Z życie przedszkola 2018/2019

Konkurs plastyczny „Śląsk oczami dziecka”

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Moja mała i wielka Ojczyzna” nauczycielki Wioleta Myller, Iwona Barszcz i Edyta Suda zorganizowały międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „Śląsk oczami dziecka”. Celem konkursu było przybliżenie i zainteresowanie dzieci tradycjami, symbolami związanymi z naszym regionem oraz rozwijanie umiejętności plastyczno-technicznych. W dniu 8. 02.2019 r nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu. Jury oceniało oryginalność, staranność, walory artystyczne oraz wkład pracy i jednogłośnie stwierdziło, że wszystkie prace były wykonane na wysokim poziomie. Pomysłowość, oryginaloność prac świadczyła o bogatej wiedzy przedszkolaków na temat naszego regionu. Spośród wszystkich nadesłanych prac wyłoniono laureatów w dwóch kategoriach wiekowych.
Kategoria wiekowa 3-4 latki
I  miejsce Jakub Gawinek MP 47
II miejsce Nina Stasienko MP 32
III miejsce Antonina Synowiec MP 34
Kategoria wiekowa 5 -6 latki
I miejsce Karolina Dziubińska MP 34
II miejsce Blanka Sanetra MP 30
III miejsce Piotr Malinowski MP 47

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Zdjęcia …. 

 

 

 

Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Świąteczne Inspiracje”

Już po raz kolejny w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny skierowany do dzieci niepełnosprawnych uczęszczających do rudzkich przedszkoli i szkół. Celem konkursu było m.in.: rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych, rozbudzanie zainteresowań tradycjami Świąt Bożego Narodzenia oraz upowszechnianie twórczych osiągnięć dzieci.
Na konkurs zgłoszono 12 prac. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 30.01.2018r.
W skład komisji konkursowej weszły: Pani Wioletta Trzeciakowska – Pasek – nauczyciel w Szkole Nr 2 w Rudzie Śląskiej, Pani Dominika Kandzior – nauczyciel w Szkole Nr 21 w Rudzie Śląskiej oraz Pani Joanna Sowa – nauczyciel w Ośrodku Opiekuńczo – Wychowawczym Nr 3 w Katowicach. Komisja jednogłośnie stwierdziła, że wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie, zachwycały kolorystyką, różnorodnością technik i pomysłowością. Komisja konkursowa oceniała pomysł, samodzielność wykonania pracy oraz estetykę.
Lista nagrodzonych:
I miejsce: Oskar Czaplok i Nikola Kęszycka – Miejskie Przedszkole Nr 40
II miejsce: Mikołaj Kaczmarek – Miejskie Przedszkole Nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi
III miejsce: Jakub Kołodziejski – Miejskie Przedszkole Nr 43
Natalia Kaszyńska – Miejskie Przedszkole Nr 40
Wyróżnienie otrzymali:
• Denis Cyroń i Szymon Cichoń – Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej
Nr 12 im. Św. Łukasza
• Jan Sławik – Oddziały Przedszkolne w Szkole Podstawowej Nr 35 Specjalnej
• Alicja Krawczewska – Miejskie Przedszkole Nr 43
• Jagoda Fica – Miejskie Przedszkole Nr 43
• Martyna Malina – Miejskie Przedszkole Nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi
• Anna Górka – Miejskie Przedszkole Nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi

„Kryształowy Sopelek”

W dniu 30.01.2019r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Rudzie Śląskiej odbyła się siódma edycja Zimowego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Kryształowy Sopelek”. W festiwalu wzięli udział mali artyści z grup integracyjnych Misiaki i Motylki oraz z grupy specjalnej Żabki. Dzieci zatańczyły żywiołowy taniec do piosenki Alvaro Soler „Sofia” oraz zaprezentowały wzruszającą inscenizację do utworu Moniki i Mateusza Kluza „Cicho, cicho na paluszkach”. Poprzez udział w konkursie dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich talentów na dużej scenie, zintegrowania się z uczestnikami z innych placówek oraz wzmacnia wiary w siebie i swoje możliwości. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplom i statuetkę dla przedszkola. Naszym przedszkolakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zdjęcia ….

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu 21–25.01.2019r.

W tych dniach licznie gościliśmy w przedszkolu najukochańszych dziadków i babcie naszych przedszkolaków. Dzień Babci i Dzień Dziadka to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy. Każda grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny, w którym pokazała swoje umiejętności muzyczno-taneczne oraz recytatorskie. Wnukowie w ten sposób podziękowali i wyrazili swoją miłość i szacunek.  Natomist dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich i nagradzali je gromkimi brawami. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły własnoręcznie zrobione prezenty, w których wykonanie włożyły dużo pracy i serca. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.
Było miło i niezwykle wzruszająco. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Zdjęcia ….

