Akcja „Ćwiczyć każdy może”

„Ćwiczyć każdy może!”- tego jesteśmy już pewni! 🙂

Wszystko co dobre szybko się kończy… Nasza akcja niestety też dobiegła końca. Nie martwcie się jednak! Przygoda ze sportem w MP 47 z Oddziałami Integracyjnymi wcale się z Wami nie żegna. Doceniając Wasze zaangażowanie, a także obserwując Waszą radość z uprawiania sportu i uczestniczenia we wszystkich tych wydarzeniach będziemy kontynuować sportowe niespodzianki prze kolejne lata! Już w najbliższym czasie mamy zamiar zorganizować kolejny turniej szkolno-przedszkolny, konkurs tańca oraz lekcje jazdy na rolkach. Nie przerywamy również współpracy z klubem piłkarskim „Orlik”. Drodzy rodzice śledźcie nasze dalsze zmagania w zakładce „Z życia przedszkola”.
Do zobaczenia mali sportowcy!

SCENARIUSZE DO WYKORZYSTANIA
A oto kilka scenariuszy, które zostały zrealizowane podczas naszej sportowej przygody. Może kogoś zainspirują 😉
scenariusz gazety
scenariusz guma
scenariusz turniej
scenariusz zajęć ruchowych
scenaroiusz sporty zimowe

WSPOMNIEŃ CZAR …

Pięknie tak czasami sobie powspominać… Dzieci oraz Panie z MP 47 zaprosiły mnie do własnych wspomnień oczywiście związanych ze sportem. Okazało się, że ich sportowa przygoda wcale nie zaczęła się wraz z akcją „Ćwiczyć każdy może”. każdy rok szkolny jest obfity w sportowe wydarzenia. Moją uwagę najbardziej przykuł coroczny festyn dla całej rodziny organizowany n terenie przedszkola! Nawet nie jestem w stanie wymienić wszystkich konkurencji sportowych odbywających się w to wyjątkowe popołudnie! Kto był ten wie 😉 Turniej piłki nożnej, tory przeszkód, przeróżne konkurencje prowadzone przez wspaniałych harcerzy, a to wszystko połączone z występami artystycznymi małych przedszkolaków prezentujących wymyślne tańce 
Na takie chwile warto czekać cały rok!
Wspominający Sportuś
Zdjęcia ….

Do czego służy gazeta, guma pasmanteryjna, butelki, miotełki, wstążki? Do ćwiczeń!

Panie z MP 47 zrobią wszystko byle tylko dzieci się nie nudziły. Zwykłe przysiady i maszerowanie? To nie w tym przedszkolu! Byłem uczestnikiem zajęć sportowych z wykorzystaniem przedmiotów, z którymi nigdy bym się nie spodziewał, że można ćwiczyć. Butelki, gazety a nawet guma pasmanteryjna…Do tego kolorowe miotełki i piękne wstążki. Było wesoło i niecodziennie a najważniejsze, ze sportowo!
Sportuś
Zdjęcia ….

AKTYWNI JUŻ OD SAMEGO RANA!

Kiedyś mój sportusiowy poranek wyglądał tak: dzwonił budzik, otwierałem jedno sportusiowe oko, zamykałem, potem drugie, znowu zamykałem i zwykle jeszcze zasypiałem co kończyło się spóźnieniem do pracy! Jednak ten schemat definitywnie zakończył się po mojej ostatniej wizycie w MP 47. Tam dzieci z samego rana po prostu ćwiczą! Zwykle ma to formę ćwiczeń porannych prowadzonych przez Panie nauczycielki, jednak tym razem małymi trenerami zostały dzieci. W ramach aktywnych poranków przygotowują razem z rodzicami w domu zestaw ćwiczeń, który potem prezentują i ćwiczą z całą grupą! Zobaczcie jak świetnie się przy tym bawią:
Zdjęcia …. Sportuś, który teraz sam od rana ćwiczy

Do biegu…gotowi…start!

