Z życia przedszkola 2017/2018

Spotkanie z Mikołajem

5 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – Mikołaj. Na spotkanie z nim dzieci cierpliwie czekały w swoich salach. Wcześniej nauczyły się piosenek, które zaprezentowały z ogromna radością. Wizyta Mikołaja minęła w bardzo przyjemnej atmosferze. Na koniec po zapewnieniach, że będą się starały zachowywać grzecznie , Mikołaj otworzył wielki wór z prezentami i obdarował nimi wszystkie dzieci. Zdjęcia wykonywane z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.
Zdjęcia ….

Dzień górnika

4 grudnia górnicy obchodzą swoje święto, które ma kilkusetletnią tradycję. W tym dniu do każdej grupy w naszym przedszkolu zawitali zaproszeni przedstawiciele tego trudnego i wspaniałego zawodu. Dzieci zaprezentowały przygotowane programy artystyczne, które były podziękowaniem za trud pracy każdego górnika. Górnicy opowiedzieli dzieciom o swojej codziennej ciężkiej pracy, a także zaprezentowali swoje galowe stroje. Odpowiadali również na dociekliwe pytania przedszkolaków.
Wszystkim górnikom życzymy szczęścia i opieki Św. Barbary.
Zdjęcia ….

Gość w Biedronkach

1 grudnia grupę „Biedronki ” odwiedził specjalny gość – artysta, piosenkarz, tata Oskara z Biedronek i Majki z Sówek. W spotkaniu uczestniczyły dzieci grup Biedronki, Sówki, Delfinki,Pszczółki i Skrzaty. Muzyk śpiewał znane przeboje polskich oraz zagranicznych wykonawców. Bardzo dziękujemy.
Zdjęcia ….

Andrzejki

30 listopada 2017r zgodnie z tradycją do grupy Skrzaty przybyły dwie wróżki – mama i babcia Wojtka, które zapoznały dzieci z różnymi ciekawymi wróżbami. Zabawy andrzejkowe były dostosowane do wieku dzieci i dzięki temu zabawa była naprawdę ciekawa.
Zdjęcia ….

Wycieczka

27 listopada 2017r. dzieci z grupy Skrzaty i Sówki pojechały na wycieczkę do KWK Ruda – Ruch Halemba. Podczas pobytu na kopalni przedszkolacy zwiedzili pomieszczenia, które są związane z pracą górników: cechownię, a w niej figura świętej Barbary, Stację Ratownictwa Górniczego, lampownię oraz sztolnię. Na zakończenie wycieczki dzieci oglądały film o Bolku i Lolku.
Zdjęcia ….

Przedszkolna wycieczka

Dnia 15 listopada dzieci z grupy Misiaki wzięły udział w wycieczce do ,,Kolejkowa” przy Centrum Handlowym ,,Europa” w Gliwicach. ,,Kolejkowo” to cudowny świat w miniaturze – największa makieta kolejkowa w Polsce, która dała dzieciom wiele radości i satysfakcji. Przedszkolacy przeniosły się do niesamowitego świata pomniejszonego 25 razy, a w tym świecie dzieci mogły zobaczyć jak wygląda życie na wsi, w górach, w lesie, na lotnisku, dworcu, a także w miejskich sklepach. Po ,,Kolejkowie”poruszają się pociągi, samochody,a nawet pływa tam statek. W czasie wycieczki dzieci miały przerwę na posiłek, który spożywały na wygodnych leżakach. Jesienna wycieczka na bardzo długo pozostanie w pamięci dzieci ze względu na dużą ilość atrakcji, których doświadczyły.
Zdjęcia ….

„Mój ulubiony bohater bajkowy”

W naszym przedszkolu już po raz czwarty odbył się międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater bajkowy”. Konkurs był adresowany dla dzieci 5 i 6 letnich z rudzkich Przedszkoli. Nadesłane prace były oceniane przez jury, które stanęło przed trudnym wyborem. Po dokładnej obserwacji wyłoniono zwycięzców:
I m-ce Julia Maciejewska MP 17
II m-ce Helena Dobrzańska MP 38
III m-ce Hanna Barszcz MP 47
Wyróżnienie Julia Melnik MP 31
Dziękujemy za zainteresowanie naszym konkursem.
Zdjęcia ….

