Z życia przedszkola 2021/2022

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA

„Kończymy już przedszkole,
do szkoły czas.
Zeszyty i tornistry wołają nas…”

W tym roku szkolnym swoją przygodę z przedszkolem zakończyły dzieci z grup: Skrzaty, Sówki, Misiaki, Motylki i Żabki. Podczas uroczystego zakończenia przedszkola, w obecności zaproszonych Gości – Rodziców, Pani Dyrektor i Wicedyrektor, nauczycieli i przedstawicieli pionu administracji i obsługi, starszaki pożegnały całą społeczność przedszkola oraz podziękowały za naukę i wychowanie, po raz ostatni prezentując swoje umiejętności.
Drodzy absolwenci, życzymy Wam udanych wakacji oraz samych sukcesów w dalszej edukacji. Już niedługo rozpoczniecie nową przygodę o nazwie SZKOŁA. Życząc Wam powodzenia, mamy nadzieję, że nie raz wspomnicie miłe chwile przeżyte w naszym przedszkolu.
Zdjęcia ….

DZIEŃ TRUSKAWKI – realizacja projektu „Przedszkolaki dbają o swoje zdrowie”

„Czerwona jest i soczysta
zjeść ją to przyjemność czysta.
Wczesnym latem się pojawia,
w ustach słodki smak zostawia.
Z grządki w ogródku zrywamy ją co rano,
najlepiej nam smakuje z bitą śmietaną” 🍓

W czerwcu przedszkolaki nie tylko delektowały się truskawkami ale także zgłębiały ich właściwości zdrowotne. Miało miejsce wielozmysłowe poznawanie tego smacznego owocu. Dzieci wąchały, dotykały, dzieliły na pół wzdłuż i w szerz oraz opisywały wygląd truskawek. Niektórzy nawet posadzili nasionka, które dostrzegli na skórce owoców. Następnie dzieci poznawały ciekawostki na temat truskawek oraz wykonały pracę plastyczną. Oczywiście nie mogło zabraknąć degustacji smakowitych truskawek 😀
Zdjęcia ….

FESTIWAL ARTYSTYCZNO – WOKALNY „DO – RE – MI”

W dniu 02.06.2022r. w ramach obchodzonego w naszym mieście Tygodnia Godności Osób
z Niepełnosprawnościami odbyła się trzynasta edycja Festiwalu Artystyczno – Wokalnego
„do – re – mi”. Organizatorem było Miejskie Przedszkole nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Rudzie Śląskiej. Dzieci z grup integracyjnych Misiaki i Motylki oraz z grupy specjalnej Żabki również wzięły udział w tym wydarzeniu. Nasze przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne na scenie Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej. Mali artyści ubrani w piękne kolorowe stroje zatańczyli do piosenki zespołu MIG „Wymarzona”. Był to dzień pełen wrażeń. Uczestnicy festiwalu otrzymali dyplomy, maskotki i słodkie upominki. Naszym przedszkolakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zdjęcia ….

DZIEŃ DZIECKA

„Idzie misio, idzie słonik,
Tańczy lalka, biegnie konik.
Wszyscy razem z balonami
I najlepszymi życzeniami.
Moc uśmiechu i radości
Niech w sercach DZIECI zawsze gości!”

Dzień 1 czerwca to wyczekiwane co roku Święto wszystkich dzieci. Tym razem w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy Sportowy Dzień Dziecka, którego hasło przewodnie brzmiało „Aktywne zwierzaki zapraszają do sportu dzieciaki”. Przedszkolaki po solidnej rozgrzewce uczestniczyły w konkurencjach sportowych, które proponowały nam zwierzęta: skoczny jak kangur, szybki jak gepard, silny jak słoń, zwinny jak małpa, giętki jak wąż. Dzieci bawiły się świetnie. Z każdej strony słychać było śmiechy oraz doping swojej drużynie. Na zakończenie nasi cudowni sportowcy zostali nagrodzeni za swój trud dyplomami oraz upominkami. Dla każdego przedszkolaka, to był radosny i aktywny dzień!
Zdjęcia ….

DZIEŃ MAMY I TATY

Kocham Mamę! Kocham Tatę!
Bo są dla mnie całym światem!

Przedszkolaki z MP47 w ostatnim tygodniu maja doczekały się upragnionej wizyty Rodziców w przedszkolu. Już w drzwiach witały przybyłych Gości ciesząc się niezmiernie. Po tak długiej przerwie, nareszcie, Rodzice mogli do nas przybyć, a każda grupa chciała uczcić Święto Mam i Tatusiów jak najpiękniej.
Były wiersze i piosenki, tańce, skecze i koncerty oraz przygotowane przez przedszkolaki prezenty, buziaki i uściski, a wszystko to miało jedno przesłanie – miało wyrazić miłość dzieci do swoich Rodziców. Bo Mama i Tata, to przecież cały świat dziecka 🙂
Zdjęcia ….

PERŁOWE GODY ENDRIU I BOŻYNY

17.05.2022r. w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka oraz 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej. Z tej okazji nasze przedszkolaki z grupy teatralnej przygotowały przedstawienie w gwarze śląskiej pt. „Perłowe gody Endriu i Bożyny”. Scenariusz dla naszych aktorów, na specjalną prośbę Komendanta Miejskiego Państwowej Staży Pożarnej w Rudzie Śląskiej Pana Andrzeja Małysiaka, napisała rudzka poetka, autorka wierszy i bajek dla dzieci p. M. Czoik-Nowicka. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem wystąpiły przed zgromadzoną publicznością. Przedstawienie bardzo podobało się strażakom i zaproszonym gościom. W podziękowaniu mali aktorzy otrzymali nagrody w postaci słodyczy i maskotek. Dziękujemy!
Zdjęcia ….

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Gdy na skrzyżowaniu,
światła się zepsują,
w białych rękawiczkach,
ruchem aut kierują.

