Z życia przedszkola 2022/2023

Zakończenie roku przedszkolnego

W grupach Motylki, Misiaki, Żabki,Sówki i Tygryski odbyła się uroczystość zakończenie roku przedszkolnego oraz pożegnanie sześciolatków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i wycieczek szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice i zaproszeni goście. Dzieci dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne. Po występach wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy z rąk Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor. Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla rodziców, którzy byli zaangażowani w działania przedszkola.
Kolejni absolwenci opuszczają mury przedszkola, by po wakacjach rozpocząć naukę w klasie pierwszej życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i radosnych wakacji.
Zdjęcia ….

Mamo, Tato Kocham Cię

Są takie dni szczególne w roku, w których Mama i Tata mają swoje święto. Z tej okazji do naszego przedszkola zostali zaproszeni rodzice, aby mogli wspólnie z dziećmi uczestniczyć w uroczystości z okazji ich święta.Przedszkolaki od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Każda grupa, pod czujnym okiem swoich nauczycielek, przygotowała program artystyczny, aby jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi rodzicami. Mali artyści ubrani w odświętne stroje recytowali wierszyki i śpiewali piosenki, tańczyli, przedstawiali inscenizacje , zaś w podziękowaniach dzieci wręczyły swoim rodzicom wykonane upominki. Wśród rodziców nie zabrakło również łez szczęścia.
Zdjęcia ….

Śląski Tydzień – Ło przoniu

W dniach od 17.04.2023 do 21.04.2023 r. przez cały tydzień dzieci z rodzicami oraz personelem świętowali Śląski Tydzień. Każdego dnia mieliśmy zaszczyt gościć niesamowite osobowości. Śląski Tydzień przeniósł nas w czasie, pozwalając poczuć smak śląskiej kuchni, nacieszyć oko śląskimi pamiątkami oraz wysłuchać pięknych śląskich bojek i historii. Wszystko to z miłości do Śląska, tradycji naszych przodków i śląskiej godki.
Zdjęcia ….

Poranek Wielkanocny

W środę 5 kwietnia 2023 r. w naszym przedszkolu odbył się Poranek wielkanocny w ramach którego przedszkolaki z wszystkich przedszkolnych grup zjadły uroczyste wielkanocne śniadanie na pięknie nakrytych i udekorowanych stołach. Odwiedził nas również Zajączek Wielkanocny z miłymi niespodziankami. Miłym zwieńczeniem tego szczególnego dnia był udział w przedstawieniu pt. ,, Kolorowe jajka”. Podczas występu dzieci zaprezentowały piosenki, wiersze. Dzień był pełen uśmiechu, wspólnych zabaw i świątecznego nastroju.
Zdjęcia ….

W podróży na koniec tęczy

Dnia 22 marca nauczycielki naszego przedszkola przygotowały i zorganizowały niespodziankę dla dzieci w formie przedstawienia teatralnego. Przedstawienie teatralne pt. ,,W podróży na koniec tęczy”. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem i entuzjazmem śledziły losy bohaterów. Przedstawienie zyskało duża aprobatę, o czym świadczył fakt, iż bohaterzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Zdjęcia ….

„Dzień kolorowej skarpetki” – Światowy Dzień Zespołu Downa

W naszym przedszkolu 21 marca był wyjątkowo barwny i kolorowy, nie tylko z powodu Wiosny. Właśnie tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Nasze Kochane przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola również przyłączyli się do akcji wspierania osób zmagających się z tą chorobą genetyczną i tego dnia ubrali kolorowe skarpetki „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji oraz solidarności z osobami z Zespołem Downa.
Zdjęcia ….

