Z życia przedszkola 2020/2021

ZAKOŃCZENIE ROKU STARSZAKÓW
„Szczęśliwej drogi już czas…”


W tym roku szkolnym swoją przygodę z przedszkolem kończą dzieci z grup: Sówki, Zajączki, Misiaki, Motylki oraz Żabki. Podczas uroczystego zakończenia roku po raz ostatni w obecności zaproszonych Rodziców i nauczycieli mogli zaprezentować swoje zdolności w przygotowanych specjalnie na tę okazję występach artystycznych. Poprzez piosenki, tańce i przedstawienia teatralne pożegnały się ze swoimi ukochanymi Paniami oraz z poznanymi w przedszkolu przyjaciółmi. Drodzy absolwenci życzymy Wam samych sukcesów w edukacji i tworzenia wartościowych przyjaźni w dalszym życiu. Mamy nadzieję, że nie raz wspomnicie miłe chwile i niesamowite przygody przeżyte w naszym przedszkolu!
Zdjęcia ….

DZIEŃ DZIECKA


„Wszystkie dzieci nasze są!”
01.06 to bardzo ważny dzień w życiu przedszkola. To święto najważniejszych dla nas nauczycieli osób- naszych dzieci! Jak co roku każda z grup miała wiele atrakcji przygotowanych przez Panie: szukanie skarbu, zabawy sportowe, konkursy, tańce, puszczanie baniek, zabawy z chustą i balonami, wykonywanie niezwykle trudnych ale i ciekawych zadań to tylko niektóre z nich. Najważniejsze było dla nas by tego dnia uśmiech z twarzy dzieci nie zniknął nawet na moment. Myślę, że się udało  Jeszcze raz składamy najszczersze życzenia wszystkim dzieciom. Niech takie dni jak ten wpiszą się do najlepszych wspomnień z przedszkola!
Zdjęcia ….

„W PODRÓŻY NA KONIEC TĘCZY”


26.05.2021 w Stacji Biblioteka w Rudzie Śląskiej nauczycielki naszego przedszkola nagrały przedstawienie teatralne „W podróży na koniec tęczy” według scenariusza Moniki Czoik-Nowickiej. Bajka opowiada o życiu czterech sióstr, a konkretnie trzech porach roku, które poszukiwały zaginionej siostry Wiosny. Premiera przedstawienia odbyła się w naszym przedszkolu 31.05.2021. Zachwycone przedszkolaki podczas oglądania przedstawienia na tablicy multimedialnej konsumowały popcorn i soczki owocowe. Występ bardzo się podobał i został nagrodzony gromkimi brawami! Czekamy na kolejne przedstawienia!
Zdjęcia ….

DZIEŃ MAMY I TATY


Z okazji Święta Mamy i Taty każda z grup naszego przedszkola przygotowała dla swoich rodziców programy artystyczne. Wierszykami, tańcami piosenkami oraz płynącymi z serca życzeniami dzieci dziękowały rodzicom za ich miłość. Niestety, ze względu na sytuację pandemiczną, nie mogliśmy zaprosić gości do naszych sal. Rodzice zobaczyli występy swoich pociech na specjalnie przygotowanych nagraniach. Nie obeszło się również bez własnoręcznie wykonanych prezentów, które dzieci zabrały do domu i podarowały swoim rodzicom wraz z najlepszymi życzeniami!
Zdjęcia ….

Akademia Zdrowego Uśmiechu„DENTOLANDIA”


W dniu 12 i 19 maja odbyło się spotkanie z asystentkami dentystycznymi w ramach projektu Akademii Zdrowego Uśmiechu „DENTOLANDIA”, realizowanego przez Centrum Stomatologii i Ortodoncji Dziecięcej w Katowicach. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z pracą stomatologa oraz oswojenie ich z narzędziami, jakie znajdują się w jego gabinecie. Dzieci poznały również podstawowe zabiegi profilaktyczne tj. fluoryzacja, lakowanie
i ozonowanie. W ramach programu wykonany został przegląd ząbków przedszkolaków,
a informację o ich stanie przekazano rodzicom w formie papierowej. Chętnym dzieciom, za zgodą rodziców, wykonano fluoryzację. Na zakończenie warsztatów przeprowadzona została pogadanka dzięki, której dzieci dowiedziały się jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej
i w jaki sposób prawidłowo szczotkować zęby. Nauczyły się co jeść, a czego unikać, by uśmiech był piękny i zdrowy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom – asystentkom stomatologicznym z Akademii Zdrowego Uśmiechu za wspaniałe warsztaty.
Zdjęcia ….