Akademia Zdrowego Uśmiechu „DENTOLANDIA”

W dniu 28 i 29 stycznia odbyło się spotkanie z asystentkami dentystycznymi w ramach projektu Akademii Zdrowego Uśmiechu „DENTOLANDIA”, realizowanego przez Centrum Stomatologii i Ortodoncji Dziecięcej w Katowicach. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z pracą stomatologa oraz oswojenie ich z narzędziami, jakie znajdują się w jego gabinecie. Dzieci poznały również podstawowe zabiegi profilaktyczne tj. fluoryzacja, lakowanie i ozonowanie. Podczas warsztatów sprawdzony został stan ząbków każdego przedszkolaka oraz chętnym dzieciom, za zgodą rodziców przeprowadzono fluoryzację. Każde dziecko otrzymało informację dla rodziców w postaci kartki, na której zaznaczono ząbki, które kwalifikują się do leczenia. Ponadto dzieci, które poddane zostały fluoryzacji otrzymały pastę i szczoteczkę dostosowaną do wieku dziecka oraz kalendarz szczotkowań. Wszystkie dzieci dostały również naklejki „Dzielnego Pacjenta” oraz lusterko stomatologiczne. Na zakończenie warsztatów wyświetlona została prezentacja multimedialna dzięki, której dzieci dowiedziały się jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej i w jaki sposób prawidłowo szczotkować zęby.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Panią – asystentkom stomatologicznym z Akademii Zdrowego Uśmiechu za wspaniałe warsztaty.
Zdjęcia ….

I Miejsce na Festiwalu i Konkursie Widowisk Jasełkowych i Kolędniczych

17 stycznia dzieci wystawiające jasełka wzięły udział w IV Festiwalu i Konkursie Widowisk Jasełkowych i Kolędniczych dla teatrów przedszkolnych „Mali Kolędnicy”. Przesłuchania odbyły się w Przedszkolu Niepublicznym „Pałacyk”. Nasze dzieci zdobyły 1 miejsce i wygrały teatrzyk Kamishibai wraz z bajką Czerwony Kapturek. Gratulujemy malym aktorom!
Zdjęcia ….

Filharmonia przedszkolaka

Dnia 17 stycznia odbyło się kolejne spotkanie z „Filharmonią przedszkolaka”. Tym razem pan Mirek przygotował coś specjalnego dla naszych przedszkolaków – Noworoczny koncert, w którym wystąpiła sopranistka Pani Magdalena z Opery Śląskiej w Bytomiu.
Bardzo dziękujemy za przepiękny występ i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
Zdjęcia ….

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2

15 stycznia nasze przedszkole odwiedzili uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych ze Szkoły Podstawowej Nr 2, którzy zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przygotowany z okazji 100 –lecia Niepodległości Polski.
Na koniec spotkania uczennice wystąpiły z układem choreograficznym, który obrazował losy Polski, jej walkę z zaborcami o odzyskanie niepodległości. Występ wzbudził duże zainteresowanie najmłodszych widzów i został nagrodzony gromkimi brawami. Dziękujemy Pani Wioletcie Trzeciakowskiej – Pasek oraz młodym artystom za odwiedzenie naszej placówki i piękny pokaz artystyczny.
Zdjęcia ….

PRZEDSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

14.12.2018r. odbył się w naszym przedszkolu  Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzieły w nim udział wszystkie grupy przedszkolne reprezentowane przez swoich przedstawicieli oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Konkurs prowadziła pani Justyna Pawlik i pani Małgorzata Zbytniewska. Oprawę muzyczną zapewniła pani Patrycja Ptaszek grając na gitarze oraz grający na organach pan Damian Kasperczyk. Konkurs przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem, pod kierunkiem swych wychowawczyń przygotowały się do występu. Uroku występom dodały przygotowane piękne świąteczne stroje. Konkurs odbył się w dwóch turach. Wykonanie utworów oceniło jury w składzie: pani dyrektor Jolanta Mitas, pani wicedyrektor Grażyna Kumnacka oraz pani Katarzyna Skutnik. Poziom konkursu, jak orzekło jury, był bardzo wysoki i wyrównany, wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie. Ostatecznie wyłoniono laureatów. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.
Wyniki konkursu:
I Tura:
I miejsce – grupa „Sówki”
II miejsce- grupa „Skrzaty”
III miejsce- grupa „Jeżyki”
Wyróżnienia: grupa „Misiaki”, „Delfinki”, „Motylki”
II Tura:
I miejsce – grupa „Tygryski”
II miejsce- grupa „Żabki”
III miejsce- grupa „Biedronki”
Wyróżnienia: grupa , „Zajączki”, „Pszczółki”

Wśród uczniów szkoły I miejsce otrzymała uczennica klasa 2A Martyna Gajda
Wyróżnienia: Julia Kulesza z klasy 1 A,  duet Martyna Honorowicz i Karolina Mazurek z klasy 2 B oraz Natalia Żurakowska z klasy 3 A
Zdjęcia ….