………. JUŻ WIOSNA, JUŻ WIOSNA……

20 marca Dzieci z radością świętowały powitanie Wiosny. Jest to doskonała okazja, aby uzmysłowić dzieciom bogactwo, które niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.
W naszym przedszkolu przygotowania do powitania wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej – sale i korytarze zaczęły zmieniać wystrój i zazieleniły się. W poniedziałek w przedszkolu królowały odcienie zieleni, zarówno w pomieszczeniach, jak i ubiorze przedszkolaków. Świętowanie powitania Wiosny rozpoczęło się od zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki oraz wysłuchały opowiadań o nadejściu wiosny. Nie zabrakło również zabaw artystycznych. Dzieci oraz nauczyciele wspólnie pożegnali Marzannę. Jesteśmy pewni ,że starania naszych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.
Zdjęcia ….

PRZEDSZKOLAKI DBAJĄ O SWOJE ZDROWIE

Dzień 10.03.2023r. był dniem wyjątkowo- pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym. W tym dniu przedszkolaki – realizowały projekt ,, Przedszkolaki dbają o swoje zdrowie”, poznały zalety i walory marchewki. Dzieci mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy: jak bardzo jest zdrowa, zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok.
Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.
Zdjęcia ….

09.03.2023

Nasze przedszkolaki dbają o swoje zdrowie i zdrowe ząbki z Akademią Zdrowego Uśmiechu.
Jest to projekt edukacyjny, realizowany przez Dentolandię – Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji.
Wraz z pluszowym asystentem Dinusiem, dzieci uczyły się właściwej higieny jamy ustnej oraz zdrowych nawyków żywieniowych.
Zdjęcia ….

08.03.2023 Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.
Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste sto lat i wręczyli piękne laurki i niespodzianki. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym.
Zdjęcia ….

Walentynkowy Dzień Babci i Dziadka

W tym roku udało nam się zrealizować jedno z największych marzeń naszych dzieci. Mogliśmy gościć w naszych skromnych progach najukochańsze osoby na całym świecie! Tak Babcia i Dziadek, bo to o nich mowa. To były wyjątkowe uroczystości. Pełne muzyki, wierszyków i czerwonych serc. Nasz wyjątkowy „Walentynkowy Dzień Babci i Dziadka”.
Zdjęcia ….

DZIEŃ BANANA – realizacja projektu „Przedszkolaki dbają o swoje zdrowie”

Dzieci tego dnia poznały wartości odżywcze i ciekawostki o bananach. Odbyła się również degustacja tego pysznego i jakże zdrowego owocu. Nawet podczas zajęć plastycznych banan grał główną rolę 🙂 To był żółty i bardzo „smaczny” dzień.
Zdjęcia ….

Zajęcia edukacyjne w ramach realizowanego projektu „Zdrówko! psychiczne”

Niedawno mieliśmy okazje gościć uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego
im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej. Przeprowadziły One zajęcia edukacyjne w ramach realizowanego projektu „Zdrówko! psychiczne”. Projekt ten realizowany jest w ramach ogólnopolskiej olimpiady praktycznej „Zwolnieni z Teorii”. Dzieci wysłuchały opowiadania z książki 'Kolorowy potwór” autorstwa Anny Llenas. Wspólnie z autorkami projektu, dzieci mogły na podstawie treści opowiadania przenieść się do świata emocji. Dzięki zabawom i atrakcyjnym pomocom, przedszkolaki swobodnie rozmawiały o emocjach jakie im towarzyszom. Poznały również wiele ciekawych sposobów pomagających w radzeniu sobie z emocjami w różnych sytuacjach. To były bardzo ciekawe i „kolorowe” zajęcia. Licealistką dziękujemy za mile spędzony czas i życzymy wielu sukcesów!
Zdjęcia ….

SPOTKANIE ZE STRAŻNIKAMI MIEJSKIMI

W dniu 12.01.2023r. nasze przedszkole odwiedzili Panowie Strażnicy Miejscy. Podczas spotkania z dziećmi opowiedzieli o swojej pracy, swoim umundurowaniu, a także o zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas zbliżających się ferii zimowych. Każde dziecko na koniec spotkania otrzymało odblask 🙂
Zdjęcia ….