„PAPIEŻ OCZAMI PRZEDSZKOLAKÓW” – ZAJĘCIA EDUKACYJNE


W pierwszym tygodniu maja w każdej z grup naszego przedszkola odbyły się zajęcia edukacyjne „Papież oczami przedszkolaków”. Dzieci miały okazję wysłuchać opowiadania o Karolu, który został Papieżem, odpowiadały również na pytania dotyczące tekstu w formie zabawy prawda-fałsz. Przedszkolaki zobaczyły prezentację o życiu Papieża Polaka oraz ilustracje i zdjęcia. Nie zabrakło śpiewu ulubionej piosenki Jana Pawła II „Barka”. Starsze grupy przedszkolne wykonały plakaty przedstawiające Papieża Jana Pawła II, natomiast młodsze grupy flagi papieskie. Wystawa prac została zorganizowana na matach w holu przedszkolnym. Ponadto dzieci miały możliwość skosztowania ulubionego ciasta Papieża, czyli kremówki, która bardzo przedszkolakom smakowała!
Zdjęcia ….

DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO


04.05.2021 w naszym przedszkolu odbył się dzień języka angielskiego przygotowany przez Panią Annę Wincek i Panią Joannę Holeczek. W tym dniu dzieci miały okazję degustować tradycyjne angielskie śniadanie i obiad. Na tablicy multimedialnej zobaczyły prezentację, dzięki której poznały członków Rodziny Królewskiej, zabytki i symbole Anglii i jej stolicy-Londynu. Ponadto w każdej z grup odbyły się tematyczne gry i zabawy przybliżające dzieciom tradycje i zwyczaje angielskie.
Zdjęcia ….

WARSZTATY „AKADEMIA PROGRAMISTÓW”


Do naszego przedszkola zawitał niezwykły gość – robot Photon. Wizyta robota była dla dzieci idealnym sposobem na rozpoczęcie przygody z programowaniem. Warsztaty edukacyjne w ramach „Akademii programistów” poprowadziła firma „Lupus” z Małopolski. W czasie zajęć dzieci miały możliwość sterować Photonem, planować trasę na specjalnej macie oraz programować robota tak, aby wydawał określone dźwięki. Podczas warsztatów rozwijana była zdolność logicznego myślenia i umiejętność kodowania. Co najważniejsze nauka została połączona ze świetną zabawą, co doskonale widać na zdjęciach. Zapraszamy do galerii!
Zdjęcia ….

KONKURS PLASTYCZNY „ODZYSKOMANIA”


Jak co roku w naszym przedszkolu został już po raz trzeci zorganizowany konkurs plastyczny „Odzyskomania „, który miał na celu uświadomienie dzieci na temat dbania o środowisko i bycia „eko”. Zadaniem dzieci było wykonanie wraz z rodzicami pracy plastycznej ze śmieci.
Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się Rodziców w wykonanie prac na konkurs.
Ze względu na izolację spowodowaną pandemią Covid i utrudnienie rozstrzygnięcia konkursu, wszystkie dzieci otrzymały I miejsce oraz nagrody. Prace były wykonane bardzo starannie i z dużym zaangażowaniem oraz były bardzo pomysłowe.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom:

Motylki
Adrianna P.
Wiktor Z.
Wiktor K-S.

Jeżyki
Wojciech J.

Biedronki
Alicja B.

Skrzaty
Zuzanna Br.
Zuzanna Bł.

Tygryski
Alicja D.
Antoni G.
Zdjęcia ….

Szukanie Zajączka


W piątek 26.03.2021r. dzieci z naszego przedszkola udały się na poszukiwanie Wielkanocnego Zajączka. Zadanie to nie było wcale łatwe bo Zajączek ten jest bardzo szybki i sprytny. Żeby trochę ułatwić nam zadanie zostawił po sobie ślady – małe kawałki jego ulubionej marchewki. Każda grupa wymyśliła swój sposób na znalezienie tego jegomościa- jedni wyposażyli się w lornetki, inni wędkę z marchewką, a jeszcze inni wykorzystali swoje super bystre oczy i wędrowali za pozostawionymi marchewkowymi wskazówkami. Niestety Wielkanocnego Zajączka nie udało się zobaczyć, ale za to każda grupa znalazła dla siebie prezenty 😊
Zdjęcia ….

