Z życie przedszkola 2018/2019

Mobilne planetarium „Orbitek”

7 listopada po raz kolejny w naszym przedszkolu gościliśmy Mobline Planetarium ORBITEK. Niesamowitą przygodę rozpoczeliśmy zaraz po przekroczeniu Kapsuły Planetarium, gdzie specjalny projektor wyczarował bajkę pod dźwięcznym (i ogromnie trudnym do zapamiętania…) tytułem „Kaluoka’hina – zaczarowana rafa”. Dzieci poznały intrygującą historie zanikającej rafy i jej bohaterów: młodej ryby piły o imieniu Jake oraz paranoidalnej rybki o imieniu Mały. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bardzo nasze życie może być zależne od tego, co dzieje się dookoła nas. Bajkę wyświetlono na ekranie sferycznym, dzięki czemu dzieci miały wrażenie, jakby były w samym centrum wydarzeń. Było bardzo wesoło i kolorowo, a seans dostarczył mnóstwo pozytywnych wrażeń.
Zdjęcia ….

VII Festiwal Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Jesienne Klimaty”

30 października w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Bytomiu odbył się VII Festiwal Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Jesienne Klimaty”. Nasze przedszkole reprezentowały oddziały integracyjne „Motylki”, „Misiaki” oraz oddział specjalny „Żabki”. Dzieci zaśpiewały i zatańczyły do piosenki „Kasztanki” i „Jesienny walczyk”. Podczas prezentacji dzieci zachwyciły nie tylko swoimi umiejętnościami artystycznymi, ale również ciekawymi strojami, które wzbogaciły cały występ. Nasi mali artyści zostali nagrodzeni brawami oraz otrzymali dyplom i nagrody.
Zdjęcia ….

Filharmonia przedszkolaka

Dnia 24 października odbyło się kolejne spotkanie z „Filharmonią przedszkolaka”. Tym razem dzieciom zaprezentowano fagot. Bardzo dziękujemy muzykom za piękny występ.
Zdjęcia ….

PASOWANIE NA STARSZAKA 23,24 i 25.10.2018

Jak co roku w październiku w naszym przedszkolu dzieci z grup starszych: Motylki, Misiaki, Żabki, Sówki i Skrzaty miały swój wielki dzień – Pasowanie na Starszaka.
Dzieci na tę uroczystość zaprosiły najważniejsze osoby w swoim życiu- Rodziców.
W każdej z grup uroczystość rozpoczęła się pięknym występem artystycznym. Przedszkolaki pochwaliły się swoimi umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi oraz tanecznymi, które to zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po wygłoszeniu przez dzieci ślubowania, pani dyrektor J. Mitas uroczyście pasowała każdego przedszkolaka na Starszaka. Każde dziecko otrzymało dyplom oraz drobny upominek. Na zakończenie imprezy, każda grupa zaprosiła rodziców na pyszny poczęstunek. Ten dzień był dla wszystkich dzieci wyjątkowy, pełen emocji i pozytywnych wrażeń

Zdjęcia ….

Filharmonia przedszkolaka

Dnia 27 września rozpoczął się kolejny cykl spotkań z „Filharmonią przedszkolaka”. Podczas spotkania prowadzonego przez Pana Mirosława Krause, dyrektora Szkoły Muzycznej w Rudzie Śląskiej, dzieci poznały rodzinę instrumentów perkusyjnych ( m. in.: werbel, kij deszczowy, bongosy, wibrafon, ksylofon) ich budowę i brzmienie. Przedszkolacy zachwyceni pięknem utworów wykonywanych na poszczególnych instrumentach nagradzali muzyków gromkimi brawami. Spotkaniu jak zawsze towarzyszyła wspaniała atmosfera. Dzieciaki uczestniczyły we wspólnej zabawie, rozwiązywały zagadki słuchowe, śpiewały piosenki. Bardzo dziękujemy za tak atrakcyjne spotkanie, z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych.
Zdjęcia ….

