Z życia przedszkola 2017/2018

Bal w przedszkolu

Bal karnawałowy to dla wszystkich dzieci dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją dla wszystkich przedszkolaków, która dostarcza im wielu przeżyć i radości. 18 i 19 stycznia w naszym przedszkolu pojawiały się bajkowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, biedronki, smoki, rajdowców, rycerzy, piratów, kowbojów, policjantów, Spidermanów, Batmanaów, a nawet Halka. Trudno było rozpoznać naszych przedszkolaków.
Na salach podczas pląsów wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Do tańca porywała samba, walc i nie zabrakło ulubionych kaczuszek. Dziękujemy dzieciom za wspaniałą zabawę a szczególnie rodzicom za przygotowanie pięknych balowych strojów.
Zdjęcia ….

Filharmonia przedszkolaka

Dnia 17 stycznia odbyło się kolejne spotkanie z „Filharmonią przedszkolaka”. Tym razem pan Mirek z panem Darkiem zaprezentowali dzieciom klarnet. Bardzo dziękujemy za kolejną lekcję i czekamy z niecierpliwością na następną.
Zdjęcia ….

Magia gotowania

Po raz kolejny dzieci z kółka teatralnego przygotowały dla naszych przedszkolaków przedstawienie teatralne pt. „Magia gotowania” wg scenariusza Moniki Czoik – Nowickiej. Dzieci wcieliły się w role z wielkim zaangażowaniem. Małym aktorom podczas występu towarzyszyła śmieszna muzyka, która bardzo podobała się publiczności. Najwięcej radości przyniósł wspólny taniec przy piosence „Zupa Romana” Było miło i wesoło, a obejrzenie przedstawienia na scenie było znakomitym prezentem dla wszystkich przedszkolaków. Serdecznie gratulujemy paniom prowadzącym kółko teatralne: pani Katarzynie Muzykant, Annie Janas i Katarzynie Skutnik. Brawo dla pań i aktorów.
Zdjęcia ….

Wspólne kolędowanie w Ośrodku Adaptacyjnym

Dnia 11 stycznia odbył się Koncert kolęd i piosenek świątecznych w Ośrodku Adaptacyjnym dla Dzieci Niepełnosprawnych. W tym roku dla dzieciaków zagrał i zaśpiewał zespół „Tolerancja”, który wprowadził uczestników w klimat minionych Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tak wspaniałym koncercie.
Zdjęcia ….

XXII PRZEGLĄD ZESPOŁÓW JASEŁKOWYCH

Dnia 11stycznia nasi mali aktorzy reprezentowali nasze przedszkole w XXII Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Jasełkowych organizowanym przez Muzeum Miejskie im. M. Chroboka w Rudzie Śląskiej.
Zdjęcia ….

Mobilne planetarium „Orbitek” odwiedza nasze przedszkole

Dzieci z naszego przedszkola w niecodzienny sposób mogły poznać wszechświat. Na lekcję astronomii przyjechało do nas mobilne planetarium ,,Orbitek”.
W ogromnym kulistym namiocie specjalny projektor wyczarował bajkę, która opowiadała o gwiazdach, wszechświecie i wędrujących planetach. Dzieci były bardzo zaciekawione. Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia.
Zdjęcia ….

Spotkanie wigilijne w przedszkolu

Kiedy zbliżają się święta Bożego Narodzenia wprowadzamy dzieci w świąteczny nastrój. Dzieci ubierają choinki w swoich salach oraz poznają bożonarodzeniowe tradycje i zwyczaje. Wykonują różne prace związane ze świętami. Punktem kulminacyjnym jest udział przedszkolaków w spotkaniu wigilijnym poprzedzonym występem Jasełkowym. W naszym przedszkolu świąteczne spotkanie odbyło się dziewiętnastego grudnia i wszystkich zebranych przywitała pani dyrektor Jolanta Mitas. Zaprosiła również wszystkich do oglądania przedstawienia jasełkowego, które przygotowane zostało przez panie: Grażynę, Irenę i Justynę. Wystąpiły w nim przedszkolacy z grup Sówki, Pszczółki i Zajączki. Potem nadszedł czas na świąteczne życzenia, które wszystkim przedszkolakom w imieniu swoim i wszystkich pracowników przedszkola złożyła pani dyrektor i prosiła o przekazanie tych życzeń ich rodzicom. W tym dniu dzieci w swoich salach przy świątecznie nakrytych stołach dzieliły się opłatkiem i składały sobie życzenia. Obiad składał się z wigilijnych potraw. Było bardzo uroczyście. Oczywiście pod choiną na dzieci czekały prezenty. Dziękujemy rodzicom dzieci występujących w jasełkach za przygotowanie wspaniałych strojów i życzymy wszystkim zdrowych i wesołych świąt.
Zdjęcia ….