Jeśli nie strażakiem, to zostanę policjantem! – to częste marzenia przedszkolaków 🙂
W dniu 13.05.2022 nasze przedszkole odwiedził kolejny niezwykły gość. Dzielnicowy Komisariatu III Policji w Rudzie Śląskiej opowiedział dzieciom o swojej pracy przybliżając swój zawód.
Przedszkolaki pochwaliły się zdobytą wcześniej wiedzą nt dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Utrwaliły zasady postępowania w kontakcie z osobą nieznajomą oraz jak i kiedy należy dokonać zgłoszenia dzwoniąc na policję pod numer 997. Na koniec spotkania dzieci mogły zwiedzić radiowóz 🙂
Dziękujemy młodszemu aspirantowi za spotkanie oraz przekazanie cennej wiedzy naszym przedszkolakom. Życzymy powodzenia oraz dużo sił w wykonywaniu tak odpowiedzialnego zawodu.
Zdjęcia ….

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

Który przedszkolak nie chciałby zostać strażakiem? W dniu 11.05.2022 nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście.
Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej opowiadali o swojej pracy przybliżając dzieciom swój zawód. Pokazali nam i omówili wyposażenie wozu strażackiego. Mogliśmy również wejść do jego wnętrza 🙂 Miłym akcentem na zakończenie spotkania był pokaz sprzętu gaśniczego w akcji 🙂
Dziękujemy Panom za przybycie i przekazanie cennej wiedzy naszym przedszkolakom. Życzymy powodzenia oraz dużo sił w wykonywaniu tak niebezpiecznego zawodu.
Zdjęcia ….

DZIEŃ CZEREŚNI – realizacja projektu „Przedszkolaki dbają o swoje zdrowie”

„Te letnie owoce
z małymi pestkami,
na zielonych ogonkach
rosną parami” 🍒

W maju przedszkolaki miały okazję poznawać zdrowotne właściwości czereśni. Wykonywały pracę plastyczną utrwalając wygląd czereśni oraz doskonaląc sprawność dłoni, a na koniec brały udział w degustacji pysznego deseru wykonanego z czereśni.
Zdjęcia ….

ŚWIĘTA MAJOWE

4. maja 2022 r. w naszym przedszkolu królowały barwy ojczyste: biel i czerwień. Odbyły się bowiem zajęcia z edukacji patriotycznej poświęcone świętom państwowym, które obchodzimy na początku maja. Mianowicie: Międzynarodowe Święto Pracy – 1 maja
Państwowe Święto Flagi – 2 maja
Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja.
Poza tym, przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym „Flaga biało czerwona”, przedstawiając za pomocą dowolnej techniki flagę naszego państwa. Wystawka prac konkursowych zdobi teraz hol przedszkolny.
Zdjęcia ….

WIZYTA ABSOLWENTÓW NASZEGO PRZEDSZKOLA

W piątek, 22.04.2022 r, odwiedzili nas nasi byli wychowankowie będący obecnie uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Rudzie Śląskiej. Dzieci z klasy IIC oraz IB wystawiły dla nas spektakl pt. „Świąteczna łąka”. Dziękujemy wychowawcom za przygotowanie przedstawienia. Miło było popatrzeć, na jakich wspaniałych aktorów wyrośli nasi absolwenci 🙂 Dziękujemy!
Zdjęcia ….

PORANEK WIELKANOCNY

12.04.2022 w naszym przedszkolu odbył się tradycyjny Poranek Wielkanocny. Rozpoczęliśmy uroczystym śniadaniem, na którym królowały jajka i biała kiełbaska. Złożyliśmy sobie życzenia wielkanocne 🐣
Następnie miał miejsce występ artystyczny poświęcony tradycjom wielkanocnym. Wystąpiły przed nami oraz zaproszonymi Gośćmi dzieci z grupy Skrzaty, Misiaki i Sówki przygotowane przez panią Danutę W. oraz Danutę J. Po spektaklu Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor złożyły nam życzenia świąteczne. Również zaproszony do nas Ks. proboszcz z parafii Św. Barbary złożył nam życzenia i zaprosił do kościoła na Święte Triduum oraz przynoszenie w Wielką Sobotę do poświęcenia koszyczków z pokarmami.
Później przedszkolaki szukały śladów Zająca Wielkanocnego🐰 oraz czekoladowych jajeczek. Musiały też wykonać zadania od Zajączka by finalnie otrzymać prezenty.
Życzymy całej społeczności przedszkolnej Radosnych Świat Wielkanocnych, smacznego jajka oraz mokrego Dyngusa.
Zdjęcia ….

11.04.2022 DZIEŃ BRZOSKWINI – realizacja projektu „Przedszkolaki dbają o swoje zdrowie”:

„Skórka jak aksamit,
miąższ soczysty wielce.
Gdy ugryziesz trochę,
zaraz zechcesz więcej”
W kwietniu nasi wychowankowie poznawali i utrwalali charakterystyczne wiadomości na temat brzoskwini. Każdy wykonał pracę plastyczną wybraną metodą oraz brał udział w degustacji wyrobów z brzoskwini – dżem i/lub brzoskwinia w syropie. Było pysznie!
Zdjęcia ….

„WITAJ, WIOSNO” – SPEKTAKL W WYKONANIU NAUCZYCIELEK

W dniu 22.03.2022r. nauczycielki z naszego przedszkola zrobiły wiosenną niespodziankę swoim wychowankom. Wystąpiły bowiem przed dziećmi w spektaklu pt „Witaj, Wiosno”, prezentując jak to zwierzęta cieszą się z nadejścia Pani Wiosny. Wielkie brawa dla naszych aktorek-nauczycielek, które wystąpiły w niezwykle ciekawych strojach 🙂 Dziękujemy.
Zdjęcia ….

SPEKTAKL „KOLOROWE CZAROWNICE” W WYKONANIU PRZEDSZKOLAKÓW

Tym razem swój talent aktorski zaprezentowały dzieci uczęszczające na dodatkowe zajęcia teatralne z naszego przedszkola. Wystąpiły one przed kolegami ze wszystkich grup, a następnie przed swoimi rodzicami w przedstawieniu pt. „Kolorowe Czarownice” według scenariusza rudzkiej autorki Pani Moniki Czoik – Nowickiej. Hasło przewodnie występu brzmiało ”Zło, dobrem zwyciężaj”, pamiętajmy więc, że dobro może pokonać każde zło, a Złośnicę przemienić w Dobrusię.
Dziękujemy młodym aktorom za prezentacje swoich talentów oraz paniom: K. Muzykant, K. Skutnik, A. Janas za zorganizowanie występów.
Zdjęcia ….

