Zdrowe Dzieci – Projekt Ministerstwa Zdrowia

 

Spotkanie dzieci z grup Misiaki i Motylki z Jerzym Sekurą – Medalistą Mistrzostw Świata w zapasach, promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu na co dzień.


Zajęcia edukacyjne na temat zdrowego odżywiania i spedzania aktywnie czasu na świeżym powietrzu, uzupełnianie szczebli piramidy zdrowia odpowiednimi elementami (ruch, owoce, warzwa, nabiał, produkty zbożowe, mieso i tłuszcze), przygotowanie sałatki owocowej.


Cele projektu

  • wzrost znajomości zasad zdrowego żywienia i znaczenia aktywności fizycznej wśród dzieci
  • zwiększona świadomość roli wody dla zdrowia człowieka, owocująca większą częstotliwością sięgania po wodę w ciągu dnia i w trakcie posiłków
    wzrost rozumienia znaczenia warzyw i owoców w diecie – wraz
    z podniesieniem w społecznym odbiorze ich atrakcyjności
  • większa codzienna aktywność fizyczna
  • integracja całych środowisk wychowawczych – rodziców, opiekunów, personelu placówek i dzieci – wokół tematu zdrowego stylu życia i żywienia

https://zdrowedzieci.com/

 

16.10.2023
Spotkanie Biedronek z Łukaszem Beretą – trenerem Indywidual Football Skills. Zaproszony gość uświadomil dzieciom jak ważna jest aktywność fizyczna i przebywanie na świeżym powietrzu. Poza tym dzieci wzięły udział w ciekawych zajęciach fizycznych. Zajęcie odbyło się w ramach realizacji projektu ” Zdrowe dzieci”. Biedronki byly skupione i zainteresowane ćwiczeniami oraz tematyką zajęć. Pamiętajmy, że ruch to zdrowie i spędzajmy z naszymi dzieciakami w miarę możliwości jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu.


09.10.2023
Spotkanie z Panią Emilią – kucharką, pracującą na co dzień w naszym przedszkolu. Zaproszony gość przypomniał dzieciom zasady zdrowego odżywiania oraz walory codziennego spozywania warzyw i owocow. Wraz z Biedronkami przygotował zdrowy koktajl owocowy z wykorzystaniem nisko tluszczowego jogurtu naturalnego i mleka oraz bananów i truskawek. Koktajl był pyszny i został wypity do samego końca. Biedronki wiedzą, że owoce i warzywa są bardzo zdrowe i dają nam ogromny „zastrzyk energii”.


 

Skip to content