Przedstawienie

W dniu 18.12 dzieci z trzech grup: Ddelfinki, Biedronki i Skrzaty były w Szkole Podstawowej nr 2 na przedstawieniu pt „Leśne opowieści”. Było one przygotowane przez absolwentów naszego przedszkola. Bardzo dziekujemy za zaproszenie było super.
Zdjęcia ….

Spotkanie z ratownikiem medycznym

15 grudnia ww naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadził pan Michał Mazur – ratownik medyczny. Opowiedział dzieciom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Przedszkolacy z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia. Przypomniały sobie numery alarmowe oraz w jaki sposób wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie na dzieciach zrobił fantom , na którym uczyły się podstaw reanimacji. Bardzo dziękujemy panu Michałowi za przeprowadzenie tak ciekawej lekcji.
Zdjęcia ….

Warsztaty dla dzieci

14 grudnia 2017 r. odbyły się warsztaty dla dzieci niepełnosprawnych pt., „Cztery pory roku”. Zajęcia były prowadzone głównie metoda integracji sensorycznej. Dzieci poprzez zabawę poznawały i wyczuwały swoje ciało i zmysły. Wszystkim bardzo się podobało. Spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. Dziękujemy
Zdjęcia ….

Filharmonia przedszkolaka

Dnia 14 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z „Filharmonią przedszkolaka”. Tym razem pan Mirek z panem Piotrem zaprezentowali dzieciom saksofon. Wprowadzili nas również w świąteczny nastój grając dla nas znane i lubiane kolędy na tym instrumencie. Bardzo dziękujemy muzykom za ciekawą lekcję i życzymy im zdrowych i wesołych świąt.
Zdjęcia ….

Przedszkolacy w szkole

Dla dzieci z grup Pszczółki i Sówki ten rok szkolny jest ich ostatnim rokiem w naszym przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie –nauka w szkole. Aby lepiej przygotować dzieci do startu w tę szkolną rzeczywistość, 11 grudnia przedszkolacy odwiedzili kolegów oraz koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rudzie Śląskiej. Miały one okazję zobaczyć, jak wygląda sala lekcyjna, a także wziąć udział w prawdziwej lekcji i zasiąść do szkolnych ławek. Na zakończenie tej ciekawej wizyty przedszkolacy zostali zaproszeni do obejrzenia ciekawego przedstawienia przygotowanego przez uczniów klas młodszych pt. „Kopciuszek”. Bardzo dziękujemy nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 za tak ciepłe przyjęcie.
Zdjęcia ….

Europejski Tydzień Autyzmu

8 grudnia grudniu w naszym przedszkolu odbyły się po raz kolejny obchody Europejskiego Tygodnia Autyzmu. Z tej okazji do naszego przedszkola przybyli goście z różnych placówek integracyjnych w Rudzie Śląskiej. Dzieci wraz ze swoimi opiekunami obejrzały przedstawienie pt. ,,Magia gotowania” przygotowane przez dzieci należące do kółka teatralnego. Był również czas na zajęcia w salach oraz słodki poczęstunek. Wszystkim dzieciom i ich opiekunom dziękujemy za przybycie i wspaniałą zabawę!
Zdjęcia ….

Skrzaty w teatrze

8 grudnia przedszkolacy z grupy Skrzaty były w Miejskim Teatrze w Gliwicach na przedstawieniu pt. ,,W kole”. Wyjazd był pierwszym spotkaniem z teatrem, co zrobiło na dzieciach duże wrażenie. Na zakończenie przedstawienia wspólnie z aktorami można było rysować po ścianie. Było naprawdę świetnie. Dziękujemy
Zdjęcia ….

Pasowanie na Czytelnika

7 grudnia dzieci z grupy Pszczółki i Sówki zostały uroczyście przyjęte w poczet czytelników Miejskiej Biblioteki numer 21 w Rudzie Śląskiej. Było to wspaniałe przeżycie, każdy nowy czytelnik otrzymał kartę biblioteczną oraz medal. Przedszkolacy obejrzeli również bajkę o Franklinie, który zapisał się do biblioteki . Dowiedziały się z niej w jaki sposób należy dbać o wypożyczoną książkę. Dziękujemy Pani Irce i Grażynce.
Zdjęcia ….

Skip to content