentów perkusyjnych ( m. in.: werbel, kij deszczowy, bongosy, wibrafon, ksylofon) ich budowę i brzmienie. Przedszkolacy zachwyceni pięknem utworów wykonywanych na poszczególnych instrumentach nagradzali muzyków gromkimi brawami. Spotkaniu jak zawsze towarzyszyła wspaniała atmosfera. Dzieciaki uczestniczyły we wspólnej zabawie, rozwiązywały zagadki słuchowe, śpiewały piosenki. Bardzo dziękujemy za tak atrakcyjne spotkanie, z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych.
Zdjęcia ….

POLSKA MOJA OJCZYZNA – warsztaty patriotyczne

21 września przedszkolacy uczestniczyli w warsztatch patriotycznych „Polska- moja Ojczyzna” zorganizowanych i prowadzonych przez przedstawicieli agencji szkolno – przedszkolnej Lupus. Głównym celem spotkania było przybliżenie i wyjaśnienie, czym jest
PATRIOTYZM i OJCZYZNA. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach – rozwiązywały zagadki związane z Polską na specjalnie przygotowanej tablicy edukacyjnej. Dzieciaki miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat Ojczyzny – wymieniały symbole narodowe, uzupełniały brakujące słowa hymnu, wskazywały na ilustracjach godło i flagę naszego kraju, zaznaczały na mapie stolicę Polski oraz naszych sąsiadów.
Na zakończenie spotkania wszyscy głośno wyrecytowali „Katechizm polskiego dziecka”, pan prowadzący warsztaty pochwalił dzieci za wiedzę patriotyczną. Następnie każdy przedszkolak mógł sobie zrobić zdjęcie w stroju żołnierza lub sanitariuszki. To było naprawdę interesujące spotkanie.

Zdjęcia ….

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września odbył się w naszym przedszkolu „Tęczowy Dzień Przedszkolaka”, który świętowaliśmy z całą społecznością przedszkolną. Tego dnia każda grupa otrzymała jeden z kolorów tęczy, w który musiała się przebrać. Rodzice jak zawsze spisali się świetnie – każde dziecko było odpowiednio ubrane, za co serdecznie dziękujemy. Podczas Tęczowego Dnia Przedszkolaka dzieciaki dowiedziały się z jakich kolorów składa się tęcza i który z nich jest najważniejszy. Kolory tęczy dominowały w tym dniu zarówno w zabawach ruchowych jak i w pracach plastycznych. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem wykonały plakat tęczy. Następnie w kolorowym pochodzie uroczyście przemaszerowały przedszkolnymi korytarzami i udały się do ogrodu, gdzie ustawiły się kolorami i z dumą prezentowały swoje barwy. Pani Dyrektor złożyła dzieciom życzenia i przesłała mnóstwo buziaków, a także przygotowała słodki poczęstunek.
Zdjęcia ….

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

19 września nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komisariatu III Policji w Rudzie Śląskiej. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat prawidłowych zachowań w sytuacjach niebezpiecznych. Dzieci z zaciekawieniem zobaczyły filmik o Sierżancie Poli, z którego dowiedziały się m.in. jaki jest numer alarmowy i kiedy należy go użyć. Na zakończenie policjanci przećwiczyli z przedszkolakami właściwe zachowanie w przypadku ataku psa oraz podkreślili, że nie wolno drażnić i podchodzić do obcych zwierząt. Dziękujemy bardzo za ciekawe zajęcia i serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola w przyszłym roku.
Zdjęcia ….

XVIII Miejska Olimpiada Osób z Niepełnosprawnością

Dnia 12.09.2018 roku na terenie basenu letniego w Nowym Bytomiu przy ulicy Ratowników 2 odbyła się XVIII Miejska Olimpiada Osób z Niepełnosprawnością. Celem imprezy było upowszechnienie sportu i podniesienie sprawności fizycznej. Nasze przedszkolaki brały udział w wielu zabawach i zawodach sportowych:
– biegu na 30 metrów,
– pchnięciu kulą,
– skoku w dal.
Wszystkich uczestników dopingowała Wiewiórka Ruda – maskotka Rudy Śląskiej oraz Klaun częstujący pysznymi cukierkami. Pogoda tego dnia była szczególnie słoneczna. Uśmiech gościł na naszych twarzach. W nagrodę za sportową rywalizację dzieci otrzymały słodkie prezenty oraz dyplomy uczestnictwa. Trzej nasi wychowankowie zdobyli także miejsca medalowe:
– Xavier Górniak zdobył:II miejsce w biegu na 30 metrów oraz II miejsce w rzucie kulą,
– Mikołaj Kaczmarek zdobył I miejsce w biegu na 30 metrów,
– Piotr Kędzierski zdobył III miejsce w biegu na 30 metrów. Gratulujemy!!!
Za rok pojedziemy tam znowu, gdyż nasi przedszkolacy bardzo chętnie wzięli udział w tej imprezie sportowo- rekreacyjnej.
Zdjęcia ….