UROCZYSTE POWITANIE WIOSNY 2022

„Wiosna Wiosna Wiosna, ach to Ty!”
21 marca nasze Przedszkolaki z utęsknieniem wypatrywały długo oczekiwanego Gościa. Z powodu wielu obowiązków Pani Wiosna nie mogła przybyć osobiście, jednak przysłała dzieciom list, w którym zapowiedziała swoje rychłe przyjście.
Później zostały przypomniane polskie tradycje związane z powitaniem wiosny, pośród których największym zainteresowaniem cieszyła się Marzanna. Kolejnym etapem uroczystości był kolorowy przemarsz przedszkolaków, którzy w wiosennych barwach żegnali zimę i witali wiosnę.
To był dzień pełen wrażeń 🙂
Zdjęcia ….

WOJEWÓDZKA AKCJA INFORMACYJNO-EDUKACYJNA „WIRUSOOCHRONA”

W marcu nasze przedszkole kolejny raz wzięło udział w #lekcjiHIGIENY poświęconej wirusoochronie. W holu przedszkolnym została przygotowana tablica informacyjna poświęcona tej akcji, która zawierała również przekaz dla naszych ukraińskich kolegów i ich rodziców. Zajęcia z #lekcjiHIGIENY zostały przeprowadzone we wszystkich grupach przedszkolnych w dn. 09.03.2022r. Dzieci w ciekawy sposób pogłębiły swoją wiedzę na temat chorób zakaźnych przenoszonych drogą kropelkową, w tym koronawirusa i grypy oraz sposobów zapobiegania zakażeniom się nimi. Pokonały tor przeszkód z zadaniami z zakresu higieny i profilaktyki zakażeń takich, jak: ćwiczenia mycia rąk, prawidłowe zasłanianie nosa i ust podczas kichania i kaszlu, ćwiczenia gimnastyczne, określanie zdrowych i niezdrowych produktów oraz dostosowywanie garderoby do warunków pogodowych. Omówiono też rolę szczepień ochronnych, a dzieci wypełniały kolorowankę przygotowaną przez WSSE w Katowicach i rozwiązywały krzyżówkę. Ponadto na tablicy multimedialnej przedszkolaki oglądały film edukacyjny na temat koronawirusa, jak również bawiły się przy piosence tematycznej.
Jako zadanie dodatkowe, przedszkolaki wykonały model koronawirusa z surowców wtórnych wykazując się dużą pomysłowością i kreatywnością.
Dzieci otrzymały również do wykonania zadanie domowe zwracające szczególną uwagę na wzmacnianie odporności poprzez prowadzenie aktywnego stylu życia.
Realizacja akcji „Wirusoochrona” dostarczyła dzieciom rzetelnej wiedzy, była bardzo pouczająca i ciekawa.
Zdjęcia ….

10.03.2022 DZIEŃ POMIDORA – realizacja projektu „Przedszkolaki dbają o swoje zdrowie”:

Nie pomylisz go z ogórkiem,
bo ma znacznie cieńszą skórkę,
a w dodatku z każdej strony
jest okrągły i czerwony.
W tym miesiącu przedszkolaki z naszego przedszkola bliżej przyjrzały się pomidorom, zgłębiając ich budowę, poznając smak, barwę, strukturę oraz właściwości zdrowotne. Przy okazji dzieci mogły kształtować umiejętności matematyczne, porównując wielkość pomidorków, obliczając je w zbiorach czy układając od najmniejszego do największego. Zwieńczeniem tego dnia była degustacja pomidorów – na surowo oraz w postaci zupy pomidorowej. Było smacznie!
Zdjęcia ….

Dzień Kobiet i Dziewczynek

„8. Marca, każdy to wie, Dzień Kobiet obchodzi się!”
W tym roku również nasi chłopcy nie zawiedli i spisali się na medal pamiętając o swoich Koleżankach w grupach oraz Paniach. Atmosferze świętowania sprzyjały wspólne zabawy, tańce, życzenia oraz podarunki. Dziś każda dziewczynka mogła poczuć się jak prawdziwa Mała Księżniczka 🙂 Dziękujemy!!!
Zdjęcia ….

OGÓREK – REALIZACJA PROJEKTU „ PRZEDSZKOLACY DBAJA O ZDROWIE”

Ogórek to kolejne warzywo na naszej liście w realizacji projektu „Przedszkolacy Dbają o Zdrowie”. 9 lutego w naszym przedszkolu królował ubiór w kolorze zielonym. Z tej okazji również we wszystkich grupach zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których dzieci miały okazję zbadać dokładnie właściwości ogórka. Rozmawiały o jego kształcie, zapachu, walorach smakowych oraz postaciach w jakich można go przygotować do zjedzenia. Wykonały tez bardzo pomysłowe zielone pracy plastyczne. Nie mogło oczywiście zabraknąć zabawy przy słynnej piosence „Ogórek Wąsaty”. Również Panie kucharki dołożyły wszelkich starań, aby dzieci w tym dniu nie tylko wspaniale się bawiły, ale także mogły zjeść pyszny obiad z zupą ogórkową i mizerią w rolach głównych. Wszystkim dziękujemy za wspaniałą zabawę i zaangażowanie.
Zdjęcia ….

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21 styczeń to dzień, który w kalendarzu zaznaczamy kolorem czerwonym. Jak co roku przedszkolacy przygotowują się do tego dnia, chcąc pokazać jak bardzo kochają swoich dziadków. W tym roku z powodów epidemiologicznych i przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa związanego z rozprzestrzenianiem się koronowirusa nie mogliśmy zaprosić naszych gości do przedszkola. Nie oznacza to jednak, że nie uczciliśmy Ich święta. W każdej grupie dzieci przygotowały program artystyczny, który był nagrany na płyty CD oraz umieszczony na platformie Teams. Dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom prezenty, pokazując tym samym jak bardzo ich kochają i cenią. Jeszcze raz życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, pogody ducha oraz radości i pociechy z wnucząt.
Zdjęcia ….