POLSKA MOJA OJCZYZNA – warsztaty patriotyczne

21 września przedszkolacy uczestniczyli w warsztatch patriotycznych „Polska- moja Ojczyzna” zorganizowanych i prowadzonych przez przedstawicieli agencji szkolno – przedszkolnej Lupus. Głównym celem spotkania było przybliżenie i wyjaśnienie, czym jest
PATRIOTYZM i OJCZYZNA. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach – rozwiązywały zagadki związane z Polską na specjalnie przygotowanej tablicy edukacyjnej. Dzieciaki miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat Ojczyzny – wymieniały symbole narodowe, uzupełniały brakujące słowa hymnu, wskazywały na ilustracjach godło i flagę naszego kraju, zaznaczały na mapie stolicę Polski oraz naszych sąsiadów.
Na zakończenie spotkania wszyscy głośno wyrecytowali „Katechizm polskiego dziecka”, pan prowadzący warsztaty pochwalił dzieci za wiedzę patriotyczną. Następnie każdy przedszkolak mógł sobie zrobić zdjęcie w stroju żołnierza lub sanitariuszki. To było naprawdę interesujące spotkanie.

Zdjęcia ….

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września odbył się w naszym przedszkolu „Tęczowy Dzień Przedszkolaka”, który świętowaliśmy z całą społecznością przedszkolną. Tego dnia każda grupa otrzymała jeden z kolorów tęczy, w który musiała się przebrać. Rodzice jak zawsze spisali się świetnie – każde dziecko było odpowiednio ubrane, za co serdecznie dziękujemy. Podczas Tęczowego Dnia Przedszkolaka dzieciaki dowiedziały się z jakich kolorów składa się tęcza i który z nich jest najważniejszy. Kolory tęczy dominowały w tym dniu zarówno w zabawach ruchowych jak i w pracach plastycznych. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem wykonały plakat tęczy. Następnie w kolorowym pochodzie uroczyście przemaszerowały przedszkolnymi korytarzami i udały się do ogrodu, gdzie ustawiły się kolorami i z dumą prezentowały swoje barwy. Pani Dyrektor złożyła dzieciom życzenia i przesłała mnóstwo buziaków, a także przygotowała słodki poczęstunek.
Zdjęcia ….

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

19 września nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komisariatu III Policji w Rudzie Śląskiej. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat prawidłowych zachowań w sytuacjach niebezpiecznych. Dzieci z zaciekawieniem zobaczyły filmik o Sierżancie Poli, z którego dowiedziały się m.in. jaki jest numer alarmowy i kiedy należy go użyć. Na zakończenie policjanci przećwiczyli z przedszkolakami właściwe zachowanie w przypadku ataku psa oraz podkreślili, że nie wolno drażnić i podchodzić do obcych zwierząt. Dziękujemy bardzo za ciekawe zajęcia i serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola w przyszłym roku.
Zdjęcia ….

XVIII Miejska Olimpiada Osób z Niepełnosprawnością

Dnia 12.09.2018 roku na terenie basenu letniego w Nowym Bytomiu przy ulicy Ratowników 2 odbyła się XVIII Miejska Olimpiada Osób z Niepełnosprawnością. Celem imprezy było upowszechnienie sportu i podniesienie sprawności fizycznej. Nasze przedszkolaki brały udział w wielu zabawach i zawodach sportowych:
– biegu na 30 metrów,
– pchnięciu kulą,
– skoku w dal.
Wszystkich uczestników dopingowała Wiewiórka Ruda – maskotka Rudy Śląskiej oraz Klaun częstujący pysznymi cukierkami. Pogoda tego dnia była szczególnie słoneczna. Uśmiech gościł na naszych twarzach. W nagrodę za sportową rywalizację dzieci otrzymały słodkie prezenty oraz dyplomy uczestnictwa. Trzej nasi wychowankowie zdobyli także miejsca medalowe:
– Xavier Górniak zdobył:II miejsce w biegu na 30 metrów oraz II miejsce w rzucie kulą,
– Mikołaj Kaczmarek zdobył I miejsce w biegu na 30 metrów,
– Piotr Kędzierski zdobył III miejsce w biegu na 30 metrów. Gratulujemy!!!
Za rok pojedziemy tam znowu, gdyż nasi przedszkolacy bardzo chętnie wzięli udział w tej imprezie sportowo- rekreacyjnej.
Zdjęcia ….