Z życia przedszkola 2021/2022

#teledyskWirusoochrona #wirusoochrona

Dzieci z grupy SWÓKI pod opieką Pani Ireny Sega biorą udział w konkursie na teledysk do piosenki „Mydło i woda tak się zaczyna Wirusoochrona”. Zapraszamy do obejrzenia ich dzieła, w którym to postaci z bajek przypominają o tym, jak ważne jest mycie rąk dla naszego zdrowia!
Film ….

Wojewódzka akcja informacyjno-edukacyjna
„Wirusoochrona”
#lekcjaHigieny

Nasze przedszkole w minionym miesiącu realizowało założenia akcji informacyjno – edukacyjnej „Wirusoochrona”. Kontynuowaliśmy akcję rozpoczętą w styczniu 2021, w której również wzięliśmy udział.

Naszym pierwszym przedsięwzięciem było przygotowanie gazetki informacyjnej dla rodziców i dzieci w głównym holu przedszkola. Można było znaleźć na niej informacje dotyczące profilaktyki chorób przenoszonych drogą kropelkową, wykorzystane zostały materiały załączone do realizacji akcji.

27.09.2021 w każdej z grup przedszkola odbyła się lekcja higieny według opracowanego scenariusza z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych akcji. Głównym celem zajęć było promowanie podstawowych zasad higieny wśród przedszkolaków jako sposobu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonych droga kropelkową. Zwrócono uwagę na kształtowanie wśród dzieci potrzeby i nawyku dbania o higienę rąk, utrwalone zostały wiadomości, kiedy należy je myć. Wszystkie dzieci ćwiczyły jak prawidłowo myć ręce dokładnie omówiona została instrukcja ich mycia. Nauczyciele zwrócili uwagę na prowadzenie zdrowego stylu życia, dostosowywanie odzieży do warunków pogodowych, właściwe odżywanie, zbilansowaną dietę, aktywność fizyczną oraz odpowiednią ilość snu. Omówiona została rola szczepień ochronnych. Przedszkolaki wzięły udział w zabawie sensorycznej – rozpoznawały za pomocą dotyku środki higieny, nazywały je oraz podawały ich przeznaczenie. Ilustrowaliśmy ruchem piosenkę „Mydło i woda – tak się zaczyna Wirusoochrona”. Dzieciom zostały zaproponowane także inne zabawy muzyczno-ruchowe nawiązujące do tematu realizowanych zajęć. Przedszkolacy rozwiązywali krzyżówkę oraz starannie kolorowali kolorowankę przygotowaną prze WSSE w Katowicach. Ponadto oglądali na tablicy multimedialnej bajki edukacyjne utrwalające zdobytą podczas zajęć wiedzę.

15.10 – świętowaliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk, podczas którego przypomniane zostały wiadomości, kiedy należy myć ręce, utrwalona została w teorii i praktyce instrukcja ich mycia. Dzieci otrzymały zadanie do wykonania w domu, którego celem było przekazanie zdobytych podczas zajęć wiadomości członkom swoich rodzin. Tym razem nauczyciele poprosili o przeprowadzenie w domach eksperymentu „Jak mydło radzi sobie z wirusami”, podczas wykonywania którego dzieci mogły przekazać w jaki sposób prawidłowo myć ręce, aby chronić się przed wirusami.

Realizacja akcji Wirusoochrona była dla dzieci bardzo wartościowa i pouczająca. Z pewnością zdobyte i utrwalone wiadomości będą wykorzystywać w praktycznych działaniach w celu ochrony przed wirusami. Natomiast ciekawy i przystępny dla dzieci sposób przekazu na pewno pozwolił na zapamiętanie nauczanych treści.

Zdjęcia ….

13.10.2021 r. DZIEŃ ŚLIWKI

„Śliwka, śliwka, jest pyszniutka, ta duża i malutka. Wszystkie dzieci ją kochają i chętnie zjadają”
Dzień śliwki to kolejne „owocowe święto” w naszym przedszkolu – realizacja Projektu „Przedszkolacy dbają o zdrowie”. Dzieci dowiedziały się, że śliwki mają wiele wartości odżywczych m.in regulują trawienie, poprawiają humor, zawierają witaminy i błonnik. Nasze przedszkolaki z zainteresowaniem włączały się do różnych zabaw i zajęć. Mogły też spróbować jak smakują śliweczki suszone oraz słodkie powidła. Wykonały jak zwykle piękne prace plastyczne które mogliśmy podziwiać na wystawie. Był to wspaniały dzień pełen wrażeń. Czekamy na kolejne zajęcia w listopadzie. A będzie to, ….. to już niespodzianka.
Zdjęcia ….

13.10.2021 „Kolorowe Czarownice”

Już po raz kolejny nauczycielki naszego Przedszkola pokazały swój profesjonalny talent aktorski. W tym dniu dzieci wszystkich grup zobaczyły przedstawienie pt. „Kolorowe Czarownice” według scenariusza rudzkiej autorki Pani Moniki Czoik – Nowickiej. Dekoracja, charakteryzacja i melodia przyniosły nas w Świat baśni. Przedszkolacy z zaciekawieniem oglądały spektakl, którego przesłanie brzmiało: ” Zło, dobrem zwyciężaj”. Bohaterki – Kolorowe Czarownice udowodniły, że nawet Czarownicę – Złośnicę można zmienić w Dobrusię. Gromkie brawa publiczności świadczyły że, spektakl wszystkim się podobał. Dziękujemy naszym Paniom za przygotowanie wspaniałego przedstawienia.
Zdjęcia ….