#lekcjaHigieny#Wirusoochrona


Nasze przedszkole dołączyło do realizacji akcji informacyjno – edukacyjnej „Wirusoochorna”. Na początek została przygotowana gazetka informacyjna dla rodziców dotycząca zasad profilaktyki chorób przenoszonych drogą kropelkową.
23.02.2021 w każdej z grup przedszkolnych odbyły się zajęcia wzbogacające wiedzę z zakresu zdrowia i higieny według opracowanego scenariusza z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych akcji. Przedszkolaki zostały zapoznane z wiadomościami dotyczącymi chorób zakaźnych w tym koronawirusa oraz sposobami zapobiegania zakażeniu. Zwrócona została szczególne uwaga na przestrzeganie zasad higieny osobistej w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonych drogą kropelkową. Dokładne omówiona została instrukcja mycia rąk i jak co dzień, dzieci wykorzystały tą wiedzę podczas zabiegów higienicznych w łazience. Nauczyciele zwrócili również uwagę na prowadzenie zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania, aktywność fizyczną oraz dostosowywanie odzieży do warunków pogodowych. Omówiona została rola szczepień ochronnych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie wypowiadały się na podany temat. Ochoczo wzięły udział w rozwiązywaniu krzyżówki oraz kolorowaniu kolorowanki przygotowanej przez WSSE w Katowicach. Oprócz wykorzystania materiałów dołączonych do realizowania akcji nauczycielki przygotowały dodatkowe materiały dydaktyczne na temat chorób wirusowych (koronawirus, grypa) oraz profilaktyki zakażeniu.
Ponadto dzieci otrzymały zdanie do wykonania w domu, którego głównym celem było przekazanie zdobytej wiedzy w swoich domach. Dla dzieci z najmłodszych grup przygotowana została kolorowanka kiedy należy myć ręce. Natomiast pozostałe grupy otrzymały kolorowanki instrukcje mycia rąk, zadaniem dzieci było pokolorowanie, wycięcie i ułożenie we właściwej kolejności etapów mycia rąk.
Starsze grupy wykonały specjalne plakaty podsumowujące wiadomości o koronawirusie natomiast grupy młodsze wykonały wymyślone przez siebie projekty maseczek ochronnych. Wszystkie wytwory były prezentowane na naszych gazetkach dla rodziców.
Realizowanie akcji Wirusoochrona było dla dzieci bardzo ciekawe i pouczające!
Poniżej przedstawiamy zdjęcia z realizacji tego projektu:
• #lekcjaHigieny#Wirusoochrona
• zadanie domowe przedszkolaków
• plakaty informacyjne wykonane przez grupy oraz projekty maseczek ochronnych

Zdjęcia ….

DZIEŃ KOLORU ZIELONEGO


16.03.2021r. w naszym przedszkolu odbył się DZIEŃ KOLORU ZIELONEGO. Tym razem w swojej szafie dzieci i Panie szukały ubrań w barwach trawy i liści. Na zajęciach mieliśmy okazję poznać historię pewnej żabki, której znudziła się zieleń. Na szczęście doszła ona do wniosku, że właśnie ten kolor jest dla niej idealnym kamuflażem przed pewnym długonogim jegomościem zwanym bocianem 😉 Dzięki grze „Masz zielone?” udało nam się znaleźć mnóstwo przedmiotów w tym pięknym kolorze, a magiczna mieszanka żółtej i niebieskiej farby pozwoliła na stworzenie niezwykłych portretów różnych żab. Kolejny kolorowy dzień zaliczamy do udanych!
Zdjęcia ….

