Uwiecznione chwile na zdjęciach

Domowe Przedszkole Skrzacików 01.06-05.06.2020
Skrzaty realizowały tematykę „Z końca świata, czy zza ściany, to przyjaciel nasz kochany”. W tym tygodniu dużo się działo. Pogoda dopisała, więc dzieci spędzały aktywnie czas na dworze. Była też praca plastyczna o mieszkańcach ziemi, było układanie puzzli on-line i granie w karty oraz mnóstwo innych aktywności. Dziękujemy rodzicom za wszystkie nadesłane zdjęcia!


Prezenty z okazji Dnia Mamy i inne prace Motylków.


Zajęcia zdalne z psychologiem: Portret Mamy.


W maju rodzice Biedronek i Sówek podjęli się realizacji modułu: Czytające przedszkolaki z projektu „Mały Miś w świecie wielkiel literatury”, czytając swoim dzieciom i ich misiom wybrane bajeczki, a dzieci odrysowywały rączkę i wykonywały obrazek dla Misia.
Natomiast w ramach modułu: Obcy-Nieznajomy z projektu „Magiczna moc bajek” rodzice czytali dzieciom baśnie „O wilku i siedmiu koźlątkach”, „Czerwony Kapturek” oraz „Jaś i Małgosia”, starali się uświadomić dzieciom niebezpieczeństwa wynikające z samowolnego otwierania drzwi nieznajomym oraz układali z dziećmi pozytywne zakończenie historii dzieci, które zgubiły się w lesie, utrwalając zasad postępowania i numery telefonów alarmowych.
Natomiast w ciągu roku poza poszczególnymi modułami udało nam się zrealizować 5 innych działań projektowych z „Magiczna moc bajek” tj. założenie „Kącika Projektowego” na padlecie; świętowanie „Dnia Kolorowej Skarpetki”- zainicjowanie akcji „Załóż kolorowe skarpetki” z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa – 21 marca; „Na niebiesko dla autyzmu” – zwrócenia uwagi na problem osób autystycznych z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu – 2 kwietnia; odwiedziny oraz występ dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej; „Najpiękniej czyta moja mama i mój tata” – włączenie rodziców do aktywnej i systematycznej współpracy w realizację Projektu. Podsumowała: Agnieszka Palczewska


Domowe Przedszkole Skrzacików 18.05-22.05.2020
Skrzaty realizowały tematykę „Wybrać zawód, trudna sprawa! Dla nas jeszcze to zabawa”. W tym tygodniu dzieci sadziły fasolę i mogły przekonać się, jak to jest być ogrodnikiem. Były także puzzle, gry dydaktyczne, a nawet odwiedziny u rodziców w pracy. Dziękujemy za wszystkie nadesłane zdjęcia!


Roślinki z projektu wykonanego przez dzieci z grupy Zajączków pięknie rosną.


Domowe Przedszkole Biedronek.


Motylki wykonują pracę plastyczne i prezenty dla mamy.


Domowe Przedszkole Skrzacików 11.05-15.05.2020
Skrzaty realizowały tematykę „Ruch tu wielki, dźwięków moc, z traw na ziemi miękki koc”. W tym tygodniu powstały piękne, kolorowe motyle, dzieci poznały także innych mieszkańców łąki oraz doskonaliły umiejętność liczenia rozwiązując zadania na kartach pracy. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przesyłają zdjęcia na stronę przedszkola!


Zdalne zajęcia z psychologiem – „Dbamy o przyrodę – poidło dla owadów.”


Czas wolny Motylków.


Motylki prezentują kim chcieliby być w przyszłości.


Domowe Przedszkole Biedronek


Domowe Przedszkole Skrzacików 04.05-08.05.2020
Skrzaty w ramach tematyki tygodnia „Ktoś nam niebo pomalował. Witaj tęczo kolorowa!” wykonały pracę plastyczną o tęczy, układały puzzle on-line oraz wyczarowały tęczę z kolorowych cukierków. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przesyłanie zdjęć!