BAL KARNAWAŁOWY

W dniach 10-11.01.2023r w naszym przedszkolu odbywał się długo wyczekiwany bal karnawałowy – ulubiona atrakcja każdego wychowanka naszej placówki, bowiem dostarcza dzieciom mnóstwo radości i niezapomnianych przeżyć. Bajeczny wystrój, kolorowe stroje, a także skoczna muzyka i słodki poczęstunek królowały tego dnia w przedszkolu. Tego dnia mogliśmy spotkać w murach naszej placówki bohaterów dziecięcych bajek, księżniczki, motylki, wróżki, piratów, policjantów, strażaków, Batmana czy też Spider-Mana. Na koniec zabawy zrobiliśmy sobie upamiętniające ten dzień zdjęcia grupowe i indywidualne.
Zdjęcia ….

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

W dniu 9.01.2023r. nasze przedszkole odwiedził Ratownik Medyczny Pan Mateusz, który podczas spotkania przybliżył dzieciom tajniki swojej pracy. Celem spotkania było przygotowanie przedszkolaków do udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Podczas zajęć dzieci ćwiczyły na manekinie uciskanie klatki piersiowej, a także udzielały pierwszej pomocy medycznej Misiowi Zbysiowi
Zdjęcia ….

Boże Narodzenie

Boże Narodzenie to czas radosnego świętowania, kolędowania, składania sobie życzeń. To święta wspomnień, spełnionych marzeń. W taki magiczny nastrój wprowadziła nas grupa przedszkolaków. Dnia 22 grudnia mali aktorzy zaczarowali scenę swoimi pięknymi strojami, a scenografia ociepliła w grudniowy dzień serca widzów. Dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne i z radością wcieliły się w role.
Zdjęcia ….

Uroczysty obiad

22 grudnia 2022 roku w naszym przedszkolu odbył się uroczysty obiad z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wraz z Paniami we wszystkich grupach, odświętnie ubrane, złożyli sobie życzenia, przełamały się opłatkiem i zasiadły do spożywania tego uroczystego posiłku – przedszkolnej Wigilii.
Zdjęcia ….

Przedszkolaki dbają o swoje zdrowie

W naszym przedszkolu jeszcze bardziej niż dotychczas zapachniało świętami. W ramach projektu ,,Przedszkolaki dbają o swoje zdrowie” obchodziliśmy Dzień mandarynki. Rozmawialiśmy na temat korzyści płynących z jedzenia tych owoców. Przedszkolaki przeliczały, segregowały owoce, bawiły się przy „pomarańczowych” piosenkach. Nie zabrakło również zagadek słownych oraz prac plastycznych.
Zdjęcia ….

To Mikołaj, to Mikołaj, to Mikołaj Święty
to Mikołaj, to Mikołaj wiezie nam prezenty

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. Nasz wyjątkowy gość obdarował wszystkie dzieci prezentami. Każda grupa podziękowała Mikołajowi za wizytę piosenką. Były tańce oraz wspólne zdjęcia z Mikołajem. Kochany Mikołaju dziękujemy za przybycie i zapraszamy do nas za rok.
Zdjęcia ….

Przedszkolaki świętują Barbórkę

4 grudnia jest szczególny dniem, w którym swoje święto obchodzą górnicy. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni zaprosiliśmy do przedszkola górników.
Nasi goście ubrani w mundur galowy opowiedzieli dzieciom o maszynach górniczych, o codziennej pracy oraz o roboczym i galowym stroju górnika. Najmłodsi dowiedzieli się jak ciężka i niebezpieczna jest praca w kopalni. Była to doskonała okazja do wzbogacenia wiedzy na temat zawodu górnika. Przedszkolaki poznały nowe pojęcia : Barbórka, sztygar, kilof, czako, szyb itp.
Serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy do nas za rok.
Zdjęcia ….

KONKURS RECYTATORSKI
„W ŚWIECIE UTWORÓW JANA BRZECHWY I DOROTY GELLNER”

W dniu 29.11.2022 odbył się przedszkolny Konkurs Recytatorski „W świecie utworów Jana Brzechwy i Doroty Gellner”. W konkursie wzięło udział dwóch przedstawicieli z każdej grupy wiekowej, wyłonionych podczas przeprowadzonej wewnętrznej eliminacji w grupie.