Śniło mi się dzisiaj, że jestem reporterem przeprowadzającym wywiady ze sławnymi ludźmi…o jaki ja byłem szczęśliwy…Zaraz, zaraz…Przecież to nie sen! To się zdarzyło naprawdę! Dziś dokładnie 17.03. w Miejskim Przedszkolu nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi mogłem uczestniczyć w spotkaniu z ultramaratończykiem Panem Augustem Jakubikiem pochodzącym z Rudy Śląskiej. Można powiedzieć, ze nogi Pana Augusta były już prawie wszędzie. Jego opowieść o maratonach urzekły zarówno dzieci jak i Panie nauczycielki. Wszyscy z zapartym tchem słuchali o organizowanych przez Niego biegach do Watykanu, kilometrach, których ogrom ciężko pojąć, ciężkiej pracy i wielkiej satysfakcji ze sportu czerpanej… Kolekcja medali i pucharów pokazywana nam na spotkaniu mówiła sama za siebie. Pan August wytłumaczył nam również jak pozytywny rezultat dla zdobywania przez nas wiedzy może mieć uprawianie sportu. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci tym bardziej, ze Pan August obiecał zaprosić nas na maraton organizowany przez niego dla dzieci!
Już nie możemy się doczekać!

Sportuś, który nauczył się, że sport to samo zdrowie
Zdjęcia ….

Ćwiczymy na niebiesko!

No tym razem Panie z MP 47 pozwoliły mi się poczuć prawdziwym dziennikarzem! 13.03.2014r. w samo południe ruszyłem razem z DELFINKAMI na podbój prawdziwego stadionu piłkarskiego! Dzięki życzliwości Klubu Piłkarskiego RUCH CHORZÓW mogliśmy uczestniczyć w treningu przygotowanym przez profesjonalnych piłkarzy! Cały busik (łącznie ze mną) już nie mógł się doczekać tego spotkania. Pan Maciej Sadlok oraz Pan Maciej Jankowski przygotowali dla nas specjalną piłkarską rozgrzewkę. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie ćwiczenia. Następnie miały okazję zagrać w meczu w drużynie z „niebieskimi” piłkarzami. Ale to jeszcze nie koniec! Panowie zorganizowali dla nas także wyścigi rzędów z konkurencjami z piłką w roli głównej. Wcale się nie dziwię, że DELFINKI nie chciały wracać do przedszkola. Przy podziękowaniach prawie wszyscy zdeklarowali się, że w przyszłości zostaną piłkarzami 🙂

Sportuś- tym razem na niebiesko
Zdjęcia ….

PRZEDSZKOLNY KONKURS WIEDZY „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”

12.03.2014 odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie „Bezpieczny Przedszkolak”, w którym uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup naszego przedszkola. Konkurs przygotowały pni Iwona i pani Irka. Przedstawiciele każdej z grup wzięli udział w różnych konkurencjach. Odpowiadali na zagadki związane z bezpieczeństwem, znakami drogowymi, samochodami uprzywilejowanymi, poruszaniu się po ulicy. Oprócz tego układali puzzle, wzięli udział w zabawie typu „Prawda – Fałsz”, odszukiwali cienie znaków drogowych oraz uczestniczyli w zabawie sprawnościowej „slalom hulajnogą”. „Czy maluchy czy starszaki to bezpieczne przedszkolaki” – tak brzmiał okrzyk pomiędzy konkurencjami. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci przeliczyły punkty, nastąpiło wręczenie słodkich upominków dla każdej grupy i pamiątkowych dyplomów. Każda z grup otrzymała również plakat znaku drogowego, który ozdobi dowolną techniką. Na przedszkolnym korytarzu zostanie zorganizowania wystawa wykonanych prac plastycznych. Pamiętajmy o bezpieczeństwie!

Sportuś
Zdjęcia ….

Ćwiczyć NAPRAWDĘ każdy może 🙂

Piątek 21.02.2014r. Budzi mnie telefon z interesującą wiadomością! Otrzymałem zaproszenie do Domu Kultury „Inny” w Kochłowicach, a że ostatnia wizyta wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie od razu wstałem i czym prędzej popędziłem na umówione miejsce. Już od samych drzwi dobiegły mnie radosne głosy przedszkolaków z MP 47! Tym razem do Olimpiady Śmiesznych Konkurencji przystąpiły dzieci niepełnosprawne z grup ŻABKI, MOTYLKI oraz SKRZATY. Sportowe konkurencje przyniosły im wiele radości. Dzieciaki naprawdę zasłużyły na ogromne brawa i medale, które wręczyły im prowadzące. Pani Ela, Pani Ola i Pani Bogusia to prawdziwe mistrzynie sportowych rozgrywek 😉 Dzięki nim ćwiczyć może każdy!

Sportuś
Zdjęcia ….

„Czym dla dzieci jest sport?”