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

8 – go lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W Polsce to święto obchodzimy już po raz 18 – sty! Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej, mającej na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, a także zaznajomienie rodziców i nauczycieli z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem „Razem dla lepszego Internetu”. W naszym przedszkolu w tym dniu zorganizowano zajęcia dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, których bohaterem był Robot Necio. Dzieci zapoznały się z możliwościami korzystania z tych nowoczesnych technologii, a także z Sieciuchami, które czyhają na nierozważnych użytkowników. Dzięki tablicy interaktywnej poznały Sieciaki.pl i ich przygody z Internetem. Dzieci jak i rodzice mogli zapoznać się z gazetką tematyczną dotyczącą uzależnień od nowoczesnych technologii oraz zasad korzystania z Internetu.
Zdjęcia ….

TYDZIEŃ ŚLĄSKI

W naszym przedszkolu tydzień od 31.01 do 4.02 był Tygodniem Śląskim, w którym dzieci miały okazję zdobyć mnóstwo informacji dotyczących Śląska – regionu w którym mieszkamy. Przedszkolacy mogli poznać śląskie słowa, zapoznać się z tańcami śląskimi i strojami. Każdego dnia dzieci mogły skosztować tradycyjnych śląskich potraw. Wielką niespodzianką dla wszystkich były odwiedziny Pana Marcina Bubolc – taty Hani i Łucji z grupy Skrzaty i Biedronki. Dzieci z zachwytem i uwagą wysłuchały melodii śląskich szlagrów w wykonaniu Pana Marcina – trębacza z górniczej orkiestry, który umilił wszystkim dzień swoimi występami. Na zakończenie tygodnia Śląskiego wszyscy zostali zaproszeni na przedstawienie w gwarze śląskiej „Belfry bajtlom” w wykonaniu nauczycielek z naszego przedszkola. Rodzice naszych wychowanków mogli wrzucać do urny zapisane na kartkach znane i lubiane śląskie słowa. Najbardziej popularne okazały się „gumiklyjzy’ czyli kluski śląskie. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę
Zdjęcia ….

Zdrowo jem, więcej wiem

Z wielką radością informujemy, że zakończona została jesienno – zimowa edycja Projektu:
„Zdrowo jem, więcej wiem!”
w Miejskim Przedszkolu nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi w Rudzie Śląskiej.
W roku szkolnym 2021/2022 nasze przedszkole po raz pierwszy przystąpiło do realizacji projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem” pod patronatem Pierwszej Damy, pani Agaty Kornhauser- Dudy, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Dzieci zdobywały wiedzę o zasadach zdrowego żywienia, pracowały nad wyrobieniem dobrych nawyków zdrowotnych. W trakcie działań poznawały zależność między sposobem odżywiania, a stanem zdrowia. Doskonaliły umiejętność podejmowania decyzji o wyborze zdrowszej żywności, jakie produkty należy jeść, a jakich unikać.
Zdjęcia ….

BAL W PRZEDSZKOLU

W dniach 27, 28 i 31 stycznia w naszym przedszkolu odbył się wielki bal przebierańców. W tych dniach dzieci i personel przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach rozbrzmiewały dźwięki dziecięcego repertuaru i nie tylko. Wśród dziewczynek dominowały księżniczki, elfy, motylki, pojawiła się także wszystkim znana wróżka Zębuszka oraz wspaniały paw. Wśród chłopców pojawili się policjanci, strażacy, rycerze i superbohaterowie. Wszyscy bawili się wspaniale, były też różne konkursy i pokazy strojów oraz słodki poczęstunek. Pamiątkowe zdjęcia pozwoliły na utrwalenie tych wspaniałych strojów. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za wspaniałą zabawę a rodzicom za przygotowanie pięknych balowych strojów.
Zdjęcia ….

DENTOLANDIA – AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU

W dniach 10-11.01 już po raz kolejny w naszym przedszkolu odbyły się spotkania z asystentkami dentystycznymi w ramach projektu Akademii Zdrowego Uśmiechu „Dentolandia” realizowanego przez Centrum Stomatologii i Ortodoncji Dziecięcej w Katowicach. Warsztaty odbyły się w formie zabawy z Dinusiem połączonej z prezentacją z wykorzystaniem kolorowych rekwizytów. Została przeprowadzona także pogadanka mająca na celu zapoznanie dzieci z pracą stomatologa oraz oswojenie ich z narzędziami z jakimi spotkają się w gabinecie dentystycznym. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się także jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Podczas warsztatów była możliwość przeprowadzenia przeglądu zębów przedszkolaków a informacje o ich stanie przekazano rodzicom. Za zgodą rodziców dzieciom wykonano profilaktyczną fluoryzację. Serdecznie dziękujemy personelowi Akademii Zdrowego Uśmiechu za wspaniałe warsztaty.
Zdjęcia ….

DZIEŃ KOLORU ŻÓŁTEGO

W dniu 10.01.2022 w naszym przedszkolu królowały wszystkie odcienie koloru żółtego- od kanarkowego, cytrynowego po musztardowy. Każdy z nas miał na sobie coś w żółtym kolorze i nasze sale również zamieniły się w żółte królestwa. Kolor żółty był naszym królem, dlatego bawiliśmy się żółtymi zabawkami, rysowaliśmy żółtymi kredkami i malowaliśmy farbami w tym kolorze. Przedszkolacy rozwiązując bez trudu „żółte zagadki” i wymieniając samodzielnie wymyślone przedmioty we wspomnianej barwie udowodniły, że kolor żółty nie jest im obcy. Kiedy próbowały soku z kwaśnej cytryny wszyscy mieli uśmiech na twarzy. Nikt nie miał kwaśnej miny.
Zdjęcia ….

Wsparcie oddziału covidowego Szpitala Miejskiego

W ramach pomocy przedswiatecznej cała społeczność Miejskiego Przedszkola nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi w Rudzie Śląskiej wsparła oddział covidowy Szpitala Miejskiego przy ul. Wincentego Lipa 2 w Rudzie Śląskiej.
Serdecznie dziękujemy darczyńcom za okazane serce i wsparcie tej inicjatywy.
Zdjęcia ….