Celem konkursu była:
• artystyczna aktywizacja przedszkolaków,
• popularyzowanie poezji dziecięcej,
• upowszechnianie kultury języka wśród dzieci,
• rozbudzanie i zainteresowanie poezją,
• rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci oraz promocja talentów.

W skład Jury weszły:
Pani mgr Jolanta Mitas – Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi
Pani mgr Wioleta Myller – Wicedyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi
Pani mgr Izabela Ochocka – Bibliotekarka Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rudzie Śląskiej

Prezentację  utworów  rozpoczęto od najmłodszych przedszkolaków, kończąc na najstarszych wychowankach naszej placówki. Uczestnicy konkursu mimo towarzyszącej tremie chętnie wchodzili na scenę i zabierali widzów w niezwykły świat utworów Jana Brzechwy i Doroty Gellner. Konkurs przebiegał w radosnej i miłej atmosferze. Jury przystępując do oceny brało pod uwagę: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny tj. uzasadniony gest sceniczny, elementy ruchu, strój. W przerwie, kiedy obradowała komisja konkursowa, dzieci uczestniczące w konkursie brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Po burzliwych naradach, a także podsumowaniu zdobytych punktów przez uczestników w poszczególnych kategoriach, jury ogłosiło wyniki konkursu:

KATEGORIA WIEKOWA: 3 – 4 LATKI

I miejsce – Gabriel Fryda gr „Pszczółki”
II miejsce – Luiza Krasówka gr „Pszczółki”
III miejsce – Aleksandra Barszcz gr „Skrzaty”
Wyróżnienie: – Zuzanna Nowak gr „Skrzaty”

KATEGORIA WIEKOWA: 5 – 6 LATKI

I miejsce – Alicja Rutszke gr „Tygryski”
II miejsce – Tymoteusz Fogt gr „Sówki”
III miejsce – Alicja Głowacka gr „Sówki”
Wyróżnienie: – Wiktoria Brychcy gr „Zajączki”

Uwieńczeniem konkursu było wręczeni wszystkim uczestnikom pamiątkowych dyplomów oraz upominków.
Konkurs przygotowały nauczycielki: Iwona Barszcz, Hanna Pyka, Danuta Wiśniewska
Zdjęcia ….

Wojewódzka Akcja #Wirusoochrona #lekcjaHIGIENY.

Miejskie Przedszkole nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi po raz kolejny przyłączyło się do realizacji akcji informacyjno-edukacyjnej „Wirusoochrona”. Na przedszkolnym holu została przygotowana gazetka wykorzystująca materiały przygotowane przez organizatorów akcji. 14.11.2022 w każdej z grup przedszkolnych zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne wzbogacające wiedzę dzieci z zakresu zdrowia i higieny oraz kształtujące postawę prozdrowotną. Nauczycielki omówiły i zapoznały dzieci z podstawowymi zasadami dotyczącymi profilaktyki chorób wirusowych przenoszonych drogą kropelkową (wykorzystane zostały materiały programu oraz materiały własne nauczycieli). Utrwalone zostały umiejętności dokładanego mycia rąk poprzez przypomnienie instrukcji mycia rąk oraz działania praktyczne w łazience. Ponadto dzieci samodzielnie tłumaczyły lalce bądź misiowi, którzy nie potrafią myć rąk jak należy to prawidłowo robić. Zwrócono uwagę na kształtowanie wśród dzieci potrzeby i nawyku dbania o higienę rąk, a także utrwalone zostały wiadomości, kiedy należy je myć. Nauczyciele zwrócili uwagę na prowadzenie zdrowego stylu życia, dostosowywanie odzieży do warunków pogodowych, właściwe odżywanie, zbilansowaną dietę, aktywność fizyczną oraz odpowiednią ilość snu. Omówiona została rola szczepień ochronnych. Nie zabrakło zabaw do piosenki „Mydło, woda – tak się zaczyna Wirusoochrona” oraz innych związanych z podejmowaną tematyką. Dzieciom zostały zaproponowane także zabawy muzyczno-ruchowe nawiązujące do tematu realizowanych zajęć. Przedszkolaki oglądały film edukacyjny „Piramida żywienia” , którego celem było uświadomienie dzieciom jak ważne jest prawidłowe odżywanie dla naszego układu odpornościowego. Dzieci stworzyły piramidy żywienia z gotowych elementów, wspólnie z nauczycielami omówiły poszczególne poziomy. Ponadto wykonane zostały prace plastyczne indywidualne, zespołowe lub grupowe: przygotowanie przepisu na naturalny syrop uodparniający.