Poranek wigilijny

W okresie przedświątecznym również w przedszkolu trwają wielkie przygotowania. Dzieci pomagają w ubieraniu choinek, pieką pierniczki, wykonują świąteczne ozdoby. Poranek wigilijny w tym roku odbył się 20 grudnia. Wszystkie dzieci obejrzały piękne przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci ze starszych grup, a Pani Dyrektor Jolanta Mitas w imieniu swoim i wszystkich pracowników przedszkola złożyła życzenia dzieciom i ich rodzinom. Ten dzień jest co roku wyjątkowy, bardzo uroczysty, wszyscy odświętnie ubrani, wspólnie zasiedli w swoich salach do świątecznego obiadu, wcześniej dzieląc się opłatkiem i składając sobie życzenia. W tle rozbrzmiewała kolęda. Oczywiście nie obyło się bez prezentów, które dzieci znalazły pod choinką.
Piękne przedstawienie jasełkowe przygotowały panie: Marysia Koj, Patrycja Ptaszek, Monika Tyrka i Justyna Pawlik. Oprawę muzyczną zapewnił również Pan Damian Kasperczyk, który grał na organach. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie wspaniałych strojów dla dzieci występujących w jasełkach.
Zdjęcia ….

Filharmonia przedszkolaka

13 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ”Filharmonia przedszkolaka”. Dzieci wysłuchały koncertu muzycznego i poznały nowy instrument – obój. Piękne brzmienie dętego drewnianego instrumentu bardzo podobało się dzieciom. Dziękujemy za odwiedzenie naszego przedszkola i wspaniały występ artystyczny.
Zdjęcia ….

SZPITAL PLUSZOWEGO MISIA

11-12 grudnia do naszych przedszkolaków przybyli studenci medycyny z Międzynaro-dowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA- Poland (oddział w Katowicach). W ramach projektu „Szpital Pluszowego Misia” przeprowadzili z dziećmi zajęcia edukacyjne, które mają na celu oswojenie dzieci z kontaktem z lekarzem. W tych dniach każdy przedszkolak przyniósł do przedszkola swojego ulubionego misia, który wcielił się w rolę pacjenta. Dzieci mogły poprzez zabawę wyleczyć swoich ulubieńców z dolegliwości u lekarzy różnych specjalności. Miały możliwość wspólnie z lekarzami (studentami) dokonać szeregu badań diagnostycznych, między innymi badania RTG, USG czy EKG. Studenci ubrani w białe fartuchy w przystępny sposób przybliżyli dzieciom charakter pracy lekarza. Pokazali dzieciom rekwizyty potrzebne do pracy poprzez badanie ich maskotek. Dzieci przypomniały sobie, do jakiego lekarza należy pójść z daną dolegliwością i dowiedziały się, jak te dolegliwości leczyć. Uczyły się opisywać objawy, stwierdzały jak zapobiegać chorobom. „Zabawa w szpital” pomogła dzieciom zrozumieć, że nie należy bać się lekarzy, białych fartuchów, wizyt w przycho-dni oraz badań, ponieważ dzięki temu jesteśmy zdrowi. Oczywiście wszyscy podopieczni zostali wyleczeni, a zajęcia na długo pozostaną w pamięci dzieci. Serdeczne podziękowania składamy studentom, którzy odwiedzili nasze Przedszkole.
Zdjęcia ….

