Poczta dobrej myśli

Drodzy Rodzice!

W dzisiejszej rzeczywistości bardzo odczuwalny dla nas pozostaje brak dotychczasowego kontaktu z innymi. Dzieci, które w normalnych warunkach spędzają bardzo dużą ilość czasu z rówieśnikami z pewnością odczuwają go szczególnie. Niejednokrotnie nie potrafią tego zakomunikować. Chciałyby jak kiedyś opowiedzieć kolegom i koleżankom o swoich przygodach, radościach, ale też niepokojach. Wychodząc naprzeciw temu problemowi postanowiłyśmy stworzyć specjalną POCZTĘ DOBREJ MYŚLI. Będzie to skrzynka mailowa przeznaczona dla dzieci, na którą będą mogły, za Państwa pośrednictwem, wysyłać listy. W liście mogą zawrzeć wszystko to na co mają ochotę- opis swojego dnia, pochwalenie się osiągnięciami, podzielenie się swoimi pomysłami na nudę, ale także swoje obawy i lęki. Korespondencja będzie przesyłana do stworzonej na potrzebę projektu postaci Roszpunki, która w miarę swoich możliwości będzie odpisywać bezpośrednio adresatowi listu.

Jeżeli dziecko będzie miało ochotę, a Państwo wyrażą na to zgodę list będzie zamieszczany w odpowiedniej zakładce na stronie internetowej przedszkola. Istnieje również opcja wysyłania listu bez jego umieszczenia na stronie- tzw. korespondencji prywatnej.

Dzięki projektowi dzieci będą mogły nauczyć się pisania listów oraz korzystania z emaila, ale także będą mogły wyrazić swoje uczucia i myśli. Czytając listy kolegów i koleżanek poczują namiastkę dawnego kontaktu z nimi.

ADRES DO KORESPONDENCJI: roszpunka.mp47@o2.pl

 

Kochane Dzieci!

Czy pamiętacie bajkę o Roszpunce? Pięknej księżniczce z długim warkoczem zamkniętej w wielkiej wieży i uratowanej przez księcia? Tak to właśnie ja! Niestety przez straszny wirus panujący na zewnątrz książę nie może przyjechać mnie uratować…Cóż pozostaje mi cierpliwie czekać…

Och jak ja się tutaj nudzę! Ptaki przyleciały mi powiedzieć, że wy też teraz sporo czasu spędzacie w domu. Proszę napiszcie do mnie list chętnie przeczytam co u was słychać, co ciekawego robicie, z czego się cieszycie, a co powoduje u was małe smuteczki. A może wasi koledzy i koleżanki z przedszkola też będą chcieli o tym przeczytać?

Poproście rodziców o pomoc i wykorzystajmy do tego pocztę elektroniczną! Czekam z niecierpliwością na Wasze listy!

Roszpunka

Skip to content