PORANEK WIGILIJNY

Coroczną tradycją w naszym przedszkolu jest przygotowanie oraz występ „Jasełkowy”. W tym roku swoje talenty aktorskie, wokalne i taneczne zaprezentowały dzieci z grupy Skrzatów i Sówek pod czujnym okiem Pań: Agnieszki P; Danuty J; Patrycji, Hani oraz Danuty W.W występie wzięli również udział mali przedstawiciele z innych grup. Mali aktorzy we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców i nauczycieli prezentowali się doskonale. Przepiękna scenografia, tańce oraz wspólne śpiewanie kolęd stworzyły radosną i świąteczną atmosferę. Występy dzieci wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości m.in. księdza proboszcza z parafii Św. Barbary – Marcina Szkatułki. Po wspólnym kolędowaniu był czas na życzenia świąteczne, które złożyli przedszkolakom i ich rodzinom Pani Dyrektor, Wicedyrektor oraz Ksiądz Proboszcz. Po przedstawieniu wszyscy udali się do swoich sal na wigilijki grupowe. W tym dniu dzieci w swoich salach przy świątecznie nakrytych stołach, gdzie znajdowały się wigilijne potrawy, dzieliły się opłatkiem i składały sobie życzenia. Było bardzo uroczyście. Przedszkolacy znalazły też pod choinką wspaniałe prezenty. Dziękujemy Rodzicom dzieci występujących w Jasełkach za przygotowanie wspaniałych strojów i życzymy wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
Zdjęcia ….

AKCJA CHARYTATYWNA

W ramach akcji „ I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” w naszym przedszkolu została zorganizowana zbiórka rzeczowa dla pacjentów z oddziału onkologicznego. Dziękujemy za Państwa hojność, dzięki której przekazaliśmy osobom hospitowanym paczki z darami, dokładając tym sposobem małą cegiełkę w ich trudnej walce z chorobą. Dziękujemy raz jeszcze w imieniu pacjentów oraz swoim.
Zdjęcia ….

„NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA”

Organizatorem tegorocznego międzyprzedszkolnego konkursu na „ Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową”, było Miejskie Przedszkole nr 31 w Rudzie Śląskiej. Celem tego konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów Bożonarodzeniowych oraz rozwijanie talentu artystycznego dzieci, ich kreatywności, wyobraźni i umiejętności manualnych. Spośród wielu zgłoszonych prac, jury wybrało piękną pracę naszego wychowanka z grupy Jeżyków – Dariusza Wojciechowskiego, który zdobył I miejsce! Zwycięzcy gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Zdjęcia ….

„ EKOSMYKI” – konkurs plastyczno-techniczny

17.12.2021r. już po raz czwarty zostało zorganizowane w naszym przedszkolu rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Ekosmyki”, którego celem jest kształtowanie postaw proekologicznych. Zadaniem dzieci było wykonanie wraz z rodzicami pracy plastyczno-technicznej przy użyciu przeróżnych odpadów. Zanim jury przyznało nagrody, dzieci zobaczyły film edukacyjny o tematyce proekologicznej pt. „Odpady – segregacja śmieci, recykling, dzień Ziemi”. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą podczas przeprowadzonego quizu ekologicznego oraz prawidłowo posegregowały odpady do poszczególnych koszy.

Jury postanowiło przyznać następujące miejsca oraz wyróżnienia:

Dzieci Starsze:
I miejsce – Agata i Filip Badaczewscy
II miejsce – Alicja Dudek
III miejsce – Magdalena Woźnik

Wyróżnienia:
Izabella Gromek
Szymon Sadowski

Dzieci Młodsze:
I miejsce – Wojciech Jarzynka
II miejsce – Julian i Maksymilian Prencel
III miejsce – Julia Skrzypek i Dariusz Wojciechowski

Organizatorzy: Joanna Holeczek, Edyta Suda, Wioleta Myller
Zdjęcia ….

DZIEŃ POMARAŃCZOWY 10.12.2021

Kolorem, który dominował w piątek 10 grudnia w naszym przedszkolu był kolor pomarańczowy. W ramach realizacji projektu „Przedszkolacy dbają o zdrowie” zorganizowany został „pomarańczowy dzień”. Wiele wydarzeń, które miały miejsce w tym dniu było zabarwione na pomarańczowo: stroje dzieci i pracowników, wystrój przedszkola. Pomarańczowe były owoce, soki oraz rekwizyty do zabaw. Było bardzoooo wesoło i bardzoooo pomarańczowo!!!
Zdjęcia ….

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU 7.12.2021

7 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość- Mikołaj. Przedszkolacy z utęsknieniem czekali na jego wizytę przygotowując wspaniałe występy artystyczne i piosenki. Kiedy Mikołaj wreszcie otworzył swój ogromny wór z prezentami okrzykom radości nie było końca. Przedszkolacy również bardzo chętnie pozowały do zdjęć z Mikołajem, które będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku Mikołaju!!!
Zdjęcia ….

GÓRNICY W PRZEDSZKOLU

Jak mówi śląskie przysłowie „ Barbara święta o górnikach pamięta”.
Co roku 4 grudnia swoje święto obchodzą górnicy, których patronką jest właśnie św. Barbara. W okresie barbórkowym zaproszeni przedstawiciele tego trudnego zawodu przybliżyli naszym przedszkolakom ich tradycje oraz opowiadali o trudach ich niebezpiecznej pracy. Goście zaprezentowali także swoje galowe stroje oraz odpowiadali na często bardzo dociekliwe pytania naszych przedszkolaków. Nie zabrakło też legendy o Skarbniku, który często pomagał górnikom. Dzieci zaprezentowały przygotowane programy artystyczne oraz wręczyły własnoręcznie wykonane laurki w ramach podziękowań. Wszystkim górnikom życzymy szczęścia i opieki św. Barbary.
Zdjęcia ….

EUROPEJSKI TYDZIEŃ AUTYZMU 2.12.2021

„Nie bądź zielony w temacie Autyzmu – bądź niebieski”
2 grudnia już po raz kolejny w naszym przedszkolu obchodziliśmy Europejski Tydzień Autyzmu.
Z tej okazji przedszkolacy mieli okazję uczestniczyć w „Bajkowym Koncercie” w wykonaniu tercetu muzycznego zaproszonego specjalnie z tej okazji.
Jednym z muzyków była Pani Jadwiga Bryja – mama Antosia z grupy Jeżyków oraz inne nauczycielki ze szkół muzycznych.
W tym dniu w przedszkolu królował kolor niebieski. W salach był czas na wspólną zabawę, niebieskie prace plastyczne oraz słodki poczęstunek.
Wszystkim dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za okazywaną tolerancję wobec dzieci z autyzmem.
Zdjęcia ….