Konkurs plastyczny ODZYSKOMANIA

W grudniu w naszym przedszkolu Pani Joanna Holeczek i Pani Monika Tyrka zorganizowały konkurs plastyczny Odzyskomania, którego celem było rozwijanie postaw proekologiczych oraz twórcze wykorzystanie surowców wtórnych w pracach plastycznych. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 7 grudnia podczas którego dzieci zobaczyły bajkę edukacyjno – proekologiczną  pt. „Czysto, ładnie i bez śmieci – rady Pana ŚMIETNIKA”. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą podczas przeprowadzonego quizu ekologicznego. Na zakończenie wszystkie dzieci złożyły przysięgę „Prawdziwego Ekologa”. Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe. Jury postanowiło przyznać następujące miejsca oraz wyróżnienia:  

Dzieci Starsze
I miejsce Hanna Kryś
II miejsce Julia Wycisk
III miejsce Filip Słowiński
Wyróżnienia
Zuzanna Młynarczyk
Alicja Siedlaczek
Martyna Malina
Gabriel Sroka
Mikołaj Kaczmarek
Enzo Pagal
Dominik Chmielewski 

Dzieci młodsze
I miejsce Maksymilian Prencel
II miejsce Adam Dudziński
III miejsce Lusine i Jan Synowiec
Wyróżnienia
Igor Osadnik
Natalia Więckowska
Nadia Borysiewicz
Zdjęcia ….

Spotkanie z górnikiem

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, Mikołajem, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta.
Chcąc przybliżyć dzieciom ciężką i niebezpieczną pracę górnika, każda grupa zaprosiła do przedszkola górnika.
Dzieci zaprezentowały przygotowane programy artystyczne: piosenki, wierszyki oraz wręczyły drobne upominki, które były formą podziękowania za trud pracy każdego górnika. Górnicy w zamian opowiedzieli dzieciom o swojej profesji, zaprezentowali swoje galowe stroje, a także odpowiedzieli na dociekliwe pytania przedszkolaków.
Serdecznie dziękujemy za przybycie, zaangażowanie i poświęcony czas!
Zdjęcia ….

Wizyta św.Mikołaja

Święty Mikołaj odwiedza wszystkie dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 3 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy odwiedził każdą grupę. Spotkanie z Mikołajem odbyło się w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Dzieci zaśpiewały specjalnie przygotowane piosenki, recytowały wierszyki oraz zapewniły, że były bardzo grzeczne. Mikołaj otworzył wielki wór z prezentami i obdarował  nimi wszystkie dzieci.
Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!
Zdjęcia ….

Konkurs piosenki o Polsce

W dniu 29.11.2018 r. zrobiło się u nas bardzo muzycznie i patriotycznie. Przedstawiciele z grup 4, 5 i 6-latków wystąpili na konkursie piosenki o Polsce, który został zorganizowany przez nauczycielki: Katarzynę Muzykant, Irenę Segę oraz Monikę Kominek. Mali artyści zaprezentowali przygotowane utwory. Wysłuchaliśmy piosenek m.in. „Jestem Polką i Polakiem”, „Niepodległa”, „Serce dla Polski”, „Polska gola”, „Moja ziemio ukochana”, „Jak długo w naszych sercech”. Było bardzo uroczyście, radośnie i muzycznie. Jury w składzie: Jolanta Mitas, Katarzyna Skutnik i Maria Koj miało bardzo trudne zadanie ponieważ wszystkie dzieci wystąpiły pięknie. Po burzliwych obradach zostały podane wyniki:
I miejsce Gabriel Sroka z grupy Motylki
II miejsce dzieci z grup: Sówki i Skrzaty
III miejsce dzieci z grup: Misiaki i Pszczółki
Wyróżnienia otrzymali przedszkolacy z Biedronek, Zajączków i Tygrysków.
Zdjęcia ….

27.11.2018 roku obchody Europejskiego Tygodnia Autyzmu

Już po raz dziewiąty w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy 27.11.2018 roku obchody Europejskiego Tygodnia Autyzmu. Z tej okazji zostały zaproszone dzieci niepełnosprawne wraz z dyrektorami i nauczycielami z sześciu rudzkich placówek oświatowych Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości przez P. dyrektor Jolantę Mitas. Następnie goście oglądali przedstawienie teatralne „W podróży na koniec tęczy” autorstwa Moniki Czoik – Nowickiej, przygotowane przez dzieci z kółka teatralnego. Następnie dzieci miały możliwość uczestniczenia w dwóch konkursach związanych z aktualną porą roku oraz zabawie przy piosence „ Kap, kap, kap” Dalej zabawa toczyła się w salach, gdzie dzieci wykonały obrazek drzewa- jabłoni, w różnych porach roku. Był również czas na wspólny poczęstunek i zabawę według zainteresowań dzieci. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wspólnie spędzić czas. Dziękujemy. Do zobaczenia za rok.

Zdjęcia ….