W Miejskim Przedszkolu nr 47 o sporcie mówi się ostatnio baaaardzo dużo. Postanowiłem zapytać parę ekspertów w tej dziedzinie, czym dla nich jest sport. Mówiąc ekspertów mam oczywiście na myśli naszych wspaniałych przedszkolaków posłuchajcie, co mi powiedzieli:
Głos 00002
Głos 00004
Głos 00007
Głos 00010
Głos 00011

Delfiny w Domu Kultury?

Ostatnio zadzwonił mój telefon i ktoś przez słuchawkę powiedział mi, że w kochłowickim domu kultury mają dziś pływać prawdziwe delfiny…Jako zagorzały reporter nie zrobiłem nic innego tylko od razu tam pojechałem. Jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się, że to dzieci z grupy Delfinki przyjechały na specjalne zaproszenie Pań Domu Kultury „InnY” i wcale tam nie pływały tylko uczestniczyły w „Olimpiadzie śmiesznych konkurencji”.
Wszystkie konkurencje wymagały ogromnej sprawności fizycznej ale przede wszystkim były źródłem dobrej zabawy i dużą porcją humoru 😉 Bieg w ogromnych kaloszach, skok z walizką i różnorodne tory przeszkód były dla Delfinów dawką sportowego entuzjazmu!

Wasz roześmiany Sportuś
Zdjęcia ….

Kto najwięcej o sporcie wie? Wiadomo Pan trener 🙂

Gdybym nie był komentatorem sportowym z pewnością zostałbym trenerem… Mógłbym cały czas ćwiczyć no i w dodatku uczyć innych. tak jak Pan Krzysztof Błoński, który 21 oraz 26 listopada odwiedził MP 47. Oczywiście byłem tam i ja! Dla wszystkich uczestniczących przedszkolaków było to baaardzo ciekawe spotkanie. Od Pana Krzysztofa mogliśmy dowiedzieć się, co trzeba robić, aby być zdrowym. Trener podkreślił i uargumentował niezwykle istotną rolę sportu w naszym życiu i zachęcił do jego uprawiania na różne sposoby. Czuję, że przedszkolaki nieprędko rozstaną się z Panem Krzysztofem 😉

Wasz ciekawy dalszych wydarzeń Sportuś
Zdjęcia ….

Ręka, noga, głowa też całe ciało rusza się!

Taką piosenkę nuciłem sobie po mojej ostatniej wizycie w przedszkolu. Oczywiście nie myliłem się, co do dalszej współpracy z Panem Krzysztofem, który po raz kolejny odwiedził przedszkolaków z MP 47. Tym razem oprócz pogadanki już przygotowane w odpowiednich strojach starszaki uczestniczyły w przygotowanej prze trenera rozgrzewce sportowej. Ćwiczenia te wzmacniały wszystkie części ciała, ale także rozwijały spostrzegawczość, szybkość i umiejętność współpracy. Gołym okiem było widać wielkie zaangażowanie dzieci w ćwiczenia i satysfakcję na ich buziach po usłyszeniu pochwały od trenera.
Oby tak dalej!

Sportuś, który nigdy się nie myli 😉
Zdjęcia ….

W dwuszeregu zbiórka! Kolejno odlicz!

Zastanawialiście się kiedyś drogie dzieci skąd Wasze Panie biorą pomysły na ciekawe zajęcia sportowe? Większość oczywiście rodzi się w ich głowach, ale jak głosi mądre przysłowie: „ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz” nigdy nie zaszkodzi wzbogacić swoją wiedzę. Tak tez zrobiły Wasze Panie i udały się do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 2 i uczestniczyły w specjalnym szkoleniu prowadzonym przez nauczycieli wychowania fizycznego. Nie mogłem wyjść z podziwu widząc Panie nauczycielki, które wykonują wzorowo przewrót w przód a nawet pokonują bez problemu skomplikowany tor przeszkód! Ale nie martwcie się, ze tego nie widzieliście bowiem wszystkie zgromadzone na szkoleniu pomysły Panie obiecały przeprowadzić na Waszych zajęciach 😉

Wasz pełen podziwu dla Pań nauczycielek Sportuś
Zdjęcia ….

Pepsi cola, cola pepsi nasi chłopcy (i tatusiowie) są najlepsi!!!!