Jako zadanie domowe chętni rodzice wraz ze swoimi dziećmi przygotowali naturalny, domowy syrop wzmacniający odporność lub stosowany na pierwsze objawy przeziębienia.

Realizacja akcji Wirusoochrona była dla dzieci bardzo pouczająca. Z pewnością zdobyte i utrwalone wiadomości będą wykorzystywać w praktycznych działaniach w celu ochrony przed wirusami a tym samym dbałości o swoje zdrowie. Natomiast ciekawy i przystępny dla dzieci sposób przekazu na pewno pozwolił na zapamiętanie nauczanych treści.
Zdjęcia ….

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ta zabawka kojarzy się od razu z przyjacielem dzieciństwa.W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. Tego dnia warto wrócić wspomnieniami do czasów dzieciństwa. Jeśli mamy dzieci, warto odszukać schowane pluszaki z dawnych lat. Będzie to okazja do wspominania.

Nasze Przedszkolaki miały również okazję spotkać się z Paniami z zaprzyjaźnionej biblioteki i zostać uroczyście pasowanymi na Czytelników. To był dzień pełen wrażeń, zabawy i ślicznych pluszowych misi.
Zdjęcia ….

#SzkołaDoHymnu

10 listopada 2022 r. o godzinie 11.11 w związku z udziałem naszej placówki w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” nasze dzieci, wspólnie z nauczycielami i pracownikami przedszkola odśpiewali hymn narodowy z zachowaniem należytej powagi, w postawie stojącej po komendzie nauczyciela „do hymnu”.
Zdjęcia ….

RODZINNY KONKURS “KARETA KOPCIUSZKA”

Miejskie Przedszkole nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi w Rudzie Śląskiej
zorganizowało w październiku 2022 roku rodzinny konkurs plastyczno-techniczny
pt. “Kareta Kopciuszka”.
Konkurs miał na celu promowanie czytelnictwa, kształtowanie wyobraźni twórczej, rozwój zainteresowań, umiejętności plastycznych i kreatywności oraz integrację środowiska rodzinnego.
Zadaniem uczestników było poznanie/przypomnienie baśni o Kopciuszku, a następnie wykonanie Karety Kopciuszka techniką dowolną w formacie przestrzennym.
Do konkursu zgłoszono jedenaście przepięknie wykonanych “Karet Kopciuszka”, z których została zorganizowana wystawka w holu przedszkola. Uczestnicy wykazali się kreatywnością i pomysłowością w doborze materiałów oraz wykonaniu prac konkursowych. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce dnia 21.10.2022 r. Wszystkim uczestnikom konkursu zostało przyznane pierwsze miejsce ex aequo oraz zostały wręczone nagrody.

Lista nagrodzonych:
1.Franciszek Pietrzak, 4 lata, Gr. Pszczółki
2.Mikołaj Wilk, 4 lata, Gr. Pszczółki
3.Antoni Bryja, 4 lata, Gr. Pszczółki
4.Stanisław Wydera, 4 lata, Gr. Pszczółki
5.Julia Skrzypek, 4 lata, Gr. Skrzaty
6.Laura i Łucja Bubolc, 3 lata, 5 lat, Gr. Jeżyki, Biedronki
7.Antoni Słomian, 5 lat, Gr. Biedronki
8.Wojciech Jarzynka, 5 lat, Gr. Zajączki
9.Rafał i Michalina Pindel, 4 lata, 5 lat, Gr. Pszczółki, Biedronki
10.Natan Zdziebło, 5 lat, Gr. Zajączki
11.Michał Kaczmarczyk, 5 lat, Gr. Zajączki

Koordynator konkursu:
Agnieszka Palczewska

Zdjęcia ….