Konkurs literacko-plastyczny „Moja pierwsza książeczka”

W naszym przedszkolu już po raz piąty odbył się międzyprzedszkolny konkurs literacko – plastyczny „Moja pierwsza książeczka”. Konkurs był adresowany dla rodziców i dzieci z rudzkich przedszkoli. Nadesłane prace były oceniane przez Panią bibliotekarkę z zaprzyjaźnionej biblioteki, która stanęła przed trudnym wyborem. Po dokładnym obejrzeniu i przeczytaniu wszystkich książeczek, a było ich naprawdę dużo, bo aż 38, wyłoniono zwycięzców:

I m-ce Aleksandra Olejniczak MP 30
II m-ce Marcelina Porada MP 47
III m-ce Lena Seredyńska MP 43

Wyróżnienie: Helena Dobrzańska MP 38, Maciek Juszczyk MP 39, Szymon Zapart MP 40.

Dziękujemy za zainteresowanie naszym konkursem. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, o terminie wręczenia nagród poinformujemy telefonicznie poszczególne przedszkola.
Zdjęcia ….

Filharmonia przedszkolaka

28 listopada dzieci z grup: Motylki, Misiaki, Żabki, Tygryski, Skrzaty i Jeżyki uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z „Filharmonią przedszkolaka”. Tym razem Pan Mirek wraz z Panią Małgorzatą zaprezentowali dzieciom harfę. Dzieci dowiedziały się, z jakich elementów składa się harfa, wysłuchały kilku melodii z bajek oraz nauczyły się piosenki o poznanym instrumencie. Bardzo dziękujemy za kolejną lekcję . Z niecierpliwością czekamy na następną.
Zdjęcia ….

Pokaz Tańca

W piątek – 23 listopada przedszkolacy uczestniczyli w niecodziennym pokazie tańca w wykonaniu Szkoły Tańca „EMOCJA”. Nasi goście zaprezentowali bardzo ciekawy układ taneczny, który wywołał podziw na twarzach dzieci. Nad całym wydarzeniem czuwała Pani Aneta Wysoczańska. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie.
Zdjęcia ….

KORALE PANI JESIENI

W miesiącu październiku w naszym przedszkolu nauczycielki Małgorzata Zbytniewska i Justyna Pawlik zorganizowały konkurs na najpiękniejsze Korale Pani Jesieni. Konkurs adresowany był do wszystkich dzieci z naszego przedszkola oraz ich rodziców.  Prace dzieci ocenione zostały przez niezależne jury, które stanęło przed trudnym wyborem. Wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – Dominik Dubiel- bon do sali zabaw „Safarii”
II miejsce – Julia Wycisk
III miejsce – Alicja Siedlaczek
Wyróżnienia:
Stanisław Bonecki
Radosław Góra
Igor Skowron
Zuzann Kuc
Hanna Fogt
Bartosz Nowak
Gratulujemy wszystkim dzieciom.
Zdjęcia ….

KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

22 października w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się konkurs „Piosenki patriotycznej”. Do rywalizacji dołączyły również dzieci z naszego przedszkola, które zostały nagrodzone: I miejsce – Natalia Gabrysiak, Amanda Mazurek i Enzo Pagal ( grupa Skrzaty) III miejsce – Julia Wycisk i Ksavier Warmula (grupa Sówki). Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Zdjęcia ….

100 lat Niepodległości Polski 1918-2018

„Niepodległa Polska, to dom nasz kochany.
Niepodległa Polska dzisiaj świeci jej blask.
Niepodległa Polska, miedzy narodami.
Niepodległa Polska, łączy nas…”
Monika i Michał Kluza
Fragment piosenki „Niepodległa”

Tegoroczne Święto Niepodległości jest wyjątkowe. 11 listopada obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest to ważne święto wszystkich Polaków, dlatego 9 listopada nasze przedszkole uczciło zbliżające się święto uroczystym apelem, w którym wystąpili najmłodsi. Ponadto nauczycielki przedszkola przygotowały dla dzieci poruszającą inscenizację do piosenki Michała i Moniki Kluza pt. „Niepodległa”, a o godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego biorąc tym samym udział w biciu rekordu dla Niepodległej.
Zdjęcia ….

Spotkanie z dietetykiem

8 listopada nasze przedszkole odwiedziła Pani Agata Kołodziej z Gabinetu Żywienia Człowieka BeFita. Dzieci obejrzały ciekawą prezentację na temat zdrowego odżywania. Dowiedziały się, których produktów powinny unikać lub jeść tylko od czasu do czasu. Przedszkolacy bardzo chętnie odpowiadali na pytania Pani Agaty. Na zakończenie wszystkie grupy uczestniczące w spotkaniu wykonały grupowe prace plastyczne pt. Babka Superjadka i Ludek Śmieciojadek. Dziękujemy za ciekawe zajęcia.
Zdjęcia ….