Sówki uczyły się „Jak mądrze korzystać z technologii” . Poznawały urządzenia nowej technologii, bawiły się przy tym doskonale, projektowały filmy rysunkowe oraz przedszkolne banknoty:) Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie.


Domowe Przedszkole Skrzacików 27.04-30.04.2020
Skrzaty w ramach tematyki tygodnia „Stop! Zabraniam! Zakazuję! Śmieci w worki się pakuje!” segregowały śmieci, rozwiązywały zadania na kartach pracy oraz układały puzzle on-line o ekologii. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przesyłanie zdjęć!


W kwietniu Biedronki i Sówki w ramach projektów czytelniczych: „Magiczna moc Bajek” oraz „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”pochyliły się nad hasłem „Chciwość nie popłaca” oraz bawiły się w „Małych Przedsiębiorców”. Dzieci ilustrowały swoje prośby do złotej rybki, starały się dzielić ze swoim rodzeństwem zabawkami, oglądały filmiki o tym jak powstają pieniądze oraz projektowały własne banknoty. Stały się specjalistami od spraw pieniądza. Poznały też technikę plastyczną frottage. Niektóre przedszkolaki nawet próbowały się wcielić w złotą rybkę i powiedzieć, co zmieniłyby na lepsze w otaczającym świecie.


16.04.2020 Biedronki i Sówki realizując na odległość projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury“ wysłuchały „Matematyczną opowieść Małego Misia“ nagraną przez p. Agnieszkę w formie filmiku, wspólnie liczyły, odpowiadały na pytania oraz wyruszyły na poszukiwania misiowych liczmanów.


W marcu Biedronki i Sówki realizując projekt „Magiczna moc bajek” opierając się na przygodach żółwika Franklina, pochyliły się nad problemem STRACHU. Wyjaśnialiśmy sobie, że „Strach ma TYLKO Wielkie oczy”, prezentowaliśmy scenki, wspominaliśmy różne sytuacje życiowe, w których występuje uzasadniony lęk czy obawy, a w domach dzieci pokonywały tory przeszkód z domownikami oraz ilustrowały strachy słuchając muzyki.


Delfinki w ramach tygodni Mali ekolodzy oraz Kolorowe witaminy wykonały prace plastyczne, a także pyszne i kolorowe sałatki owocowe.


Domowe Przedszkole Skrzacików 20.04-24.04.2020
Skrzaty w ramach tematyki tygodnia „Nigdy nie bój się lekarza, gdy choroba się przydarza” wykonały pracę plastyczną o zdrowych zębach, rozwiązywały zadania na kartach pracy oraz przygotowywały kanapki. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przesyłanie zdjęć!


Tematyka tygodnia: Tajemnice komputerów i robotów.
„Zajączkowe roboty”
Duży, średni i mały, jeden z klocków cały, drugi papierowy, kubeczkowy, kolorowy.
Każdy ładny, każdy inny, a ten duży tez rodzinny.
Trudne zadanie dzieci dostały i piękne roboty nam zbudowały.


Domowe prace Biedronek.


Zajączki, wspierani pomocą najbliższych, wykonują zadania w warunkach domowych. Tematyka tygodnia: Ach, ta pogoda!


Domowe Przedszkole Skrzacików 14.04-17.04.2020
Skrzaty w ramach tematyki tygodnia „Na wsi zawsze jest wesoło!” przyklejały zwierzątka na karcie pracy, wykonały pracę plastyczną z papierowych kół oraz w ramach zajęć matematycznych utrwalały wiadomości o figurach geometrycznych. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przesyłanie zdjęć


Jeżyki – siedząc w domu i tęskniąc za przedszkolem 🙂


Jeżyki – siedząc w domu i tęskniąc za przedszkolem 🙂


Wielkanoc u Biedronek.