Oj ten okrzyk, który zamieściłem w tytule brzmi w moich uszach cały czas odkąd wróciłem z niecodziennego wydarzenia w MP 47! 27 luty to data, która długo pozostanie w pamięci nie tylko przedszkolaków, ale także ich rodziców. W czwartkowe popołudnie na orlikowym boisku odbył się bowiem I turniej przedszkolno-szkolny w mini- piłce nożnej dzieci oraz rodziców. Oczywiście żaden mecz nie obędzie się bez występów artystycznych. I tak wszystkich kibiców powitało wspaniałe kółko ruchowo- taneczne z MP 47, które przedstawiło specjalnie na ta okazję przygotowane układy taneczne. Następnie wyselekcjonowane drużyny starszaków MP 47 stanęły do boju z przedstawicielami klas młodszych Szkoły Podstawowej nr 2. Och, co to był za turniej! Zagrzewani do boju przez swoje wspaniałe koleżanki z grup, które wymyślnymi okrzykami kibicowały z całych sił starali się najlepiej jak mogli.
Emocje sięgnęły zenitu, kiedy to na murawie pojawili się gotowi na wszystko tatusiowie przedszkolaków oraz dzieci szkolnych. Do czynnego kibicowanie włączyły się nasze wspaniałe mamy! A walka była naprawdę zacięta i okupiona nie jednym upadkiem… Dzięki prawdziwej determinacji i nie lada umiejętnością nasi reprezentanci zakończyli mecz wygraną z wynikiem 3:2!!!
Najważniejsza oczywiście była świetna zabawa! Dzieci oraz rodzice udowodnili wszystkim jak wspaniale można spędzać wolny czas na sportowo 🙂

Sportuś- dziennikarz zauroczony sportową postawą MP 47
z Oddziałami Integracyjnymi

P.S. Profesjonalni piłkarze mogą się uczyć od Was pięknej walki fair play z nieocenionym duchem zdrowej rywalizacji, a kibice kulturalnego i zagorzałego dopingu 😉
Zdjęcia ….

„Inny” Dom Kultury po raz 3!

Tak to już jest, że w ulubione miejsca po prostu się wraca. I my też tak zrobiliśmy odwiedzając po raz 3 Dom Kultury w Kochłowicach. Tym razem DELFINKI jak to na „morską grupę” przystało znalazły się na statku pirackim! A, że dobry pirat musi się odznaczać nie lada kondycją od razu przystąpiliśmy do wykonywania sportowych zadań dowódców statku. Majtki pokładowe świetnie poradziły sobie z ćwiczeniami w parach, a także kształtującymi zwinność i szybkość, ale także spostrzegawczość ćwiczeniami z krzesełkami! Specjalne sportowe podziękowania wszystkie przedszkolaki ślą do Pani Eli, Pani Oli i Pani Bogusi 🙂

Wasz „majtek pokładowy” Sportuś
Zdjęcia ….

„Jedzie rowerek na spacerek, na słoneczko, na wiaterek…”

Ha! Ja to jednak jestem szybkim reporterem. Można powiedzieć, że w piątek teleportowałem się z powrotem do przedszkola (i tutaj specjalne podziękowania dla Pana kierowcy  ) by tego samego piątkowego dnia móc być uczestnikiem spotkania przedszkolaków z niezwykłą rodziną. Państwo Haiski należący do Grupy Kolarskiej Gomola Trans Airco przyjechali wraz ze swoją pasją rowerową. Goście zapoznali dzieciaki z zasadami bezpiecznego poruszania się na rowerze, a także z różnymi rodzajami rowerów oraz przyczepkami dla dzieci. Wszystkim aż oczy rozjaśniły się od blasku pucharów i medali Pani Kasi i Pana Marcina. Obserwując dzieci jestem pewny, że Państwo Haiski u wielu z nich zaszczepili zalążek rowerowej pasji 🙂

Wasz Sportuś, który od dziś do pracy
będzie jeździł rowerem
Zdjęcia ….

ZUMBA TIME!

Na, na, na, na Zumba eee, zumba aaa…Oj przepraszam, ale tak się rozśpiewałem po ostatniej wizycie w MP 47, że nie mogę przestać! Ptaki śpiewają za oknem, a w przedszkolu w pierwszy dzień wiosny rozbrzmiewała muzyka ZUMBY- tańca połączonego z fitnessem. Tak, tak dobrze słyszycie. Tym razem dzięki życzliwości instruktorki Pani Anny Gierszyńskiej dzieciaki razem z rodzicami miały okazję poćwiczyć w rytmie bardzo wpadającej w ucho muzyki. Na sali gimnastycznej zjawiły się odlotowe sportowe mamy ze swoimi pociechami. Trening był naprawdę wymagający! Zarówno dzieci jak i mamy bez trudu opanowały prezentowane przez Panią Anię układy. Taniec przyniósł im wiele satysfakcji. Na własne uszy słyszałem jak uczestnicy zadawali organizatorkom pytania, kiedy kolejne takie sportowe spotkanie? Jako dziennikarz mający swoje źródła mogę śmiał odpowiedzieć: już niebawem!