DZIEŃ KOLORU SZAREGO


02.03.2021r. w całym przedszkolu zrobiło się szaro…Ale wcale nie było nam smutno! Tego dnia wszystkie dzieci i Panie wybrały ubrania w szarym kolorze, aby wykonać zadania z okazji DNIA KOLORU SZAREGO. Dzięki nim zrozumieliśmy, że ten kolor może być bardzo ciekawy! Na świecie jest bowiem mnóstwo szarych zwierząt, nawet niebo podczas deszczu przybiera właśnie szarą barwę. Poćwiczyliśmy także bardzo trudną dla nas głoskę SZ, aż zaszumiało w całym przedszkolu! Na koniec wykonaliśmy papierowe myszki. Wszystkie zadania sprawiły nam wiele radości!
Zdjęcia ….

Dzień koloru czerwonego


12.02.2021r. był dniem koloru czerwonego w naszym przedszkolu. Przedszkolaki oraz personel przedszkola zadbali o elementy ubioru tejże barwy. Dzieci uczestniczyły w pogadance na temat zwyczaju walentynkowego, okazywania miłości, przyjaźni i serdeczności bliskim osobom. Słuchały wiersza „Walentynki” oraz wypowiadały się na temat treści. Nie zabrakło zabaw i radosnych tańców z serduszkami. Odszukiwaliśmy również drugie połówki serc oraz uczestniczyliśmy w Walentynkowej zgaduj – zgaduli. Każdy przedszkolak wykonał również pracę plastyczną „Drzewko Miłości”. Wszyscy świetnie się bawili!
Zdjęcia ….

Dzień koloru pomarańczowego


02.02.2021r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień koloru pomarańczowego. Wszystkie zajęcia i zabawy poświęcone były tejże barwie. Głównym celem było promowanie zdrowego stylu życia oraz uświadomienie dzieciom znaczenia spożywania owoców dla zdrowia. Przedszkolaki wysłuchały baśni o Księżniczce Alince i rycerzu Witaminku, uczestniczyły w zabawach utrwalających nazwy i kolory owoców, a także ćwiczyły rytmy. Każda z grup przygotowała pracę plastyczną „Pomarańczowy plakat – wielka pomarańcza”, przedszkolaki wykonywały odciski farbą przy użyciu skórek pomarańczy. Wystawa prac została zorganizowana na matach w szatni. Ponadto każda grupa wykonała sok z pomarańczy z wykorzystaniem sokowirówki. Dzieci degustowały sok, określały smak i wypowiadały się na temat wartości odżywczych.
Zdjęcia ….

DZIEŃ BABCI I DZIADKA


Po raz pierwszy w historii MP 47 nie mogliśmy zaprosić babć i dziadków na przedstawienie i poczęstunek do przedszkola. Trwająca pandemia nie przeszkodziła nam jednak w przygotowaniu niespodzianki dla dziadków. Każda grupa opracowała program artystyczny, który został nagrany przez panie nauczycielki. Nasze przedszkolaki wcieliły się w rolę prawdziwych aktorów i zaprezentowały się przed kamerą. Były wierszyki, piosenki, układy taneczne i życzenia. Wszystko, żeby pokazać babciom i dziadkom, jak bardzo są dla nas ważni. Kochamy Was!
Zdjęcia ….

BAL KARNAWAŁOWY 2021


Jak co roku nasze przedszkolaki miały okazję wziąć udział w prawdziwym balu karnawałowym. Panie nauczycielki zadbały o odpowiedni wystrój sal – były serpentyny, kolorowe balony, girlandy i baśniowe dekoracje. Aby móc stać się uczestnikiem balu, trzeba było zorganizować sobie odpowiednie przebranie. Wszystkie dzieci przyszły się więc na imprezę w najróżniejszych kostiumach. Przedszkolaki zniknęły, a pojawiły się królewny, policjanci i strażacy, superbohaterowie, zwierzątka, jednorożce i najróżniejsze postacie z bajek. Niektórzy nosili maski, co dodatkowo utrudniało rozpoznanie przebranej osoby. Panie nauczycielki zatroszczyły się także o odpowiednią oprawę muzyczną, organizację konkursów i gry. Atmosfera była wspaniała! Dzieci na pewno na długo zapamiętają karnawałowe tańce i zabawy. Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia fotorelacji z balu.
Zdjęcia ….