25.11.2021
Dzień Pluszowego Misia

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula”

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy Święto, ” Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Przedszkolaki poznały historię Pluszowego Misia, który od ponad 100 lat jest ulubieńcem i towarzyszem nie tylko najmłodszych.
W tym dniu w każdej grupie było mnóstwo zabaw, gier i tańców przy znanych piosenkach o misiach: ” Jadą, jadą misie, „Dwa milutkie misie”, „Pluszowy miś”. To tylko niektóre utwory które zabrały dzieci do misiowej krainy a nas nauczycieli do czasów dzieciństwa. Naszemu wspólnemu świętowaniu towarzyszyły również atrakcje jak zabawy z chustą animacyjną, zabawa z piniatą, degustacja wafelek oblanych miodem czy wykonanie pamiątkowych zdjęć w misiowej foto-budce. Najważniejszy cel uroczystości, dobra zabawa- został osiągnięty:)
Zdjęcia ….

19.11.2021
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
Janusz Korczak

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypadł w sobotę, jednak nic nie stało na przeszkodzie aby świętować go wcześniej.
Zajęcia we wszystkich grupach rozpoczęliśmy od pokazu prezentacji na tablicy multimedialnej, dzięki której dzieci dowiedziały się co to jest prawo oraz jakie mają prawa i obowiązki. Następnie na podstawie obrazków i wiersza M. Brykczyńskiego „O prawach Dziecka” zostały omówione poszczególne prawa które dzieci utrwaliły przy piosence pod tym samym tytułem. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały piękne prace plastyczne nawiązujące to tematu zajęć.
Zdjęcia ….

15.11.2021
Mobilne Planetetium „Orbitek”

„Gdy zagasną wszystkie światła, a Słońce oczy zmruży, na niebie się pojawi mapa kosmicznej podróży”.

W niesamowitą kosmiczną podróż w odległe zakątki wszechświata zabrało wszystkich przedszkolaków Mobilne Planetarium „Orbitek”, które gościło w naszym Przedszkolu. Dzieci w wielkim balonowym namiocie słuchały kosmicznych opowieści o gwiazdach, Układzie Słonecznym i Drodze Mlecznej, oglądały także barwne fotografie naszej Ziemi widzianej z kosmicznej rakiety. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w zagadkowy Świat Kosmosu. Siedząc wygodnie na materacach spacerowały po Księżycu, zwiedzały Mars. Na zakończenie obejrzały bajkę podsumowującą cały pokaz. Ciekawe zajęcia dostarczyły niezapomnianych wrażeń, które na długo zostaną w pamięci dzieci.
Zdjęcia ….

10.11.2021
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZYM PRZEDSZKOLU

„Kto Ty jesteś? – Polak mały.
Jaki znak Twój? – Orzeł biały”

W dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Dzieci utrwaliły wiadomości nt. symboli narodowych, zabytków charakterystycznych dla wybranych miast, wydarzeń historycznych naszej Ojczyzny.
Tego dnia również wzięliśmy udział w Akcji ” Szkoła, Przedszkole do hymnu. Dzieci wszystkich grup dokładnie o godzinie 11:11 każda w swojej sali odśpiewały Nasz Hymn, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły Rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień który przeżyliśmy dumnie, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.
Zdjęcia ….

9.11.2021
Dzień dyni – realizacja Projektu Przedszkolacy dbają o zdrowie.

Dynia – to kolejne warzywo na naszej liście w realizacji
Projektu Przedszkolacy dbają o zdrowie. W tym dniu w każdej grupie odbyły się zajęcia mające na celu poszerzenie wiedzy na jej temat. Paniom nie zabrakło pomysłów w prowadzeniu zajęć, zabaw ruchowych, sprawnościowych np. Od ziarenka – do ziarenka. Każda grupa na zakończenie jak zwykle wykonała pomysłowe prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik. Również Panie kucharki dołożyły wszelkich starań aby dzieci nie tylko wspaniale się bawiły podczas zajęć ale także poznały walory smakowe tego wspaniałego warzywa. W tym dniu na stołach królowała zupka dyniowa, która dzieciom bardzo smakowała. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspaniałą zabawę. A o tym, jakie warzywo lub owoc poznamy w grudniu dowiemy się niebawem. Zapraszamy do fotorelacji.
Zdjęcia ….

5.11.2021
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Tego dnia nasze Przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. W każdej grupie Panie zorganizowały zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycje oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Nie zabrakło muzycznych zgadywanek i zabaw ruchowych przy utworach muzyki dziecięcej. Punktem kulminacyjnym była prezentacja bajkowych przebrań. Całość atrakcji dopełniły słodkości przygotowane przez Rodziców. Przeniesienie dzieci w świat Bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości i z pewnością pozostanie na długo w ich pamięci.
Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego niezwykłego dnia, za przygotowanie pięknych stroi oraz słodkiego poczęstunku dla dzieci. DZIĘKUJEMY!!!
Zdjęcia ….

27. 10. 2021 dzieci wszystkich grup uczestniczyły w Programie edukacyjnym „Polska – moja Ojczyna”.

Zajęcia przeprowadzili przedstawiciele Agencji Szkolno – Przedszkolnej LUPUS. Przedszkolacy mieli okazję aktywnie uczestniczyć w poznawaniu i utrwalaniu faktów związanych z Ojczyzną. Poznały także wybranych „Wielkich Polaków”, którzy nie stałe zapisali się na kartach historii naszego kraju, takich jak: Jan Paweł II, Maria Skłodowska-Curie, Józef Piłsudski czy Robert Lewandowski. Na koniec dzieci miały okazję uczestniczyć w sesji zdjęciowej przymierzając stroje regionalne. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali „Dyplomy Małego Patrioty”.
Zdjęcia ….