30.09.2021 Dzień Chłopaka

Dziś dziewczynki Sto lat śpiewają, bo chłopcy Święto mają.
Z okazji tego dnia niezwykłego życzymy Wam wszystkiego najlepszego. Humoru radosnego i aby codziennie spotykało Was coś miłego😊

Takim akcentem przywitaliśmy wszystkich chłopców. W tym dniu w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto „Dnia Chłopaka”. Z tej okazji w każdej grupie, dziewczynki wraz z paniami przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki. Wreczyły kolorowe medale, krawaty które podkreślały charakter święta. Nie zabrakło prezentów i słodkości upieczonych przez Rodziców. Wspólne zabawy przy muzyce, konkursy, sprawiły, że dzień ten na długo zostanie w pamięci wszystkich dzieci.

Wszystkim chłopcom tym małym i tym dużym składamy serdeczne życzenia oraz samych słonecznych dni.

Rodzicom jeszcze raz dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu słodkiego poczęstunku.
Zapraszamy do fotorelacji z naszego świętowania.
Zdjęcia ….

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Co roku w całej Polsce w tym dniu, przedszkolaki obchodzą swoje święto, które zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dziecka. W naszym przedszkolu Dyrekcja oraz cały personel przygotował mnóstwo niespodzianek. Zabawy rozpoczęto hasłem: „DZISIAJ DZIEŃ NIE BYLE JAKI !!! WIWAT, WIWAT PRZEDSZKOLAKI”
Całość uroczystości przeplatana była tańcami, konkursami i zabawami. Nie zabrakło prezentów i słodyczy oraz pamiątkowych zdjęć, które można było wykonać w fotobudce. Radość, śmiech i doping świadczyły o tym że, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły. Pokazują to poniższe zdjęcia. Zapraszamy do fotorelacji wyjątkowego dnia. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

Pragniemy gorąco podziękować naszym sponsorom: Piekarni – Cukierni „KŁOS”, Firmie Handlowej LeRing oraz Firmie jama&K- 2 budownictwo i prace specjalistyczne Kamil Ostroróg, za pomoc w zorganizowaniu tak uroczystego dnia jakim jest Dzień Przedszkolaka i dostarczenie pysznych ciasteczek, lizaków, soczków i batoników.
Życzymy tym samym wielu sukcesów.
Zdjęcia ….

Jabłuszko rumiane, smaczne nie tylko na śniadanie.

W bieżącym roku szkolnym kontynujemy realizację Projektu „Przedszkolacy dbają o zdrowie”. W dniu 10.09.2021 prowadzone były zajęcia o jabłku. Dzieci nie tylko degustowały owoc, mus jabłkowy i suszone jabłuszka ale wzbogaciły wiadomości na temat walorów zdrowotnych oraz sposobów przygotowania zapasów na zimę. Podsumowanie zajęć zakończone było wykonaniem pięknych prac plastycznych, które mogliśmy oglądać na wystawie w przedszkolnym korytarzu. Czekamy na kolejne ciekawe zajęcia w październiku.
Zdjęcia ….

Klub MASTER KID

W dniu 14.09.2021 w naszym ogrodzie panowała iście sportowa atmosfera. Było to za sprawą trenerów, sportowców I instruktorów z Klubu MASTER KID w Rudzie Śląskiej. Goście przeprowadzili pokaż Judo, akrobatyki i tańca jakim była Zumba. Przedszkolaki nie tylko mogły podziwiać piękne pokazy walki i ćwiczeń, ale także spróbowały swoich możliwości w prezentowanych dyscyplinach. Skoczna muzyka zachęcała do wykonywania tańców według pokazu instruktora. Wszystkie dzieci nie tylko się wspaniałe bawiły ale także zostały zachęcone do uprawiania sportów. Gościom dziękujemy za uatrakcyjnianie zajęć, życzymy wielu sukcesów w sporcie. Zapraszamy ponownie do naszego Przedszkola.
Zdjęcia ….

Spotkanie z Policjantami

W tym dniu gościliśmy Funkcjonariuszy Policji z III -go Komisariatu w Rudzie Śląskiej. Podczas spotkania, dzieci utrwaliły wiadomości na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, jak zachować się gdy na drodze spotkają obcą osobę. Policjanci zademonstrowali swój mundur oraz wyposażenie, które jest niezbędne podczas pełnienia służby. Miłą niespodzianką podczas spotkania było pojawienie się policyjnej maskotki „Psa Sznupka” który przywitał się z wszystkimi dziećmi. Przedszkolacy dziękując gościom za miłe spotkanie wręczyli własnoręcznie przygotowane prezenty. Jeszcze raz dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola I zapraszamy ponownie.
Zdjęcia ….

Zajęcia sportowe

W dniu 10.09.2021 odbyły się zajęcia podczas których dzieci rozwijały sprawność fizyczną. Zabawy poprowadzili wykwalifikowani trenerzy INDIVIDUAL FOOTBALL SKILLS IFS. Zorganizowane zajęcia dostarczyły przedszkolakom wielu wrażeń, uczyły m.in zdrowej rywalizacji oraz czerpania radości z wykonywanych ćwiczeń. Całość zajęć uatrakcyjniał bogaty dobór sprzętu sportowego.
Zdjęcia ….

Skip to content