Wigilia przedszkolna


W dniu 22 grudnia w naszym przedszkolu panowała iście świąteczna atmosfera. Pięknie wystrojone sale i korytarze wprowadziły dzieci w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku przedszkolaki oglądały przedstawienie jasełkowe, tym razem przygotowane przez dzieci z grupy „Sówki” pod kierownictwem pani Iwony Barszcz, pani Wiolety Myller, pani Beaty Nowakowskiej i pani Marii Koj. Narodzony Jezus wraz z Maryją i Józefem przyjmowali podarki z rąk bajkowych postaci: Calineczki, Smerfów, Jasia i Małgosi, Czerwonego Kapturka, Pinokia, Sierotki Marysi i Dziewczynki z zapałkami. Całość uwieńczyły piękne kolędy i taniec Aniołków oraz prześliczna sceneria. Pani dyrektor Jolanta Mitas podziękowała małym aktorom za piękne przedstawienie, wręczyła słodkie upominki oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Dalsze świętowanie odbyło się w salach, gdzie dzieci przy ustrojonych stołach składały życzenia oraz zasiadły do wigilijnego posiłku. Uwieńczeniem radosnego nastroju było wręczenie prezentów dla dzieci.
Zdjęcia ….

Konkurs Piosenki Papieskiej „Barka”


W bieżącym roku szkolnym 2020/2021 obchodzimy Rok Jana Pawła II. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Piosenki Papieskiej „Barka”. Chcąc uczcić pamięć Papieża Polaka, wszystkie grupy przedstawiły wykonanie Jego ulubionej pieśni. Została powołana komisja konkursowa w składzie: pani dyrektor Jolanta Mitas, pani wicedyrektor Grażyna Kumnacka, pani Maria Koj, pani Agnieszka Kramarczyk i pani Monika Fedorowicz. Jury dokonało oceny oglądając przygotowany specjalnie na tą okazję film pokazujący występy dzieci. Komisja jednogłośnie nagrodziła wszystkie grupy za piękne wykonanie i staranne przygotowanie się do zadania.

Przedstawienie „Magia Świąt”


21.12.2020 roku odbyła się premiera przedstawienia teatralnego pt. „Magia Świąt” według scenariusza Moniki Czoik – Nowickiej. W rolę aktorów wcieliły się nauczycielki z naszego przedszkola. Bohaterami przedstawienia były: mała bałaganiara Ania, zabawki porozrzucane w pokoju dziewczynki, świerszczyk, Józef i Maryja oraz Mikołaj. Podczas przedstawienia dzieci miały możliwość zobaczyć przemianę zachowania Ani bałaganiary, która zrozumiała, że niewłaściwie postępowała. Zarówno mali, jak i więksi widzowie śpiewali świąteczne piosenki wraz z aktorami. Na koniec spotkania Mikołaj wręczył wszystkim grupom prezenty, które sprawiły wiele radości naszym przedszkolakom.
Zdjęcia ….

Dzień koloru białego


15.12.2020r. bohaterem naszych przedszkolnych zajęć i zabaw był odcień śniegu, bitej śmietany i mleka. Dzieci segregowały przedmioty i słuchały przygód mieszkającego w białym domu Gapcia. Odbyły się także ćwiczenia z gazetowymi śnieżkami. Na koniec przedszkolaki stworzyły piękny, śnieżnobiały krajobraz. Dzięki zajęciom dzieci odkryły piękno koloru białego i świetnie się bawiły.
Zdjęcia ….

Spotkanie z Mikołajem


„Siwa broda i spodnie na szelkach
Ciepłe buty i czapka czerwona
Już zaczyna pakować prezenty
I niedługo przyjedzie tu do nas!”
Wszystkie przedszkolaki wiedzą o kim mowa w piosence. Długo wyczekiwany gość odwiedził nasze przedszkole 04.12. Dzieci od samego rana nasłuchiwały dźwięku dzwonków, które świadczyły o zbliżającym się Mikołaju. Wspaniały gość z workiem pełnym prezentów odwiedził kolejno każdą grupę. Z wielką radością prowadził rozmowy z dziećmi, odpowiadał na pytania mu zadawane. Miał możliwość wysłuchania piosenek specjalnie na tą okazję przygotowanych. Atmosfera panująca podczas spotkania była bardzo radosna i magiczna. Każde dziecko tego dnia otrzymało od Mikołaja piękny prezent. Przedszkolaki bardzo ucieszyły się z otrzymanych podarunków. Mikołaju z pewnością będziemy oczekiwać twojej wizyty za rok!

