Kółko plastyczne

Młodzież pod opieką p. Ochockiej, mamy Pawełka brała udział w zajęciach plastycznych w grupie „Zajączków”. Po skończonych zajęciach był czas na wspólną zabawę.

PLASTELINEK”

Zadaniem kółka plastycznego jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych dzieci oraz ich wrodzonych możliwości twórczych w toku różnorodnych działań plastycznych. Dzieci uczą się dostrzegać piękno w otaczającym świecie, posługiwać się plamą, linią, szeroką paletą barw – poznają i nazywają odcienie kolorów. Przedszkolacy kształtują umiejętność wyrażania swoich przeżyć w formach plastycznych oraz przedstawiają swoje doświadczenia dotyczące otaczającego świata. Zapoznają się z różnymi technikami plastycznymi, posługują się narzędziami i wykorzystują różnorodne materiały. Kształtowana jest odpowiedzialność i systematyczność, umiejętność pracy w zespole oraz żywa reakcja na dzieła plastyczne, dostrzeganie ich treści i formy.

PROWADZĄ: Sabina Poloczek, Małgorzata Starosta, Bożena Wyciślik zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o 13 z podziałem na dwie grupy.

Nasze prace:

Zajęcia z Uczennicami Gimnazjum nr 6

w Galerii Szóstki

Zajęcia z uczennicami Liceum Plastycznego Zespołu Szkół nr 18 w Zabrzu:

Skip to content