Z życia przedszkola 2019/2020

Filharmonia przedszkolaka

Dnia 11 października odbyło się kolejne już spotkanie z „Filharmonią przedszkolaka”. Pan Mirek wraz z Panią Sabinką zaprezentowali dzieciom drugi już instrument strunowy smyczkowy – wiolonczele. Dzieci wysłuchały pięknego koncertu w połączeniu wiolonczeli i akordeonu, następnie poznały budowę nowego instrumentu. Dziękujemy za przepiękny występ, poświęcony czas i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
Zdjęcia ….

Dzień Chłopaka w przedszkolu

Dnia 30.09.2019 każda grupa przedszkolna świętowała Dzień Chłopaka. W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały drobne upominki chłopcom i składały im serdeczne życzenia. Nie zabrakło także wspólnej zabawy i pysznych słodkości.
We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.
Zdjęcia ….

POLSKA MOJA OJCZYZNA – warsztaty patriotyczne

27 września przedszkolacy uczestniczyli w kolejnej edycji warsztatów patriotycznych „Polska- moja Ojczyzna” zorganizowanych i prowadzonych przez przedstawicieli agencji szkolno – przedszkolnej Lupus. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach – rozwiązywały zadania związane z Polską np. wskazywały flagę Polski, zaznaczały na mapie polski stolice dawną i obecną, a wszystko to na specjalnie przygotowanej tablicy edukacyjnej. Dzieciaki wymieniały symbole narodowe, uzupełniały brakujące słowa hymnu poprzez wspólne odśpiewanie. Na zakończenie spotkania wszyscy głośno wyrecytowali „Katechizm polskiego dziecka”. Następnie każdy przedszkolak mógł sobie zrobić zdjęcie w stroju powstańca.
Zdjęcia ….

Dzień Przedszkolaka

„Witajcie Drogie Przedszkolaki – w ten sposób dnia 19.09.2019r. bajkowe postacie przywitały dzieci z naszego przedszkola zapraszając je do świętowania Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Dzieci ubrane w kolorze swojego bajkowego przewodnika wykonywały zadania zlecane przez niego. Zadania te potwierdzały zdobyte umiejętności. Dzieci śpiewały i ilustrowały piosenki, tańczyły, odpowiadały na pytania, skakały przez kałuże, mieszały czekoladę, bawiły się z balonikami, wyklejały sylwetę balonika, ubierały obuwie na czas oraz naśladowały dorosłych. A cały czas towarzyszyła im radość, co potwierdzały śmiechy oraz okrzyki radości! Bajkowe postacie nagradzały dzieci pochwałami słownymi, pieczątkami, słodkim „małym co nieco” oraz medalami. Zwieńczeniem uroczystości było kolorowe spotkanie wszystkich grup, podczas którego Pani Dyrektor złożyła dzieciom życzenia, odśpiewaliśmy wspólnie Hymn Przedszkolaka, zaprezentowaliśmy swoje kolory oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Ten wspaniały dzień będziemy długo wspominać, ponieważ bawiliśmy się cudownie, co na pewno uśmiechnięte buzie i ogniki w oczach Waszych dzieci potwierdziły, gdy Wam opowiadały o swoich przeżyciach 🙂

Agnieszka Palczewska, Hanna Pyka, Monika Tyrka”
Zdjęcia ….

Filharmonia przedszkolaka

Dnia 18 września odbyło się kolejne spotkanie z „Filharmonią przedszkolaka”. Tym razem Pan Mirek wraz z Panem Darkiem zaprezentowali dzieciom instrument strunowy smyczkowy – skrzypce. Dzieci wysłuchały pięknego koncertu i poznały budowę nowego instrumentu.
Bardzo dziękujemy za przepiękny występ i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
Zdjęcia ….

Spotkanie z policjantem

Dnia 09.09.2019r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji Panią Anną Jochymczyk i Panem Piotrem Żukowskim z III Komisariatu Policji w Rudzie Śląskiej. Celem wizyty było przypomnienie dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz przybliżenie pracy policjanta. Nasze przedszkolaki poznały podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, utrwaliły numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Nasi goście przypomnieli także o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety w postaci zawieszek i bransoletek odblaskowych. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Zdjęcia ….

XIX Miejska Olimpiada Osób z Niepełnosprawnością

Dnia 04.09.2018 roku na terenie basenu letniego w Nowym Bytomiu przy ulicy Ratowników 2 odbyła się XIX Miejska Olimpiada Osób z Niepełnosprawnością. Celem imprezy było upowszechnienie sportu i podniesienie sprawności fizycznej. Nasze przedszkolaki brały udział w wielu zabawach i zawodach sportowych:
– biegu na 30 metrów,
– pchnięciu kulą,
– skoku w dal,
– łowieniu nagród wędką,
– rzutach do kosza,
– mini hokeju,
– rzutach obręczami do celu,
– rzutach piłką lekarską oraz w biegu z przeszkodami.
Ważnym gościem była Pani Prezydent Rudy Śląskiej, która wraz z Rudą Wiewiórką dopingowała wszystkich uczestników. W nagrodę za sportową rywalizację każdy zawodnik startujący w olimpiadzie otrzymał dyplom uczestnictwa, pamiątkowy medal i koszulkę.
Zdjęcia ….

„Przerwany marsz” – 80 – ta rocznica wybuchu II wojny światowej

Dnia 02.09.2019r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panią Eleonorą Müller i Panią Dorotą Konieczną w ramach akcji „Przerwany marsz…”, która powstała z inicjatywy Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP. Akcja polegała na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku, przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. Zarówno Pani Eleonora, jak i Pani Dorota to „Polskie Dzieci Wojny”, które urodziły się przed zakończeniem II wojny światowej i tym samym są ostatnimi świadkami tamtych tragicznych dni. Obie Panie opowiedziały naszym przedszkolakom o życiu dzieci w okresie okupacji, która przerwała ich beztroskie dzieciństwo przysparzając dni pełnych cierpień i smutku. Nasze dzieci słuchały Pań z ogromnym zaciekawieniem. Na koniec nie zabrakło uścisków i pamiątkowego zdjęcia.
Zdjęcia ….