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a (1901-1966).
W naszym przedszkolu ten dzień świętowaliśmy aż dwa dni:) W piątek 4 listopada dzieci
w przebraniach swoich ulubionych bohaterów z bajek, brały udział w zabawach wymagających wykazaniem się ze znajomości treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Z kolei w poniedziałek 7 listopada dzieci z grupy Sówki miały okazję gościć u siebie uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Biskupa Wilhelma Pluty w Rudzie Śląskiej: Nikolę, Paulinę, Milenę, Amelię oraz Panią Dominikę. Dziewczyny poprowadziły Bajkowy Bal. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w zabawach tanecznych i aktywnie rozwiązywały bajkowe zagadki przygotowane specjalnie na tę okazję. Święto to niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców,
ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.
Zdjęcia ….

FESTIWAL TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „JESIENNE KLIMATY”

W dniu 18.10.2022r. odbyła się ósma edycja Festiwalu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Jesienne klimaty”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 12 Specjalna im. Św. Łukasza w Rudzie Śląskiej. Dzieci z grup integracyjnych Misiaki i Motylki oraz z grupy specjalnej Żabki również wzięły udział w tym wydarzeniu. Nasze przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne na scenie Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej. Mali artyści ubrani w piękne kolorowe stroje zatańczyli do piosenki Moniki Kluzy „Kapie deszczyk za oknami”. Był to dzień pełen wrażeń. Uczestnicy festiwalu otrzymali dyplomy, nagrody i słodkie upominki. Naszym przedszkolakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zdjęcia ….

PASOWANIE NA STARSZAKA SÓWKI, TYGRYSKI, MISIAKI, MOTYLKI

„Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani. Dzień ten w sercach nam zostanie bo dziś będzie pasowanie”
Miesiąc październik, to miesiąc w którym odbywają się uroczystości „Pasowania na Starszaka”. W tak ważnym dniu aby być świadkami niezwykłego wydarzenia do Przedszkola przybyli Rodzice naszych wychowanków. Dzieci w galowych strojach, biretach na głowie zaprezentowały gościom swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po gromkich brawach dzieci przystąpiły do Ślubowania. Następnie Pani Dyrektor Jolanta Mitas specjalnym ołówkiem każdego Przedszkolaka pasowała na starszaka, wręczając tym samym piękny Dyplom oraz prezent. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie a dla Rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Uśmiech i radość na twarzach dzieci świadczą o tym, że uroczystość była udana a goście nie kryli zadowolenia z występu dzieci. Starszakom życzymy samych przyjemnych chwil spędzonych w Przedszkolu, wielu sukcesów oraz nowych przyjaźni.
Zdjęcia ….

 

21.10.2022 gościliśmy w naszym przedszkolu niezwykłych Gości – Funkcjonariuszy Policji z III -go Komisariatu w Rudzie Śląskiej wraz z SIERŻANT „RUDĄ”. Podczas spotkania z funkcjonariuszami Policji, dzieci miały okazję bliżej poznać zawód Policjanta, jego umundurowanie, niezbędne do służby wyposażenie, a także przypomnieć sobie podstawowe numery alarmowe oraz zasady bezpieczeństwa na drodze i w domu. Policjanci przypomnieli dzieciom jak należy zachowywać się w sytuacji, gdy się zagubią bądź, gdy nieznajoma osoba będzie próbowała je zaczepić. W najmłodszych grupach tj. Delfinki i Jeżyki pani Sierżant Ania przeczytała najmłodszym bajkę pt. Kicia Kocia zostaje policjantką”, tym samym włączając się do realizacji zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowanego w naszym przedszkolu.
Miłą niespodzianką podczas spotkania z funkcjonariuszami było pojawienie się policyjnej maskotki „SIERŻANT RUDEJ” która przywitała się z wszystkimi dziećmi oraz zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie. Z całego serca dziękujemy III Komisariatowi Policji w Rudzie Śląskiej oraz Komendzie Policji w Rudzie Śląskiej za odpowiedź na nasze zaproszenie. Do zobaczenia za rok.
Zdjęcia ….