PASOWANIE NA STARSZAKA

Jak co roku w październiku w naszym przedszkolu starsze grupy miały swój wielki dzień – Pasowanie na Starszaka. Uroczystość w grupie Sówki odbyła się 24 października,w Misiakach, Motylkach i Żabkach 25 października, a w Pszczółkach 27 października. W każdej z grup uroczystość rozpoczęła się pięknym występem artystycznym. Pani Dyrektor uroczyście pasowała każdego przedszkolaka na Starszaka. Ten dzień stał się dla dzieci wyjątkowy. Każde dziecko otrzymało dyplom oraz drobny upominek. Na zakończenie imprezy, każda grupa zaprosiła rodziców na pyszny poczęstunek.
Zdjęcia ….

Filharmonia przedszkolaka

Dnia 15 listopada odbyło się kolejne spotkanie z „Filharmonią przedszkolaka”. Tym razem dzieciom zaprezentowano wiolonczelę . Bardzo dziękujemy muzykom za ciekawą lekcję.
Zdjęcia ….

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

Dzieci w naszym przedszkolu bardzo często obcują ze sztuką teatralną. Tym razem miały okazję oglądać przedstawienie „Kłamstwa kozy” wystawione 3 listopada przez teatr „Pinokio”. Przedszkolacy z wielką radością i entuzjazmem obserwowali poczynania aktorów. Odpowiednio dobrana scenografia przyczyniła się do podniesienia atrakcyjności przedstawienia. W imieniu dzieci bardzo dziękujemy aktorom i Pani dyrektor za zaproszenie na tak ciekawe przedstawienie.
Zdjęcia ….

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2

W dniu 19 października naszych przedszkolaków odwiedzili wyjątkowi goście: uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Rudzie Śląskiej ze swoimi nauczycielkami: Panią mgr Izabellą Ochocką i mgr Danutą Krzymyk. Zaprezentowali nam oni przedstawienie pt,, Laleczka z saskiej porcelany” i zaprosili nas na ,, Bal Wszystkich
Świętych”, który odbył się 27.10.2017r w Szkole Podstawowej nr 2. Dziękujemy za piękne przedstawienie i zaproszenie.
Zdjęcia ….

Filharmonia przedszkolaka

Dnia 18 października odbyło się kolejne spotkanie z ,,Filharmonią przedszkolaka”. Tym razem dzieciom z grup Jeżyki, Delfinki, Misiaki, Biedronki, Żabki i Tygryski zaprezentowano flet. Dziękujemy bardzo muzykom.
Zdjęcia ….

Spotkanie z pszczelarzem

W dniu 18 października naszych przedszkolaków odwiedził pan pszczelarz, którego świat pszczół zafascynował tak mocno, że postanowił im o swojej pasji opowiedzieć. Dzieci dowiedziały się jak zbudowany jest ul,a nawet widziały królową pszczół. Poznały strój i urządzenia jakimi posługuje się pszczelarz, gdy opiekuje się pszczołami. Próbowały pysznego tegorocznego miodu. Bardzo dziękujemy za opowieść o życiu pszczół i o tym jak są bardzo pożyteczne.
Zdjęcia ….

Konkurs „Bezpieczny przedszkolak”

W dniu 16.10. w naszym przedszkolu nauczycielki Iwona Barszcz, Małgorzata Starosta i Bożena Wyciślik zorganizowały konkurs wiedzy pt „Bezpieczny przedszkolak” podczas którego dzieci rozwiązywały zagadki na temat prawidłowego poruszania się po drodze, rozpoznawały niektóre znaki drogowe, układały puzzle, wskazywały przedmioty niezbędne w apteczce pierwszej pomocy. Oprócz tego uczestniczyły w zabawach ruchowych ze śpiewem. Wszyscy przedszkolacy otrzymali z rąk pani dyrektor dyplom, książeczkę i słodką niespodziankę. Dziękujemy paniom, a dzieciom gratulujemy.
Zdjęcia ….

Spotkanie z FRYZJEREM I KOSMETYCZKĄ

W dniu 13 października do grup Pszczółki i Skrzaty zawitali niezwykli goście: pan Robert Krzysteczko wykonujący zawód fryzjera i pani Ewa Pegal Giovani pracującą jako kosmetyczka. Dzięki temu spotkaniu, dzieci bliżej poznały pracę fryzjera i kosmetyczki,a także zapoznały się z akcesoriami do wykonywania tych zawodów oraz skorzystały z usług fryzjerskich i kosmetycznych. Bardzo dziękujemy gościom za przybycie.
Zdjęcia ….

Spotkanie z przedstawicielami firmy Siemens

We wrześniu dzieci z grupy Zajączki i Sówki uczestniczyły w bardzo ciekawym spotkaniu z przedstawicielami firmy Siemens. Panowie z przedszkolakami przeprowadzili pogadankę proekologiczną i zaprezentowali nowoczesne sposoby umożliwiające oszczędzanie energii. Przedszkolacy chętnie udzielali odpowiedzi na wszystkie pytania i w nagrodę za to otrzymali kolorowanki. Serdecznie dziękujemy
Zdjęcia ….