20.10.2021
Spotkanie z Ratownikiem Medycznym – realizacja Programu Preorientacji Zawodowej „Kim będę jak dorosnę”

W tym dniu w naszym przedszkolu gościliśmy Pana Michała, który pracuje jako Ratownik medyczny. Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej pracy. Zwrócił uwagę na odpowiednie zachowanie w niebezpiecznych sytuacjach. Pan Michał pokazał przedszkolakom w jaki sposób nawet najmłodsi mogą pomóc w czasie wypadku. Miał na uwadze znajomość numerów alarmowych oraz umiejętność wezwania pomocy. Nasz gość pokazał również wyposażenie apteczki oraz wyjaśnił działanie defibrylatora na przykładzie manekina. Chętne dzieci brały udział w pokazie jak ułożyć poszkodowanego w bezpiecznej pozycji.
Panu Michałowi raz jeszcze dziękujemy za przybycie i przekazanie cennej wiedzy naszym przedszkolakom. Życzymy dużo zdrowia i sił w wykonywaniu tak trudnego zawodu.
Wszystkim dzieciom i Rodzicom dziękujemy za przekazanie środków opatrunkowych a tym samym pomoc w zorganizowaniu naszego spotkania. Serdecznie dziękujemy!!!
Zdjęcia ….

Motylki, Misiaki, Sówki i Skrzaty
Pasowanie na starszaka.

„Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani. Dzień ten w sercach nam zostanie bo dziś będzie pasowanie”
Miesiąc październik, to miesiąc w którym odbywają się uroczystości „Pasowania na Starszaka”. W tak ważnym dniu aby być świadkami niezwykłego wydarzenia do Przedszkola przybyli Rodzice naszych wychowanków. Dzieci w galowych strojach, biretach na głowie zaprezentowały gościom swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po gromkich brawach dzieci przystąpiły do Ślubowania. Następnie Pani Dyrektor Jolanta Mitas specjalnym ołówkiem każdego Przedszkolaka pasowała na starszaka, wręczając tym samym piękny Dyplom oraz prezent. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie a dla Rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Uśmiech i radość na twarzach dzieci świadczą o tym, że uroczystość była udana a goście nie kryli zadowolenia z występu dzieci. Starszakom życzymy samych przyjemnych chwil spędzonych w Przedszkolu, wielu sukcesów oraz nowych przyjaźni.
Zdjęcia ….

#teledyskWirusoochrona #wirusoochrona

Dzieci z grupy SWÓKI pod opieką Pani Ireny Sega biorą udział w konkursie na teledysk do piosenki „Mydło i woda tak się zaczyna Wirusoochrona”. Zapraszamy do obejrzenia ich dzieła, w którym to postaci z bajek przypominają o tym, jak ważne jest mycie rąk dla naszego zdrowia!
Film ….

Wojewódzka akcja informacyjno-edukacyjna
„Wirusoochrona”
#lekcjaHigieny

Nasze przedszkole w minionym miesiącu realizowało założenia akcji informacyjno – edukacyjnej „Wirusoochrona”. Kontynuowaliśmy akcję rozpoczętą w styczniu 2021, w której również wzięliśmy udział.

Naszym pierwszym przedsięwzięciem było przygotowanie gazetki informacyjnej dla rodziców i dzieci w głównym holu przedszkola. Można było znaleźć na niej informacje dotyczące profilaktyki chorób przenoszonych drogą kropelkową, wykorzystane zostały materiały załączone do realizacji akcji.

27.09.2021 w każdej z grup przedszkola odbyła się lekcja higieny według opracowanego scenariusza z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych akcji. Głównym celem zajęć było promowanie podstawowych zasad higieny wśród przedszkolaków jako sposobu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonych droga kropelkową. Zwrócono uwagę na kształtowanie wśród dzieci potrzeby i nawyku dbania o higienę rąk, utrwalone zostały wiadomości, kiedy należy je myć. Wszystkie dzieci ćwiczyły jak prawidłowo myć ręce dokładnie omówiona została instrukcja ich mycia. Nauczyciele zwrócili uwagę na prowadzenie zdrowego stylu życia, dostosowywanie odzieży do warunków pogodowych, właściwe odżywanie, zbilansowaną dietę, aktywność fizyczną oraz odpowiednią ilość snu. Omówiona została rola szczepień ochronnych. Przedszkolaki wzięły udział w zabawie sensorycznej – rozpoznawały za pomocą dotyku środki higieny, nazywały je oraz podawały ich przeznaczenie. Ilustrowaliśmy ruchem piosenkę „Mydło i woda – tak się zaczyna Wirusoochrona”. Dzieciom zostały zaproponowane także inne zabawy muzyczno-ruchowe nawiązujące do tematu realizowanych zajęć. Przedszkolacy rozwiązywali krzyżówkę oraz starannie kolorowali kolorowankę przygotowaną prze WSSE w Katowicach. Ponadto oglądali na tablicy multimedialnej bajki edukacyjne utrwalające zdobytą podczas zajęć wiedzę.

15.10 – świętowaliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk, podczas którego przypomniane zostały wiadomości, kiedy należy myć ręce, utrwalona została w teorii i praktyce instrukcja ich mycia. Dzieci otrzymały zadanie do wykonania w domu, którego celem było przekazanie zdobytych podczas zajęć wiadomości członkom swoich rodzin. Tym razem nauczyciele poprosili o przeprowadzenie w domach eksperymentu „Jak mydło radzi sobie z wirusami”, podczas wykonywania którego dzieci mogły przekazać w jaki sposób prawidłowo myć ręce, aby chronić się przed wirusami.

Realizacja akcji Wirusoochrona była dla dzieci bardzo wartościowa i pouczająca. Z pewnością zdobyte i utrwalone wiadomości będą wykorzystywać w praktycznych działaniach w celu ochrony przed wirusami. Natomiast ciekawy i przystępny dla dzieci sposób przekazu na pewno pozwolił na zapamiętanie nauczanych treści.

Zdjęcia ….

13.10.2021 r. DZIEŃ ŚLIWKI

„Śliwka, śliwka, jest pyszniutka, ta duża i malutka. Wszystkie dzieci ją kochają i chętnie zjadają”
Dzień śliwki to kolejne „owocowe święto” w naszym przedszkolu – realizacja Projektu „Przedszkolacy dbają o zdrowie”. Dzieci dowiedziały się, że śliwki mają wiele wartości odżywczych m.in regulują trawienie, poprawiają humor, zawierają witaminy i błonnik. Nasze przedszkolaki z zainteresowaniem włączały się do różnych zabaw i zajęć. Mogły też spróbować jak smakują śliweczki suszone oraz słodkie powidła. Wykonały jak zwykle piękne prace plastyczne które mogliśmy podziwiać na wystawie. Był to wspaniały dzień pełen wrażeń. Czekamy na kolejne zajęcia w listopadzie. A będzie to, ….. to już niespodzianka.
Zdjęcia ….