Zdjęcia ….

Spotkanie z górnikiem

Czwartego grudnia obchodzimy Barbórkę – święto wszystkich górników. W naszym przedszkolu zawsze pamiętamy o tym ważnym dniu. Z początkiem grudnia odbyły się w grupach pogadanki i zajęcia dotyczące pracy w kopalni. Dzieci miały możliwość zobaczyć prezentacje multimedialne lub nawet spotkać się z prawdziwymi górnikami. Zaproszeni goście przedstawili przedszkolakom ciekawostki dotyczące ich pracy. Zainteresowane dzieci zadawały przeróżne pytania, co z pewnością poszerzyło ich wiedzę na temat pracy w kopalni. Zobaczyły roboczy oraz galowy strój górnika. Dla zaproszonych gości dzieci przygotowały krótkie występy artystyczne. Górnicy natomiast przedszkolakom sprawili wielką radość ofiarując każdemu bryłkę węgla. Serdecznie dziękujemy górnikom za wizytę w naszym przedszkolu!
Zdjęcia ….

Pasowanie na starszaka

Niech nauka i wiedza w waszych sercach zagości
Proszę o powstanie naszych miłych gości.
Ta chwila w waszej pamięci niech na długo zostanie
Bo teraz odbędzie się ślubowanie!
Na przełomie ostatnich dwóch miesięcy w najstarszych grupach w przedszkolu odbywały się bardzo ważne uroczystości. Nasze przedszkolaki zostały mianowane na starszaki. Pięknie ubrani w uroczystym nastroju przedstawiły Paniom Dyrektor programy artystyczne pełne profesjonalnie przedstawionych wierszy oraz z wielkim zaangażowaniem zaśpiewanych piosenek. Pani Dyrektor magicznym ołówkiem każdego z nich mianowała starszakiem- teraz pozostała już ostatnia prosta do pójścia do szkoły. Wszystkim gratulujemy i życzymy by ten ostatni rok w przedszkolu przyniósł Wam wiele radości i niesamowitych przygód z nauką
Zdjęcia ….

ŚWIATOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20.11.2020r. w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Praw Dziecka. W każdej grupie Panie przy pomocy różnorodnych materiałów przypomniały dzieciom wszystkie prawa, które im przysługują. Dzięki kolorowym kartom, tematycznym piosenkom, ciekawym pracom plastycznym oraz dzięki programom z wykorzystaniem tablicy multimedialnej podsumowały wiadomości dotyczącego tego właśnie tematu. Dzieci bardzo poważnie podeszły do rozwiązywania zadań w tym jakże trudnym ale i tak samo ważnym temacie.
Zdjęcia ….

Obchody 11 listopada- święta odzyskania niepodległości


„Kto Ty jesteś?
Polak mały.
Jaki znak Twój?
Orzeł biały.”


10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy przypadającą na kolejny dzień pamiątkę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszystkie grupy odpowiednio do rangi święta ubrały się w stroje galowe i dokładnie o 11:11 odśpiewały uroczyście Hymn Narodowy. Panie zadbały o to, by zajęcia tego dnia przede wszystkim kształtowały w dzieciach postawę patriotyczną, by opowiadały o historii naszego państwa i by tłumaczyły w przystępny sposób dzieciom dlaczego odzyskanie niepodległości jest tak ważne dla każdego Polaka. Dzieci przypomniały sobie nasze symbole narodowe i utrwaliły wiadomości dotyczące Polski.
Zdjęcia ….

Mobilne Planetarium ORBITEK

W czwartek 05.11 oraz w piątek 06.11 w naszym przedszkolu pojawił się niezwykły namiot. Było to Mobilne Planetarium. Wszystkie dzieci miały okazję poznać nazwy i cechy charakterystyczne planet naszego Układu Słonecznego, które zostały przedstawione za pomocą modeli z piłek. Następnie zaproszono nas do wielkiego namiotu, w którym to obejrzeliśmy projekcję bajki o Kreciku, który bardzo chciał poznać otaczający go świat. Było to naprawdę ciekawe doświadczenie ponieważ bajka była wyświetlana na sklepieniu namiotu co dawało niesamowity efekt! Ta przygoda na pewno zachęci niejednego z nas do zostania młodym odkrywcą!
Zdjęcia ….