Spotkanie z ciocią Monią

W dniu 5 października naszych przedszkolaków odwiedziła p. Monika Czoik – Nowicka znana w naszym mieście i nie tylko, poetka. „Ciocia Monia” bo tak nazywamy ją w przedszkolu, na co dzień pracuje w Żłobku Miejskim Misiakowo w Rudzie Śląskiej.Jej pasją jest pisanie wierszyków dlatego wraz z Panią Dyrektor MP47przeczytała dzieciom wiersze z tomiku ,,W krainie fantazji”.Dzieci z zamkniętymi oczami przeniosły się do zaczarowanych miejsc, a także narysowały ilustrację do wybranego wierszyka. Na koniec ciocia Monia otrzymała laurkę ze swoja podobizna, wykonaną przez przedszkolaków z grup integracyjnych: ,,Misiaki” i ,,Motylki” oraz grupy specjalnej ,,Żabki”Dziękujemy „cioci Moni”.
Zdjęcia ….

Filharmonia przedszkolaka

Dnia 27 września rozpoczął się kolejny cykl spotkań ,,Filharmonii Przedszkolaka”. Spotkania na wesoło prowadzą absolwenci Akademii Muzycznej, muzycy największych śląskich orkiestr, pedagodzy szkół muzycznych. Dzięki tym cyklicznym spotkaniom dzieci poznają takie instrumenty jak: skrzypce, wiolonczele, kontrabas, flet, klarnet, saksofon, trąbkę, puzon oraz akordeon. Podczas pierwszego spotkania dzieciom z grup Pszczółki, Żabki, Skrzaty, Misiaki i Sówki zostały zaprezentowane skrzypce.
Zdjęcia ….

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W tym roku obchodziliśmy już po raz piąty 20.09 ,,Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Tego dnia wszystkie dzieci świętowały w swoich salach ubrane na czerwono. Po wspólnym odśpiewaniu piosenek ,,Jestem sobie przedszkolaczek” i ,,Przedszkole drugi dom” przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych zajęciach i wesołych zabawach. Pani Dyrektor odwiedziła każdą salę i życzyła przedszkolakom wiele uśmiechu i radości. Po zabawach w salach kolorowy korowód przedszkolaków przemaszerował po całym przedszkolu. Rozdaniem nagród zakończyliśmy tegoroczne obchody. Było super!
Zdjęcia ….

Spotkanie ze Sznupkiem

Dnia 19.09 2017 r. odwiedzili nas zaprzyjaźnieni z naszym przedszkolem policjanci. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wielu ciekawych i ważnych rzeczy. Jak zwykle bardzo istotna była informacja dotycząca bezpiecznego korzystania z ruchu drogowego – okazało się, że przedszkolaki bardzo dużo wiedzą na ten temat. Policjanci z ich wiedzy byli bardzo zadowoleni. Największą niespodzianką była wizyta Sznupka – niebieskiej maskotki policyjnej, który przywitał się z dziećmi symboliczną „piątką”. Przedszkolaki z wszystkich grup wręczyły zaproszonym gościom własnoręcznie wykonane laurki.
Zdjęcia ….

Spotkanie z Strażą Miejską

W dniu 18 września naszych przedszkolaków odwiedziła przedstawicielka Straży Miejskiej Pani Arleta Kosińska Wiesiołek. W spotkaniu wzięły udział wszystkie grupy wiekowe. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika, oglądały elementy umundurowania. Przedszkolaki miały okazję wykazać się wiedzą na temat znajomości bezpieczeństwa na drodze, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz pasów. Funkcjonariuszka przypomniała również o zasadach dotyczących kontaktów z osobami nieznajomymi. Utrwalono także numery alarmowe. Dzieci otrzymały edukacyjne kolorowanki. Bardzo dziękujemy Pani Arlecie.
Zdjęcia ….

XVII Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej

6.09.2016 r. Olimpiada rozpoczęła się złożeniem olimpijskiego ślubowania oraz zapaleniem znicza. Uczestnicy brali udział w różnych konkurencjach rozgrywanych indywidualnie jak i zespołowo: bieg na 30m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut do kosza- rywalizacja była podszyta wspaniałą zabawą. Maskotka miasta Ruda Śląska czyli Wiewiórka dopingowała uczestnikom biorących udział w różnorodnych konkurencjach sportowych, a klaun Robert umilał zabawę słodkościami. Dzieci do przedszkola wróciły z medalami i wspaniałym humorem.
Zdjęcia ….

Skip to content