13.10.2021 „Kolorowe Czarownice”

Już po raz kolejny nauczycielki naszego Przedszkola pokazały swój profesjonalny talent aktorski. W tym dniu dzieci wszystkich grup zobaczyły przedstawienie pt. „Kolorowe Czarownice” według scenariusza rudzkiej autorki Pani Moniki Czoik – Nowickiej. Dekoracja, charakteryzacja i melodia przyniosły nas w Świat baśni. Przedszkolacy z zaciekawieniem oglądały spektakl, którego przesłanie brzmiało: ” Zło, dobrem zwyciężaj”. Bohaterki – Kolorowe Czarownice udowodniły, że nawet Czarownicę – Złośnicę można zmienić w Dobrusię. Gromkie brawa publiczności świadczyły że, spektakl wszystkim się podobał. Dziękujemy naszym Paniom za przygotowanie wspaniałego przedstawienia.
Zdjęcia ….

30.09.2021 Dzień Chłopaka

Dziś dziewczynki Sto lat śpiewają, bo chłopcy Święto mają.
Z okazji tego dnia niezwykłego życzymy Wam wszystkiego najlepszego. Humoru radosnego i aby codziennie spotykało Was coś miłego😊

Takim akcentem przywitaliśmy wszystkich chłopców. W tym dniu w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto „Dnia Chłopaka”. Z tej okazji w każdej grupie, dziewczynki wraz z paniami przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki. Wreczyły kolorowe medale, krawaty które podkreślały charakter święta. Nie zabrakło prezentów i słodkości upieczonych przez Rodziców. Wspólne zabawy przy muzyce, konkursy, sprawiły, że dzień ten na długo zostanie w pamięci wszystkich dzieci.

Wszystkim chłopcom tym małym i tym dużym składamy serdeczne życzenia oraz samych słonecznych dni.

Rodzicom jeszcze raz dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu słodkiego poczęstunku.
Zapraszamy do fotorelacji z naszego świętowania.
Zdjęcia ….

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Co roku w całej Polsce w tym dniu, przedszkolaki obchodzą swoje święto, które zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dziecka. W naszym przedszkolu Dyrekcja oraz cały personel przygotował mnóstwo niespodzianek. Zabawy rozpoczęto hasłem: „DZISIAJ DZIEŃ NIE BYLE JAKI !!! WIWAT, WIWAT PRZEDSZKOLAKI”
Całość uroczystości przeplatana była tańcami, konkursami i zabawami. Nie zabrakło prezentów i słodyczy oraz pamiątkowych zdjęć, które można było wykonać w fotobudce. Radość, śmiech i doping świadczyły o tym że, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły. Pokazują to poniższe zdjęcia. Zapraszamy do fotorelacji wyjątkowego dnia. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

Pragniemy gorąco podziękować naszym sponsorom: Piekarni – Cukierni „KŁOS”, Firmie Handlowej LeRing oraz Firmie jama&K- 2 budownictwo i prace specjalistyczne Kamil Ostroróg, za pomoc w zorganizowaniu tak uroczystego dnia jakim jest Dzień Przedszkolaka i dostarczenie pysznych ciasteczek, lizaków, soczków i batoników.
Życzymy tym samym wielu sukcesów.
Zdjęcia ….

Jabłuszko rumiane, smaczne nie tylko na śniadanie.

W bieżącym roku szkolnym kontynujemy realizację Projektu „Przedszkolacy dbają o zdrowie”. W dniu 10.09.2021 prowadzone były zajęcia o jabłku. Dzieci nie tylko degustowały owoc, mus jabłkowy i suszone jabłuszka ale wzbogaciły wiadomości na temat walorów zdrowotnych oraz sposobów przygotowania zapasów na zimę. Podsumowanie zajęć zakończone było wykonaniem pięknych prac plastycznych, które mogliśmy oglądać na wystawie w przedszkolnym korytarzu. Czekamy na kolejne ciekawe zajęcia w październiku.
Zdjęcia ….

Klub MASTER KID

W dniu 14.09.2021 w naszym ogrodzie panowała iście sportowa atmosfera. Było to za sprawą trenerów, sportowców I instruktorów z Klubu MASTER KID w Rudzie Śląskiej. Goście przeprowadzili pokaż Judo, akrobatyki i tańca jakim była Zumba. Przedszkolaki nie tylko mogły podziwiać piękne pokazy walki i ćwiczeń, ale także spróbowały swoich możliwości w prezentowanych dyscyplinach. Skoczna muzyka zachęcała do wykonywania tańców według pokazu instruktora. Wszystkie dzieci nie tylko się wspaniałe bawiły ale także zostały zachęcone do uprawiania sportów. Gościom dziękujemy za uatrakcyjnianie zajęć, życzymy wielu sukcesów w sporcie. Zapraszamy ponownie do naszego Przedszkola.
Zdjęcia ….

Spotkanie z Policjantami

W tym dniu gościliśmy Funkcjonariuszy Policji z III -go Komisariatu w Rudzie Śląskiej. Podczas spotkania, dzieci utrwaliły wiadomości na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, jak zachować się gdy na drodze spotkają obcą osobę. Policjanci zademonstrowali swój mundur oraz wyposażenie, które jest niezbędne podczas pełnienia służby. Miłą niespodzianką podczas spotkania było pojawienie się policyjnej maskotki „Psa Sznupka” który przywitał się z wszystkimi dziećmi. Przedszkolacy dziękując gościom za miłe spotkanie wręczyli własnoręcznie przygotowane prezenty. Jeszcze raz dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola I zapraszamy ponownie.
Zdjęcia ….

Zajęcia sportowe

W dniu 10.09.2021 odbyły się zajęcia podczas których dzieci rozwijały sprawność fizyczną. Zabawy poprowadzili wykwalifikowani trenerzy INDIVIDUAL FOOTBALL SKILLS IFS. Zorganizowane zajęcia dostarczyły przedszkolakom wielu wrażeń, uczyły m.in zdrowej rywalizacji oraz czerpania radości z wykonywanych ćwiczeń. Całość zajęć uatrakcyjniał bogaty dobór sprzętu sportowego.
Zdjęcia ….

Skip to content