Wasz Sportuś, któremu nogi dalej rwą się do tańca
Zdjęcia ….

W zdrowym ciele zdrowy duch!!!

Powiem wam szczerze moje drogie dzieci, ze praca reportera sportowego jest bardzo mecząca…Na szczęście w waszym przedszkolu bardzo szybko można odzyskać siły. a to za sprawą pysznych, zdrowych i kolorowych potraw, które nieraz przyrządzacie sami. Otóż przebywając w waszym przedszkolu natknąłem się i to nie raz na takie owocowe zajęcia. Tygryski poczęstowały mnie własnoręcznie przygotowaną sałatką owocową, za to w Żabkach mogłem skosztować pysznych bezglutenowych pierniczków! Delfinkowy świat odwiedził za to prawdziwy kucharz i przygotował razem z nimi zdrowy koktajl owocowy bez dodatku cukru, a także zapoznał z miejscem pochodzenia i smakiem różnych egzotycznych owoców. Również Misiaki zaprosiły mnie na zdrowe pyszne kanapki oczywiście w ich wykonaniu! Nie mogę pomiąć zdrowych przepisów dzieci uczestniczących w zajęciach kółka kulinarnego! Tam to już w ogóle można by sporządzić zdrowotna książkę kucharską: sałatka warzywna, kanapeczki, owocowe stworki, koktajle i wiele innych…Takie zajęcia na pewno naszym sporowcom wyjdą na dobre!

Wasz Sportuś, który skosztował wszystkich pyszności!
Zdjęcia ….

„MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI”

Witam wszystkich! Tu Wasz ulubiony komentator- Sportuś. To dopiero początek roku szkolnego a ja już mogłem uczestniczyć w sportowych zmaganiach przedszkolaków. 24 września klub sportowy „Orlik” zaprosił starszaków MP 47 do uczestnictwa w zajęciach sportowo- rekreacyjnych na prawdziwym boisku! Każdy uczestnik miał okazję spróbować swoich sił w przygotowanych torach przeszkód z wieloma zadaniami do wykonania. Na szczęście pomocą służyli im uczniowie klasy sportowej Gimnazjum nr 6. Dzięki im wsparciu wszyscy bez trudu wykonali zadania! Po takiej rozgrzewce oczywiście nadeszła pora na małą rywalizację sportową. Grupy przedszkolne mogły się zmierzyć między sobą w mini meczach piłkarskich. Emocje były niemałe a swoich reprezentantów zagrzewali do boju wierni kibice. Brawo mali piłkarze!
Sportuś
Zdjęcia ….

Żegnaj lato…

Pożegnania nie są przyjemne…a tu nadszedł czas by pożegnać Panią Lato. Na szczęście okazało się, że można to zrobić na sportowo i od razu robi się weselej! 28 września przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w zorganizowanym przez Gimnazjum nr 6 sportowym pożegnaniu lata. Oczywiście tam byłem i moje serce bardzo ucieszyło się na widok tylu sportowych atrakcji! „ Sokole oko”, „ Wędkarz na niby”, „Bieg szybkich jak błyskawice” to nie tytuły filmów tylko konkurencji sportowych, w których mogły brać udział dzieci. Festyn przypomniał nam, że sport można uprawiać o każdej porze roku 😉

Wasz komentator Sportuś
Zdjęcia ….

„Ćwiczyć każdy może!”- wielkie otwarcie zmagań ze sportem 🙂

Witam wszystkich bardzo serdecznie! Nazywam się Sportuś i wprost uwielbiam ruch. Mógłbym ćwiczyć cały czas, dlatego też bardzo się ucieszyłem, kiedy Panie z Miejskiego Przedszkola nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi w Rudzie Śląskiej poprosiły mnie o pomoc w pewnym bardzo interesującym projekcie. Otóż Wasze przedszkole w tym roku szkolnym przystąpiło do akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” promującej zdrowy tryb życia. Realizując poszczególne zadania będziecie walczyć o tytuł „Przedszkola w ruchu”. Ja natomiast wcielę się w rolę komentatora sportowego, który będzie przybliżał wszystko to, co w ramach akcji w przedszkolu się dzieje.
Zapraszam do wspólnej przygody, której celem jest Wasze zdrowie!

Skip to content