KOLEJNA WIZYTA POLICJANTÓW W MP 47

07 października 2020 roku po raz drugi do naszego przedszkola zawitali przedstawiciele Policji. Dzieci mogły ponownie sprawdzić swoje umiejętności związane z właściwym zachowaniem się w niebezpiecznych sytuacjach: na chodniku, na jezdni, na placu zabaw czy w domu. Policjanci ćwiczyli z przedszkolakami, jak należy zachować się na wypadek ataku psa, przypomnieli najważniejsze zasady poruszania się pieszych oraz sprawdzili, czy dzieci pamiętają znaczenie poszczególnych znaków drogowych. Pragniemy serdecznie podziękować funkcjonariuszom za dbanie o bezpieczeństwo przedszkolaków.
Zdjęcia ….

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE POSZERZAJĄCE WIEDZĘ NA TEMAT KORONAWIRUSA

W naszym przedszkolu od zawsze szczególną wagę przywiązujemy do dbania o higienę. W tym roku działania mające na celu kształtowanie i utrwalanie nawyku mycia rąk są naszym szczególnym priorytetem, co oczywiście związane jest z trwającą epidemią koronawirusa. W związku z powyższym we wszystkich grupach zostały przeprowadzone zajęcia poruszające tematy związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa, częstego mycia rąk oraz dbania o zdrowie własne i innych. Dzieci uczestniczyły w doświadczeniach, które pokazywały, dlaczego dokładne mycie rąk jest tak ważne oraz wykonały kolorowe plakaty, które można zobaczyć na tablicach korkowych w holu przedszkola. Zapraszamy do ich oglądania oraz do zaglądania do naszej galerii!
Zdjęcia ….

DZIEŃ CHŁOPAKA

Ostatni dzień września był świętem wszystkich chłopców. W każdej grupie czekały na nich upominki oraz różne atrakcje przygotowane przez dziewczynki, rodziców i nauczycieli. Wręczaniu prezentów towarzyszyły ogromne emocje. Wszyscy – zarówno chłopcy jak i dziewczynki – bawili się wyśmienicie. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia zdjęć z przebiegu Dnia Chłopaka w poszczególnych oddziałach!
Zdjęcia ….

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

28 września 2020 roku nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Policji. Celem wizyty Policjantów było przypomnienie wszystkim dzieciom zasad bezpieczeństwa. Policjanci sprawdzili, czy przedszkolaki pamiętają jak przechodzić przez jezdnię, które światło zabrania wejścia na pasy oraz jak podróżować bezpiecznie samochodem. Ponadto część spotkania została poświęcona bardzo ważnemu tematowi: zakazowi oddalania się z obcymi. Dzieci poznały także strategie postępowania w przypadku zgubienia się. Każda grupa wręczyła funkcjonariuszom dyplomy z podziękowaniami. W tym miejscu raz jeszcze dziękujemy Policjantom za wizytę w naszej placówce i przeprowadzone zajęcia.
Zdjęcia ….

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

21 września 2020 roku swoje święto obchodziły wszystkie dzieci uczęszczające do naszego przedszkola. W świętowaniu nie przeszkodziła nam pandemia. Co prawda tym razem nie spotkaliśmy się wszyscy razem – jak to dotychczas bywało – ale mogliśmy bawić się wspólnie w swoich grupach. Wszystkie nauczycielki przygotowały dla swoich podopiecznych różne atrakcje. Były gry i zabawy, konkursy z drobnymi nagrodami, medale i dyplomy, tańce, ciasta i ciasteczka oraz upominki – paczki z soczkami i słodyczami. Każdą grupę w tym wyjątkowym dniu odwiedziła pani dyrektor Jolanta Mitas oraz pani wicedyrektor Grażyna Kumnacka, aby złożyć dzieciom najserdeczniejsze życzenia. Wszyscy – zarówno dzieci, jak i nauczyciele – bawili się wyśmienicie, czego potwierdzeniem są poniższe zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i wspólnego wspominania tego pełnego pozytywnych wrażeń dnia.
Zdjęcia ….

Skip to content