Domowe Przedszkole Skrzacików 06.04-10.04.2020
Skrzaty w ramach tematyki tygodnia „Wielkanocne to pisanki, wyklejanki, malowanki” barwiły jajka naturalnymi sposobami, wykonały świąteczną pracę plastyczną, przeprowadzały eksperymenty oraz rozwiązywały zadania na kartach pracy. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przesyłanie zdjęć!


To jak Sówki w tym tygodniu pracowały i ile zadań wykonały przedstawiają zdjęcia.
Był czas na naukę, przygotowanie kartki świątecznej z życzeniami dla pracowników służby zdrowia oraz sadzenie wiosennych roślin.
A że pogoda dopisywała rozwijały także aktywność fizyczną 🙂


Prace wykonane przez dzieci z grupy Motylki- zarówno pracę plastyczne jak i hodowla roślin.


Skrzaty w Ogólnopolskiej Akcji „Kartka dla Medyka”. Dziękują za trud pracy i składają życzenia.


Tydzień o tematyce świątecznej. Zajączki pozdrawiają z domowego przedszkola.


Grupa Delfinki podczas pracy i zajęć w domu


Domowe Przedszkole Skrzacików 30.03-03.04.2020
Skrzaty w ramach tematyki tygodnia „To artystów ptasich chór, słuchać śpiew wśród drzew i chmur” wykonały ptaszki z rolki po papierze toaletowym, rozwiązywały zadania na kartach pracy oraz na platformie edukacyjnej Balon Blum. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przesłanie zdjęć!


Sówki dzielnie pracują podczas realizacji tematyki tygodnia „Chronimy przyrodę”. Duże brawa dla wszystkich dzieci i ich Rodziców.


Domowe Przedszkole Skrzacików 02.04.2020
Skrzaty przyłączyły się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W ramach akcji „POLSKA NA NIEBIESKO” Skrzaciki wykonały niebieskie serduszka, aby okazać wsparcie dzieciom dotkniętym autyzmem.


Zajączki pilnie pracują w domu.


Prace dzieci z grupy Motylki- kalendarz pogody, ciekawe stwory, łapacze snów i inne prace wykonywane w domu .


Biedronki pracują w domu i wykonują pracę zgodnie z tematyką tygodnia.


Zgodnie z tematyką tygodnia Sówki wzbogacały wiedzę o Kosmosie.
Wykonały m.in piękne rakiety. Poznały też nową literę jaką jest F, f.


Delfinki ciężko pracują razem z rodzicami, zgodnie piorą i wieszają pranie, a także sprzątają i wykonują inne prace plastyczne w domu z pomocą rodziców.


Domowe Przedszkole Skrzacików 23-27.03.2020
Skrzaty w ramach tematyki tygodnia „Rosnę szybko, dużo wiem” oglądały kalendarze i utrwalały nazwy dni tygodnia, obserwowały wzrost rzeżuchy i szczypiorku, wykonywały zadania na karcie pracy oraz zrobiły pracę plastyczną – urodzinowy tort. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przesłanie zdjęć!Motylki pracują w domu i wykonują pracę zgodnie z tematyką tygodnia. Powstają kalendarze pogody, kolaże z rewią mody,tęcza i inne ciekawe prace.


23-27.03.2020 -> Biedronki realizując temat „Wiosna zaraz tu przybędzie, kolorowo będzie wszędzie” świetnie się bawiły. Zapraszamy do obejrzenia fotografii:)


Nauka w domu – Motylki


Delfinki i ich prace plastyczne zgodne z tematyką zajęć tygodniowych.Misiaki pracują w domu. Zgodnie z tematyką tygodnia dzieci wykonują zadania – karty pracy. Doskonalą sprawność manualną i grafomotoryczną. Tworzą cudowne prace plastyczne.


Misiaki pracują w domu. Dzieci założyły hodowlę fasoli. Obserwują zmiany jakie zachodzą w wyglądzie nasion. Swoje spostrzeżenia zapisują z pomocą rodziców w dzienniczkach hodowli. Po powrocie do przedszkola fasola zostanie umieszczona w kąciku przyrody.

Skip to content