CODE WEEK 2022 – Uczymy dzieci programować

Code week to europejska inicjatywa, promująca naukę programowania oraz umiejętności cyfrowych wśród dzieci i młodzieży. W tym roku przypadła jubileuszowa 10 edycja, do której nasze przedszkole się przyłączyło. Jako placówka wykonaliśmy aż 10 zadań w ramach Code Week. Do wykonania zadań potrzebowaliśmy min. kolorowych kubeczków, a także maty do kodowania. Bardzo się cieszymy, że możemy rozwijać swoje możliwości cyfrowe oraz wiadomości dotyczące kodowania.
Zdjęcia ….

30.09.2022 Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu niezwykłe święto: Dzień chłopaka. Z tej okazji nasze dziewczynki wraz z paniami przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki, m.in kolorowe krawaty i wręczyły upominki.Nie zabrakło też słodkości dla wszystkich dzieci. Wspólne zabawy przy muzyce sprawiły, że dzień ten na długo zostanie w pamięci dzieci.
Rodzicom jeszcze raz dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu słodkiego poczęstunku.
Zdjęcia ….

Prezentacja drukarek 3D

29 września 2022r. nasze przedszkolaki miały przyjemność gościć przedstawiciela firmy LUPUS, który zaprezentował dzieciom drukarki 3D, i opowiedział im w przystępny sposób o technologi druku przestrzennego. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o tym, w jaki sposób działa drukarka, i do czego przydaje się druk 3D. Bawiły się gotowymi wydrukami 3D, jak i obserwowały cały proces druku.
Zdjęcia ….

Dnia 21.09 przedszkolaki brały udział w warsztatach tanecznych.

Pod okiem pani Anety Kania trenerki z Szkoły Tańca Arabeska.
Dzieci podczas warsztatów doskonaliły swoją koordynację ruchową, oraz dbały o prawidłową postawę ciała jak również uczyły się krótkich układów tanecznych.
Zdjęcia ….

Święto Przedszkolaka

20.09. w wtorek kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Świeto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji między innymi piżama party. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy, i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.
Zdjęcia ….

Piknik z Książką

W tygodniu od 12 do 16 września trwała w naszym przedszkolu akcja ,, Piknik z Książką”. Akcja miała na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Przedszkolaki również utrwalały zasady prawidłowego korzystania z książek.
Zdjęcia ….

INDIVIDUAL FOOTBALL SKILLS IFS

W dniu 15.09.2022 odbyły się zajęcia przeprowadzone przez wykwalifikowanych trenerów INDIVIDUAL FOOTBALL SKILLS IFS. W czasie zajęć piłkarsko ruchowych dzieci świetnie się bawiły , uczyły zdrowej rywalizacji oraz dobrej organizacji.
Zdjęcia ….

DZIEŃ SAŁATY – realizacja projektu „Przedszkolaki dbają o swoje zdrowie”

Dnia 10.09.2022 kolejne warzywo pełniło rolę bohatera dnia w ramach realizacji projektu ,,Przedszkolaki dbają o swoje zdrowie”-była to sałata. Przedszkolaki zapoznały się z jej walorami odżywczymi oraz najważniejszymi cechami które wyróżniają sałatę spośród innych warzyw. Poznały różne odmiany sałaty. W tym zielonym dniu przedszkolaki nie tylko poznawały wygląd sałaty ale także jej smak i dowiedziały się, że jest ona bardzo zdrowa i ma wiele zalet. W dniu sałaty nie mogło zabraknąć w przedszkolnym jadłospisie tego warzywa. Śniadanie to pyszne kanapki z jajkiem i sałatą.
Zdjęcia ….

Skip to content